Toksyna botulinowa, nazywana też botoxem, to substancja naturalnie wytwarzana przez bakterie z rodzaju Clostridium botulinum. W medycynie estetycznej zasłynęła jako skuteczny preparat na zmarszczki, który pozwala wygładzić skórę w krótkim czasie. Wykorzystywane w naszej klinice preparaty toksyny botulinowej są przebadane i bezpieczne dla naszych pacjentów, a zabiegi z ich wykorzystaniem wykonywane są jedynie przez doświadczonych lekarzy.

Działanie botoxu w bezpiecznych dla organizmu ilościach wykorzystywane jest podczas wielu zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ blokuje ona impulsy nerwowe, odpowiedzialne za napinanie mięśni, co skutkuje ich czasowym rozluźnieniem. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej na nadpotliwość, zmarszczki, czy typowo medyczne problemy, takie jak migreny oraz bruksizm (zgrzytanie i zaciskanie zębów) są chętnie wykonywany w wielu klinikach medycyny estetycznej. Nie jest tajemnicą, że wszyscy chcemy wyglądać atrakcyjnie i czuć się dobrze we własnym ciele, a zabiegi z toksyną botulinową mogą nam w tym pomóc, ot co.

Nadpotliwość i zmarszczki to już nie problem

Czy zdajesz sobie sprawę, że za pomocą zabiegów medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej możesz na długi czas pozbyć się nadpotliwości, a także zlikwidować zmarszczki? My tak, dlatego do każdego przypadku podchodzimy bardzo indywidualnie, co daje gwarancję zadowolenia z naszych zabiegów.

Zanim jednak do nich przystąpimy, spotkaj się na konsultacji z naszymi specjalistami, którzy zajmą się kompleksowym rozpoznaniem Twojego problemu i ustalą indywidualny plan terapii. Będzie nam miło, jeśli docenisz nasze podejście i odczujesz, że kwestia zadbania o Twój komfort psychiczny jest dla nas tak samo ważna, co dla Ciebie, ot co.

Botoks to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który pozwala na zmniejszenie widoczności zmarszczek i ogólną poprawę wyglądu skóry. Podczas konsultacji lekarz kwalifikuje pacjenta lub pacjentkę do zabiegu, biorąc pod uwagę między innymi rodzaj i głębokość zmarszczek, wiek, ogólny stan zdrowia oraz oczekiwania pacjenta. Najpowszechniejszymi przeciwwskazaniami do stosowania botoksu są choroby neurologiczne, ciąża, karmienie piersią czy alergia na składnik preparatu.

Zabieg botoksu jest szczególnie skuteczny w redukcji zmarszczek mimicznych, takich jak zmarszczki na czole, między brwiami czy kurze łapki wokół oczu. Botoks działa poprzez blokowanie impulsów nerwowych, które powodują skurcze mięśni, co z kolei prowadzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek.

Botoks to nie tylko popularny zabieg medycyny estetycznej, ale również skuteczna metoda w leczeniu nadmiernej potliwości, zwanej hiperhydrozą. Decyzja o poddaniu się zabiegowi botoksu w celu zmniejszenia nadmiernej potliwości powinna być zawsze konsultowana z lekarzem specjalistą, żeby wykluczyć występowanie przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Zabieg botoksu w leczeniu nadpotliwości polega na wstrzyknięciu preparatu botoksu w okolice, w których występuje nadmierna potliwość, najczęściej pod pachami, na dłoniach lub stopach. Botoks działa blokująco na nerwy odpowiedzialne za wytwarzanie potu, co powoduje zmniejszenie ilości wydzielanego potu. Zabieg botoksu w leczeniu nadmiernej potliwości jest szczególnie polecany osobom, które cierpią na nadmierne pocenie się, a efektów nie przynoszą inne metody, takie jak medyczne antyperspiranty czy zdrowa dieta. Botoks to skuteczna metoda w leczeniu nadpotliwości, która zapewnia długotrwałe efekty i poprawia jakość życia pacjenta.

Specjalistyczne preparaty…

… posiadające stosowne atesty, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas zabiegu. W naszej klinice wychodzimy z założenia, że jakość stosowanych preparatów oraz wykorzystywanego sprzętu ma kluczowe znacznie dla wykonywanych przy ich użyciu zabiegów, dlatego zaopatrujemy się jedynie w atestowane preparaty znanych marek i w nowoczesny sprzęt, bezpieczny dla naszych pacjentów.

Dysponujemy bogatym zapleczem technicznym. Dzięki temu każdy Twój problem możemy rozwiązać z zastosowaniem najnowszych i najbezpieczniejszych metod, bo Twoje zdrowie i zadowolenie są dla nas najważniejsze, ot co!

… i wiele możliwości leczenia

Zabiegi na zmarszczki wykorzystujące toksynę botulinową to tylko jedna z wielu metod, jakie możemy Ci zaproponować. Możliwości wygładzania zmarszczek jest wiele, ale każda z nich prowadzi do tego, aby czuć się dobrze we własnej skórze. Podobnie wygląda to w przypadku nadpotliwości. Nasi pacjenci pozbywają się trudnych dla nich problemów natury estetycznej, co otwiera im drogę do przyjemniejszego życia.

Przyjdź i przekonaj się, że zabiegi z wykorzystaniem botoxu w Klinice OT.CO to jest to!