Wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej utrwaliło się przekonanie, że wykonywane zabiegi przeznaczone są głównie dla kobiet. Tymczasem skóra mężczyzn również wymaga właściwej pielęgnacji oraz troski. Na szczęście panowie coraz częściej i coraz chętniej korzystają z zabiegów i to nie tylko związanych z problemami zdrowotnymi, ale także pielęgnacyjnych i poprawiających wygląd. Wzrost świadomości i większa otwartość na dostępne metody zdecydowanie działa na ich korzyść. W końcu dbanie o siebie to ważna rzecz!

Medycyna estetyczna również dla mężczyzn

Proces starzenia się skóry dotyczy tak samo kobiet, jak i mężczyzn. Męska skóra jest grubsza, często ma większe skłonności do łojotoku i rozszerzonych porów niż skóra kobiet, dlatego mężczyźni są podatni na niedoskonałości cery i przydatków skórnych. Na szczęście panowie są coraz bardziej świadomi, dzięki czemu skutecznie mogą pozbyć się swoich problemów. A jak wiemy, dobry wygląd znacząco wpływa na samopoczucie i podnosi pewność siebie, ot co!

Medycyna estetyczna w Klinice OT.CO w Warszawie

Odmładzające peelingi chemiczne

Peelingi kwasami chemicznymi dla mężczyzn to rewelacyjny sposób na poprawę kondycji skóry niemalże w każdym wieku. W zależności od zastosowanego kwasu medycznego możemy osiągnąć działanie oczyszczające, odmładzające, przeciwtrądzikowe, regenerujące, rozjaśniające, redukujące przebarwienia, przeciwzmarszczkowe, a nawet normalizujące. Mechanizm działania zabiegu opiera się na wykorzystywaniu kwasów chemicznych do usuwania powierzchniowych, średnio głębokich lub głębokich warstw skóry, w celu pobudzenia jej naturalnych zdolności regeneracyjnych.

Peelingi chemiczne rozluźniają połączenia między komórkami skóry, dzięki czemu możliwe jest złuszczenie jej zewnętrznych warstw. Siła działania zabiegu uzależniona jest od rodzaju wykorzystanego kwasu, jego stężenia oraz pH.

Kwasy medyczne na twarz w Klinice OT.CO w Warszawie

Zabiegi laserowe dla mężczyzn

Zabiegi laserowe znane są wielu panom jako metoda usuwania zmian skórnych, jednak niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że jest to również doskonały sposób na zamknięcie popękanych naczynek, odmłodzenie i ujędrnienie skóry, przywrócenie jej prawidłowej elastyczności i blasku, a nawet usunięcie nieestetycznych blizn i rozstępów do czego służy laser Fraxel CO2 marki Lutronic.

Działanie lasera jest mało inwazyjne, a uzyskane rezultaty w pełni naturalne, dlatego nie należy się obawiać tego typu terapii. Ich główną zaletą jest stymulowanie komórek skóry do syntezy nowych włókien kolagenowych i elastyny, które odpowiadają za dobrą kondycję skóry i niwelowanie zmarszczek. Co więcej, efekt ten utrzymuje się nawet 2 lata! Z kolei możliwość zamykania naczynek laserem Cutera pozwala pozbyć się problemu popękanych naczynek z policzków i nosa, dzięki czemu cera odzyskuje właściwy koloryt, a mężczyzna może zerwać z przykrym wizerunkiem utożsamiany z osobami nadużywającymi alkoholu.

Zabiegi laserowe w Klinice OT.CO w Warszawie

Mezoterapia skóry głowy

Aktualnie problem nadmiernej utraty włosów przez mężczyzn staje się coraz powszechniejszy, co może wynikać nie tylko ze zmian hormonalnych, ale również szybkiego trybu życia, niewłaściwej diety oraz ciągłego stresu. Nie znaczy to jednak, że panowie muszą pogodzić się ze swoimi zakolami. Istnieją skuteczne metody leczenia nadmiernego wypadania włosów, a jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest mezoterapia skóry głowy.

Metoda ta polega na podskórnej iniekcji za pomocą igieł niewielkich dawek substancji leczniczych w owłosioną skórę głowy w miejscach, które uległy przerzedzeniu. Dodatkową zaletą mezoterapii jest stymulowanie komórek skóry do odnowy, a tym samym do odrostu włosów. Już po serii kilku zabiegów można zauważyć wyraźny efekt poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a co najważniejsze – odrastania nowych.

