Specjalista chirurgii odtwórczej włosów oraz chirurgii plastycznej. Zaliczany do najlepszych specjalistów w Polsce w obszarze przeszczepu włosów, liposukcji, plastyki piersi oraz modelowania sylwetki metodą lipotransfer (tzw. lipofilling). Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, i już podczas studiów wiedział, że chirurgia plastyczna fascynuje go na tyle, że to w niej się będzie specjalizował, dzięki temu w momencie ukończenia szkoły miał już za sobą kilka ukończonych kursów i szkoleń w tym obszarze. Chirurgia plastyczna fascynuje go na tyle, że jest gotowy po dniu zabiegowym wsiąść w samolot i polecieć na drugi koniec świata, na przykład do Brazylii czy Argentyny, aby szkolić się u najlepszych specjalistów na świecie z danych dziedzin chirurgii plastycznej. Zawsze szuka najlepszych nauczycieli i to od nich uczy się najdoskonalszych, najskuteczniejszych i najnowocześniejszych metod na świecie.

Specjalizacje zdobywał w najlepszych Ośrodkach w tej części Europy, czyli w Klinice w Polanicy-Zdroju i w Warszawie. Już od studiów kształcił się pod okiem najlepszych specjalistów, co roku jeżdżąc na staże do renomowanych Klinik na całym świecie.

Współpomysłodawca i założyciel OT.CO Clinic, uznanej sieci klinik medycznych, specjalizujących się w chirurgii plastycznej, medycynie estetycznej, zaawansowanej kosmetologii Hi-Tech oraz przeszczepach włosów. Zaledwie kilka lat od założenia pierwszej kliniki, sieć klinik OT.CO wymieniana jest w rankingach najlepszych klinik w Polsce, na co z pewnością mają wpływ założyciele – lekarze czynnie uprawiający sztukę lekarską o międzynarodowym doświadczeniu. Jest to jedyna w Polsce sieć klinik, założona i prowadzona przez dwoje lekarzy – dermatologa i chirurga plastycznego.

Wiedza zdobywana z tak wielu różnorodnych źródeł i stref kulturowych pozwala mu na unikatowe na polskim rynku łączenie wielu metod i rozwiązań stosowanych na świecie. Pewnie stąd, dr. Piotr Turkowski polecany jest jako jeden z nielicznych lekarzy w Polsce wykonujący prawdziwy lifting brazylijski pośladków, bo to właśnie w Ameryce Łacińskiej pod okiem najlepszych specjalistów zdobywał wiedzę na temat tej metody. Dlatego też, zdobywana wiedza, pozwala mu, pomagać pacjentom w optymalny sposób. Wielką wagę przykłada przy tym zarówno do bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów, jak i do ich skuteczności.

Zabiegi modelowania sylwetki doskonalił pod okiem specjalistów w Ameryce Południowej (Humberto Uribe Morelli, Hector Duran, Alejandro Echaury). W Klinice OT.CO zajmuje się przede wszystkim chirurgią plastyczną – jest ekspertem i pasjonatem modelowania sylwetki (z wykorzystaniem technologii Vaser Lipo, Renuvion oraz liposukcji 3D), korekcji piersi, a także plastyki twarzy (m.in. korekcji nosa i powiek). Operacje piersi doskonalił pod okiem Moustapha Hamdi czy Paolo Montemurro. Przeprowadza również zabiegi odtwórcze włosów, od których rozpoczął przygodę z medycyną estetyczną, pod okiem Doktora Russella Knudsena — szefa ISHRS. Aktualnie prowadzi razem z dr. Katarzyną Osipowicz innowacyjny dział trychologiczny, zrzeszający kilkunastu świetnych specjalistów zajmujących się przeszczepami włosów i chorobami skóry głowy, prowadząc przy tym badania kliniczne w tym obszarze, dzięki czemu pacjencji OT.CO Clinic mają dostęp do najnowszych i innowacyjnych preparatów. Piotr Turkowski jest autorem wielu artykułów z zakresu chorób włosów i przeszczepu włosów.

Ukończone szkoły

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Na tej samej uczelni obronił licencjat na Wydziale Farmaceutycznym. Ponadto ukończył warszawską szkołę Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Po studiach rozpoczął specjalizację na jednym z najbardziej uznanych w kraju oddziałów chirurgii plastycznej – w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy Zdroju.

Cenne doświadczenia zdobywał też w trakcie licznych zagranicznych staży. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje indywidualny staż u dra Russella Knudsena w Sydney poświęcony doskonaleniu technik przeszczepu włosów FUE i FUT oraz staż w prestiżowej Akademikliniken, czyli największej szwedzkiej prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej.

Jest też jednym z pierwszych lekarzy z Warszawy zarejestrowanym jako członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS), która zrzesza najlepszych na świecie specjalistów z tego zakresu.

Certyfikaty/kursy/szkolenia

Swoje umiejętności doskonalił, uczestnicząc w licznych kursach, stażach i kongresach, między innymi w:

 • Chang Gung Memorial Hospital – jednym z najlepszych na świecie ośrodków specjalizujących się w chirurgii rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii (Tajwan),
 • Akademikliniken – prestiżowej prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej (Sztokholm),
 • na 2nd Mediterranean FUE Workshop – drugim śródziemnomorskim szkoleniu chirurgii transplantacyjnej włosów organizowanym przez dra Alexa Ginzburga i dr. Jose Lorenzo, liderów branży (Madryt),
 • na World Congress Prague – kongresie międzynarodowego towarzystwa chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS) (Praga),
 • na The Orlando Live Surgery Workshop – warsztacie prowadzonym przez dra Matta Leavitta, poświęconym doskonaleniu technik przeszczepu włosów metodami: FUE i FUT (Orlando, USA),
 • University Hospital Brussels – na stażu u prof. Moustahpy Hamdiego (Bruksela),
 • na indywidualnym stażu u prof. Nazima Cerkesa (Istambuł),
 • na Live Surgery Meeting prowadzonym przez Enrico Robotti i Nazim Cerkes (Istambuł),
 • na Symposium Düsseldorf – sympozjum prof. Christoph Andree (Düsseldorf),
 • na indywidualnym stażu u dra Russella Knudsena (byłego prezydenta ISHRS, światowego autorytetu przeszczepu włosów) poświęconym doskonaleniu technik przeszczepu włosów FUE i FUT (Sydney),
 • na wszystkich zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej od 2012/13 roku (Polska),
 • na międzynarodowym kongresie American Society for Aesthetic Plastic Surgery (Miami).
 • Humberto Uribe Morelli — indywidualny staż w Kolumbii, Bogota.
 • Indywidualny staż u Alejandro Echaury — Meksyk Guadalajara.

Jest także aktywnym członkiem licznych stowarzyszeń i towarzystw, między innymi:

 • Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej,
 • The International Society of Plastic Surgery (ISAPS),
 • The International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS).

Kilka słów o mnie

Klinikę OT.CO prowadzimy wspólnie z dr. Katarzyną Osipowicz, dzieląc ze sobą zarówno życie prywatne, jak i zawodowe. To właśnie tutaj rozwijamy nasze zawodowe pasje, specjalizując się zabiegach chirurgii estetycznej, w tym chirurgii odtwórczej włosów. Cieszy nas, że pacjenci Kliniki OT.CO chwalą sobie zarówno doświadczenie zespołu naszych specjalistów, jak i dostęp do zaawansowanych technologicznie sprzętów oraz metod leczenia. Od ponad roku jestem tatą, Marysia to nasze pierwsze dziecko więc cała gama nowych doświadczeń która mi towarzyszy od 11.2021 jest niesamowitym, kompletnie czymś nowym w moim życiu. To wspaniałe uczucie pokazywać małemu człowiekowi świat, patrzeć jak uczy się chodzić, mówić czy zaczyna wyrażać swoje zdanie. W wolnych chwilach bardzo lubię podróżować, przy okazji podróży zaspokajam swoje pasje związane ze sztuką, szczególnie malarstwo i rzeźba są mi bliskimi tematami. Czerpię z nich inspirację i spokój. Lubię czytać książki, ostatnio zafascynował mnie nowy obszar marketingu jakim jest growth hacking i szukam publikacji na ten temat.

Publikacje

Na swoim koncie ma publikacje naukowe, między innymi:

 • Novel and recurrent variants of ATP2C1 identified in patients with Hailey-Hailey disease, Journal of Applied Genetics (2020)
 • Mycobacterium tuberculosis and pemphigus vulgaris, Advances in Dermatology and Allergology (2018)
 • Development of bullous pemphigoid during the haemodialysis of a young man: case report and literature survey, International Wound Journal (2017)
 • The Effect of Vaser Abdominal Liposuction on Metabolic Profile in Overweight Males, American Journal of Men’s Health (2017)

Publikacje