Chęć zgrabnej i szczupłej sylwetki towarzyszy wielu kobietom i mężczyznom. Niezależnie od wieku chcemy czuć się dobrze we własnym ciele. Jednak często przeszkodą w osiągnięciu smukłej sylwetki jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Dla tych, którzy chcą się jej szybko pozbyć oraz odsłonić mięśnie, medycyna estetyczna oferuje zabieg Vaser Lipo. Na czym on polega oraz jakie efekty gwarantuje?

Czym jest Vaser Lipo?

Vaser Lipo to nowoczesna technologia, która pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej oraz uzyskanie smukłej sylwetki. Dzięki zabiegowi sześciopak bez ćwiczeń może być widoczny już w kilka dni. Jak zatem działa Vaser Lipo? Jest to technologia ultradźwiękowa wykorzystywana do skutecznego odsysania tłuszczu nie tylko z brzucha, ale również innych partii ciała jak brzuch, uda, podbródek oraz twarz. Podczas zabiegu wykorzystuje się fale dźwiękowe, które rozbijają komórki tłuszczowe. Co jest istotne, odbywa się to bez uszkodzenia sąsiadujących tkanek oraz narządów, naczyń krwionośnych i nerwów. Jest to zatem zabieg bardzo precyzyjny oraz bezpieczny. Korzystać z niego mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni praktycznie bez ograniczeń wiekowych.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo

Jak przebiega zabieg Vaser Lipo?

Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków jest mało inwazyjny, dlatego wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu lekarzowi towarzyszy anestezjolog, który czuwa nad komfortem pacjenta. Zabieg składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich polega na nawodnieniu tkanki tłuszczowej specjalną substancją. Dzięki temu tłuszcz zostaje silnie nawodniony, a tkanka podskórna zostaje znieczulona. Kolejnym etapem jest rozluźnienie tkanki tłuszczowej. W tym celu używa się właśnie technologii opartej na ultradźwiękach.

Specjalna sonda generuje ultradźwięki, które w zetknięciu z nawodnioną tkanką tłuszczową sprawiają, że pojawiają się mikropęcherzyki gazu – czyli zachodzi zjawisko kawitacji. Mikropęcherzyki gazu działają z dużą siłą na komórki tłuszczowe oddzielając je od tkanki łącznej. Ostatnia część zabiegu to odessanie rozluźnionej i odłączonej od tkanki łącznej masy komórkowej. Odessany tłuszcz zawiera liczne komórki macierzyste, które można również wykorzystać w dalszym modelowaniu sylwetki.

Zabieg nie należy do bolesnych i trwa do 2h, w zależności od obszaru odsysania tłuszczu. Zazwyczaj odsysanie tłuszczu z jednej partii ciała, czyli jedna seria, trwa około 30 minut. Ponadto po przeprowadzonym zabiegu pacjent nie wymaga rekonwalescencji i może od razu udać się do domu, co jest również niezwykłą zaletą Vaser Lipo.

Jakich efektów można się spodziewać?

Zabieg Vaser Lipo umożliwia bardzo precyzyjne działanie poprzez odsysanie tłuszczu z brzucha, ud, bioder lub twarzy i miejsc, gdzie występuje połączenie tkanki łącznej i mięśni. W efekcie sylwetka jest modelowana podskórnie tak, że zostają uwidocznione mięśnie (sześciopak na brzuchu), a ciało nabiera bardziej wysportowanego wyglądu. Dzięki Vaser Lipo możesz mieć widoczny sześciopak, smukłe uda lub zlikwidowany drugi podbródek. Ponadto możliwe jest, aby już po jednym zabiegu uwidocznić zarys mięśni na klatce piersiowej oraz ramionach osiągając bardzo sportową sylwetkę.

liposukcja odsysanie tluszczu z brzucha warszawa

Pierwsze efekty widoczne są zaraz po zabiegu. Jednak całkowity rezultat będzie zauważalny po przeprowadzeniu kompletnej serii zabiegów. Zazwyczaj pełne efekty osiąga się po 3 miesiącach. Jednak warto pamiętać, że jest to kwestia indywidualna. To, co chcemy osiągnąć po zabiegu należy skonsultować z lekarzem prowadzącym. Zaplanuje on miejsce odsysania tłuszczu oraz jego ilość, tak aby osiągnąć zadowalające efekty końcowe.

Przeciwwskazania do zabiegu

Mimo że zabieg jest bardzo bezpieczny i mało inwazyjny, nie każdy powinien się mu poddawać. Do głównych przeciwwskazań zabiegu, jakim jest liposukcja brzucha z wykorzystaniem ultradźwięków są:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • infekcje skóry,
  • przewlekłe choroby narządów wewnętrznych.

Dlatego też, aby zminimalizować jakiekolwiek ryzyko podczas zabiegu, przed jego wykonaniem pacjent musi poddać się kilku badaniom. Dopiero na podstawie wyników krwi, wskaźników krzepnięcia, poziomu glukozy, czy też morfologii pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu.

#Cellulit #Nadmiar tłuszczu #Wiotka skóra
piotr turkowski
Dr n. med. Piotr Turkowski

Specjalista chirurgii odtwórczej włosów oraz chirurgii plastycznej. Zaliczany do najlepszych specjalistów w Polsce w obszarze przeszczepu włosów, liposukcji, plastyki piersi oraz modelowania sylwetki metodą lipotransfer (tzw. lipofilling). Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego...