Toksyna botulinowa, nazywana też botoxem, to substancja naturalnie wytwarzana przez bakterie z rodzaju Clostridium botulinum. W medycynie estetycznej zasłynęła jako skuteczny preparat na zmarszczki, który pozwala wygładzić skórę w krótkim czasie. Wykorzystywane w naszej klinice preparaty toksyny botulinowej są przebadane i bezpieczne dla naszych pacjentów, a zabiegi z ich wykorzystaniem wykonywane są jedynie przez doświadczonych lekarzy.

Działanie botoxu w bezpiecznych dla organizmu ilościach wykorzystywane jest podczas wielu zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ blokuje ona impulsy nerwowe, odpowiedzialne za napinanie mięśni, co skutkuje ich czasowym rozluźnieniem. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej na nadpotliwość, zmarszczki, czy typowo medyczne problemy, takie jak migreny oraz bruksizm (zgrzytanie i zaciskanie zębów) są chętnie wykonywany w wielu klinikach medycyny estetycznej. Nie jest tajemnicą, że wszyscy chcemy wyglądać atrakcyjnie i czuć się dobrze we własnym ciele, a zabiegi z toksyną botulinową mogą nam w tym pomóc, ot co.

Nadpotliwość i zmarszczki to już nie problem

Czy zdajesz sobie sprawę, że za pomocą zabiegów medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej możesz na długi czas pozbyć się nadpotliwości, a także zlikwidować zmarszczki? My tak, dlatego do każdego przypadku podchodzimy bardzo indywidualnie, co daje gwarancję zadowolenia z naszych zabiegów.

Zanim jednak do nich przystąpimy, spotkaj się na konsultacji z naszymi specjalistami, którzy zajmą się kompleksowym rozpoznaniem Twojego problemu i ustalą indywidualny plan terapii. Będzie nam miło, jeśli docenisz nasze podejście i odczujesz, że kwestia zadbania o Twój komfort psychiczny jest dla nas tak samo ważna, co dla Ciebie, ot co.

Botoks to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który pozwala na zmniejszenie widoczności zmarszczek i ogólną poprawę wyglądu skóry. Podczas konsultacji lekarz kwalifikuje pacjenta lub pacjentkę do zabiegu, biorąc pod uwagę między innymi rodzaj i głębokość zmarszczek, wiek, ogólny stan zdrowia oraz oczekiwania pacjenta. Najpowszechniejszymi przeciwwskazaniami do stosowania botoksu są choroby neurologiczne, ciąża, karmienie piersią czy alergia na składnik preparatu.

Zabieg botoksu jest szczególnie skuteczny w redukcji zmarszczek mimicznych, takich jak zmarszczki na czole, między brwiami czy kurze łapki wokół oczu. Botoks działa poprzez blokowanie impulsów nerwowych, które powodują skurcze mięśni, co z kolei prowadzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek.

Botoks to nie tylko popularny zabieg medycyny estetycznej, ale również skuteczna metoda w leczeniu nadmiernej potliwości, zwanej hiperhydrozą. Decyzja o poddaniu się zabiegowi botoksu w celu zmniejszenia nadmiernej potliwości powinna być zawsze konsultowana z lekarzem specjalistą, żeby wykluczyć występowanie przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Zabieg botoksu w leczeniu nadpotliwości polega na wstrzyknięciu preparatu botoksu w okolice, w których występuje nadmierna potliwość, najczęściej pod pachami, na dłoniach lub stopach. Botoks działa blokująco na nerwy odpowiedzialne za wytwarzanie potu, co powoduje zmniejszenie ilości wydzielanego potu. Zabieg botoksu w leczeniu nadmiernej potliwości jest szczególnie polecany osobom, które cierpią na nadmierne pocenie się, a efektów nie przynoszą inne metody, takie jak medyczne antyperspiranty czy zdrowa dieta. Botoks to skuteczna metoda w leczeniu nadpotliwości, która zapewnia długotrwałe efekty i poprawia jakość życia pacjenta.

Specjalistyczne preparaty…

… posiadające stosowne atesty, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas zabiegu. W naszej klinice wychodzimy z założenia, że jakość stosowanych preparatów oraz wykorzystywanego sprzętu ma kluczowe znacznie dla wykonywanych przy ich użyciu zabiegów, dlatego zaopatrujemy się jedynie w atestowane preparaty znanych marek i w nowoczesny sprzęt, bezpieczny dla naszych pacjentów.

Dysponujemy bogatym zapleczem technicznym. Dzięki temu każdy Twój problem możemy rozwiązać z zastosowaniem najnowszych i najbezpieczniejszych metod, bo Twoje zdrowie i zadowolenie są dla nas najważniejsze, ot co!

… i wiele możliwości leczenia

Zabiegi na zmarszczki wykorzystujące toksynę botulinową to tylko jedna z wielu metod, jakie możemy Ci zaproponować. Możliwości wygładzania zmarszczek jest wiele, ale każda z nich prowadzi do tego, aby czuć się dobrze we własnej skórze. Podobnie wygląda to w przypadku nadpotliwości. Nasi pacjenci pozbywają się trudnych dla nich problemów natury estetycznej, co otwiera im drogę do przyjemniejszego życia.

Przyjdź i przekonaj się, że zabiegi z wykorzystaniem botoxu w Klinice OT.CO to jest to!

Czy botoks trzeba powtarzać?

Zastanawiasz się nad botoksem, ale obawiasz się trwałych zmian w działaniu nerwów i mięśni na Twojej twarzy? Niepotrzebnie! Po pierwsze, botoks blokuje przesyłanie impulsów nerwowych w konkretnych okolicach, dzięki czemu zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne i nie pogłębiają się, ponieważ mimika, której często nie kontrolujesz, staje się mniej intensywna. Nie oznacza to jednak, że botoks w Warszawie to decyzja raz na zawsze – efekty utrzymują się przez kilka miesięcy. Pierwsze zmiany zazwyczaj są widoczne już w pierwszych dniach po zabiegu, a ostateczny rezultat jest widoczny po ok. 2 tygodniach.

Botoks można powtarzać, ale oczywiście nie trzeba. Większość pacjentów decyduje się na to, kiedy efekty poprzedniego zabiegu słabną, czyli zazwyczaj po ok. pół roku. Przez ten czas mimika zostaje znacznie złagodzona, dlatego zmarszczki się nie pogłębiają. Po kilku miesiącach można powtórzyć zabieg lub z tego zrezygnować – wybór należy do Ciebie. Warto jednak pamiętać, że im dłużej korzystasz z botoksu, tym dłużej zaczynają utrzymywać się efekty zabiegu.