Wśród wykorzystywanych preparatów znajdują się mieszanki leków przeciwzapalnych, a także witamin, składników mineralnych, peptydów, aminokwasów i koenzymów. Każdy preparat dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry głowy pacjenta, co pozwala uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Mezoterapia skóry głowy w Klinice OT.CO w Warszawie

Przeszczep włosów na głowie lub na brodzie

Zdarzają się przypadki, że zabiegi powstrzymujące wypadanie włosów nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W takiej sytuacji wygląd męskiej czupryny lub brody może poprawić przeszczep włosów FUE (Follicular Unit Excision). Ta nowoczesna metoda polega na przeniesieniu pojedynczych cebulek włosowych z części potylicznej skóry głowy w miejsce dotknięte problemem łysienia, np. zakola. Zabieg co prawda trwa kilka godzin i wymaga olbrzymiej dokładności, jednak jest mało inwazyjny i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

Przenoszenie pojedynczych cebulek włosa ma również tę zaletę, że nie powoduje ryzyka odrzucenia przeszczepów oraz nie wywołuje reakcji alergicznych u pacjenta. Zabieg wymaga jednak odrobinę cierpliwości, ponieważ na efekty trzeba zaczekać od 4 miesięcy do nawet roku, jednak rezultat zagęszczenia czupryny utrzymuje się przez wiele lat.

przeszczep włosów efekty przed i po

Zabiegi transplantacji włosów w Klinice OT.CO w Warszawie

Liposukcja i modelowanie sylwetki

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn nie dotyczą jedynie walki z niedoskonałościami skóry, jednak mogą również służyć poprawie wyglądu. Taką propozycją jest zabieg liposukcji, czyli usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranego fragmentu ciała oraz wykorzystanie jej w celu modelowania sylwetki. Usuniętą tkankę tłuszczową, np. z brzucha lub uda poddaje się obróbce w specjalnej wirówce, co pozwala uzyskać preparat idealny do wypełnienia ubytków skórnych, np. blizn po urazach, trądziku lub operacjach, a także wymodelować kontur twarzy, aby poprawić i lepiej zarysować jej męskie rysy.

Po liposukcji częstym problemem wśród pacjentów jest nadmiar skóry ze skłonnością do nieestetycznych zwisów, dlatego warto zdecydować się jednocześnie na zabieg Renuvion, który dzięki zimnej plazmie helowej na bieżąco obkurcza, napina oraz ujędrnia skórę podczas zabiegu.

liposukcja odsysanie tluszczu z brzucha warszawa

Chirurgia plastyczna sylwetki w Klinice OT.CO w Warszawie

Panowie nie powinni obawiać się medycyny estetycznej,
ponieważ została ona stworzona również dla nich, ot co!.

Botoks dla poprawienia wyglądu twarzy mężczyzny i leczenie nadpotliwości

Botoks, czyli inaczej toksyna botulinowa to substancja, która znajduje jednak również swoje zastosowanie w terapii przeciwzmarszczkowej. Męska skóra często jest znacznie grubsza od kobiecej, przez co tworzące się na niej zmarszczki są głębsze i bardziej odporne na różnego rodzaju terapie odmładzające. Tymczasem zabieg botoksem sprawia, że zostaje zablokowane przewodnictwo nerwowe pomiędzy wybranymi mięśniami, a nerwami, co pozwala wygładzić zmarszczki oraz odmłodzić wygląd twarzy.

Panowie, którzy obawiają się porażenia mięśni mimicznych mogą również zdecydować się na zabieg botoksem baby, który wykorzystuje zdecydowanie mniejsze dawki toksyny botulinowej, a iniekcje podskórne wykonywane są gęściej, dzięki czemu skóra staje się odświeżona i wyraźnie młodsza bez sztucznego efektu.

Nadpotliwość to wstydliwy problem, który bardzo często dotyczy mężczyzn. Jeśli jednak stosowane antyperspiranty i blokery potu o silnym działaniu nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, warto zdecydować się na zabieg toksyną botulinową, nazywaną też botoksem lub jadem kiełbasianym. Jej działanie opiera się na blokowaniu wydzielania acetylocholiny, która stanowi ważny mediator w procesie pocenia się organizmu. Oznacza to, że substancja ta ma zdolność do całkowitego zablokowania nerwów stymulujących wydzielanie potu.

W efekcie problem nadmiernego pocenia znika nawet na 6 miesięcy, a gdy uciążliwa dolegliwość powróci, zabieg można bez przeszkód powtórzyć. Korzyści z wykonania zabiegu jest naprawdę wiele, ponieważ na długi czas można pozbyć się krępującego problemu mokrych i nieprzyjemnie pachnących ubrań w ciepłe pory roku. Dodatkowo to właśnie latem szybko odczuwa się nadmiar utraconej wody, dlatego zabieg ogranicza też ryzyko odwodnienia.

Zabiegi z botoksem w Klinice OT.CO w Warszawie

Każdy mężczyzna chce czuć się zadbany i pewny siebie. Nie warto więc wstydzić się zabiegów medycyny estetycznej, które są potrzebne panom tak samo, jak kobietą, ot co!

piotr turkowski
Dr n. med. Piotr Turkowski

Specjalista chirurgii odtwórczej włosów oraz chirurgii plastycznej. Zaliczany do najlepszych specjalistów w Polsce w obszarze przeszczepu włosów, liposukcji, plastyki piersi oraz modelowania sylwetki metodą lipotransfer (tzw. lipofilling). Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego...