Duży, a przede wszystkim jędrny i kształtny biust to pragnienie wielu kobiet. Niestety nie każda z nas została tak hojnie obdarowana przez matkę naturę. Istnieje wiele sposobów na uzyskanie większego rozmiaru biustu, a coraz bardziej popularne stają się nieinwazyjne zabiegi mające na celu powiększenie biustu. Na czym polegają oraz jak wyglądają?

Dlaczego nieinwazyjne zabiegi powiększania biustu są tak popularne?

Popularność niechirurgicznych zabiegów powiększających piersi zwiększa się ze względu na fakt, że większa część kobiet może zostać im poddana bez szczególnych wymagań. Wszystko dlatego, że nie są tą długotrwałe operacje plastyczne, które wymagają pełnej narkozy. Nie każda z Pań może zostać poddana takiej narkozie, a ponadto istnieje wiele obaw przed wszczepianiem sztucznych implantów i problemów z ich przyjęciem się. Ponadto czas rekonwalescencji po nieinwazyjnych zabiegach powiększania piersi jest znacznie krótszy, a efekty równie zadowalające. Warto również wiedzieć, że nieinwazyjne metody pozwalają na podniesienie biustu oraz jego modelowanie, a nie tylko powiększenie.

Powiększanie biustu własnym tłuszczem

Jest to jedna z bardziej naturalnych metod na modelowanie sylwetki oraz powiększenie biustu. Przeszczepiony tłuszcz pobiera się podczas liposukcji z innych partii ciała. Najczęściej odsysanie tłuszczu odbywa się z najbardziej problematycznych miejsc, czyli ud, pośladków oraz brzucha. Następnie uzyskany tłuszcz jest odpowiednio oczyszczany i przygotowywany do ponownego wprowadzenia pod skórę piersi. Oczyszcza się go z wody oraz obumarłych komórek. Tak przygotowany tłuszcz przeszczepia się między gruczoł, a skórę w okolicach piersi i mięśnia piersiowego. Odbywa się to za pomocą bardzo cienkich kaniuli. Jest to zabieg obarczony praktycznie zerowym ryzykiem odrzucenia przeszczepu, ponieważ tkanka tłuszczowa pochodzi od pacjentki.

powiększanie piersi tłuszczem

Powiększanie piersi poprzez przeszczep własnego tłuszczu najczęściej przeprowadza się u pacjentek między 20. a 50. rokiem życia. Podczas jednego zabiegu można powiększyć piersi o jeden rozmiar. Istnieje oczywiście możliwość przeprowadzenia kilku zabiegów, jednak musi się to odbyć w odpowiednich odstępach czasowych.

Lipofilling biustu w Klinice OT.CO w Warszawie

Po zabiegu przez jakiś czas zaleca się unikanie spania na brzuchu oraz uciskania piersi. Ponadto nie powinno się przebywać w miejscach o dużych różnicach temperatur, jak sauna lub opalanie w solarium.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy dzięki swoim właściwościom ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Podczas zabiegu powiększania piersi jest wykorzystywany do wypełnienia oraz modelowania biustu. Ponadto kwas hialuronowy pozytywnie wpływa na ujędrnianie biustu. Jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Dlatego jest bezpiecznym i mało inwazyjnym sposobem na powiększenie piersi. Można go również wykorzystać do podniesienia piersi, skorygowania niesymetryczności oraz poprawy ich wyglądu, który zmienia się szczególnie po ciąży i laktacji oraz wahaniach wagi.

Zabieg nie wymaga znieczulenia, a w przypadku Pań o niskiej odporności na ból stosuje się znieczulenie miejscowe. Kwas hialuronowy wstrzykuje się za pomocą cienkich igieł. Efekty widoczne są zaraz po zabiegu, który zazwyczaj trwa do godziny. Efekty utrzymują się stosunkowo długo, bo aż do 1,5 roku. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Bezpośrednio po zabiegu piersi powinny być masowane tak, aby zapewnić odpowiednie rozprowadzenie kwasu hialuronowego. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, ale również zaleca się unikanie spania na brzuchu oraz sauny, gorących kąpieli i solarium.

Ile kosztuje bezinwazyjne powiększanie piersi?

Koszt nieinwazyjnych zabiegów powiększania biustu uzależniony jest przede wszystkim od wybranej metody. Powiększenie biustu i jego cena w przypadku przeszczepu tłuszczu to koszt w granicach od 11 do 13 tysięcy złotych. Dotyczy oczywiście obu piersi i obejmuje koszt przeprowadzenia liposukcji. Natomiast powiększanie biustu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest nieco tańsze i wynosi od 5 do 14 tysięcy złotych. Cena ostateczna zależy od zakresu zabiegu, czy będzie dotyczył powiększania piersi, czy lekkiej korekty lub uniesienia.

Przygotowania do zabiegu

Mimo, że oba zabiegi są nieinwazyjne wymagają wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Podczas wizyty lekarz na podstawie badania oraz wywiadu wybierze odpowiednią metodę na skuteczne powiększenie biustu. Pacjentki posiadają różne rodzaje piersi, dlatego wybór metody powiększenia musi być oparty o rozmowę oraz badanie. W przypadku Pań o szczupłej budowie, powiększenie piersi własnym tłuszczem może być utrudnione, ponieważ potrzebna jest odpowiednia ilość odessanej tkanki tłuszczowej.

Z kolei kwas hialuronowy sprawdzi się w przypadku korekty biustu, ujędrnienia oraz niewielkiego powiększenia. Dlatego też warto rozważyć metody chirurgiczne powiększenia piersi, które pozwalają na bardziej spektakularne efekty, a ponadto umożliwiają usunięcie nadmiaru skóry lub zmniejszenie otoczki brodawki.

 

jakub kret
Lek. Jakub Kret

Bardzo dobrze czuje się w zakresie zabiegów chirurgii plastycznej, w szczególności przeszczepów włosów.  Jako lekarz zajmujący się chirurgią odtwórczą włosów, szczególnie lubi ten obszar swojej pracy,  ponieważ może obserwować te efekty  wraz z satysfakcją i...