Piękna sylwetka to nie tylko zgrabne pośladki i uda oraz płaski brzuch. Wiele osób zmaga się również z problemem wiotkiej skóry w obrębie ramion. Obwisła skóra na ramionach może powodować wiele kompleksów szczególnie u Pań. O ile zimą i jesienią ramiona są zakrywane przez odzież, o tyle wiosną i latem często je odsłaniamy. Dlatego też warto zadbać o poprawę jędrności skóry również w tym obszarze ciała. Jednym ze skutecznych zabiegów na wiotką skórę jest fala uderzeniowa. Sprawdźmy, jak dokładnie działa?

Dlaczego skóra na ramionach traci jędrność?

Utrata jędrności i elastyczności jest naturalnym procesem starzenia się skóry. Dotyka wszystkich bez względu na płeć. Wszystko dlatego, że wraz z wiekiem w naszej skórze zostaje spowolniony proces produkcji kolagenu i elastyny. Są to dwa podstawowe białka budujące tkankę łączną skóry. Odpowiadają one za elastyczność i jędrność. Wraz z wiekiem ich ilość w organizmie maleje, przez co skóra staje się wiotka, tworzą się zmarszczki oraz zauważalna jest utrata jędrności. Dotyczy to całego ciała nie tylko twarzy. Ponadto oprócz naturalnych procesów starzenia się  na powstanie wiotkiej skóry na ramionach wpływ ma również gwałtowny spadek wagi. Po szybkiej utracie tkanki tłuszczowej skóra w obrębie ramion może stać się wiotka i obwisła. Jak więc widać, problemem wiotkiej skóry ramion może dotykać wiele osób.

Czym jest fala uderzeniowa?

Jednym ze skutecznych sposobów na poprawę jędrności skóry jest fala uderzeniowa Storz. Nazwa zabiegu pochodzi od nazwiska Karola Storza. Opracował on i zbadał działanie fali akustycznej. Jest ona obecnie wykorzystywana nie tylko w kosmetyce, ale również w rehabilitacji, ortopedii oraz podczas leczenia różnych dolegliwości. Jest to więc bardzo skuteczny i bezpieczny zabieg. Fala uderzeniowa Storz, to fala akustyczna – AWT. Ma ona niezwykle głębokie i obszerne działanie na naszą skórę. Fala uderzeniowa charakteryzuje się bardzo wysoką amplitudą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. Dzięki temu fala akustyczna działa bardzo głęboko, a co więcej stymuluje wiele procesów zachodzących w skórze, które mają znaczący wpływ na wygląd zewnętrzny oraz jędrność skóry.

Fala uderzeniowa STORZ MEDICAL w OT.CO Clinic

Jak wygląda zabieg?

Zabieg należy do przyjemnych i nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania od pacjenta. Zanim kosmetolog przystąpi do zabiegu musi ocenić kondycję skóry oraz ewentualną ilość nadmiaru tkanki tłuszczowej. Po krótkim wywiadzie i badaniu palpacyjnym można przystąpić do zabiegu. Fala akustyczna jest emitowana przez urządzenie z głowicą. Podczas kontaktu głowicy ze skórą następuje przekazanie fali do wnętrza tkanek skórnych. Aby wzmocnić przepływ fali akustycznej w głębsze warstwy skóry, przed rozpoczęciem zabiegu nakłada się na skórę ramion specjalny żel kontaktowy. Zabieg może trwać od 40 do 60 minut w zależności od kondycji skóry oraz efektów, jakie chce się osiągnąć. Warto powtórzyć kilka serii zabiegu, aby przedłużyć i wzmocnić jego efekty. Zazwyczaj zaleca się od 6 do 12 serii w odstępach czasowych. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Nie jest konieczna specjalna pielęgnacja, czy też postępowanie po zabiegu. U niektórych pacjentów skóra w obrębie ramion po zabiegu może być lekko zaczerwieniona. Jednak nie odczuwa się żadnego dyskomfortu.

Jakich efektów można się spodziewać?

Zabieg niesie ze sobą szereg korzyści dla naszej skóry. Przede wszystkim fala uderzeniowa Storz reguluje przepływ krwi oraz limfy. Co więcej, ma właściwości stymulujące metabolizm komórek tłuszczowych. Dzięki temu dochodzi do szybszego ich rozpadu i redukcji. Natomiast uregulowany przepływ krwi i limfy pozwala dotlenić komórki i wzmocnić skórę. Ponadto, fala uderzeniowa Storz ma działanie stymulujące produkcję kolagenu i elastyny. Dlatego też główne efekty po kompletnej serii zabiegów to jędrna i elastyczna skóra. Dodatkowo powierzchnia skóry staje się bardziej gładka, zredukowany zostaje nadmiar tkanki tłuszczowej, przez co ramię może zmniejszyć swój obwód nawet o kilka centymetrów. Warto również podkreślić, że poprawa krążenia limfy i krwi pozwala zredukować ewentualne obrzęki w obrębie ramion, zregenerować skórę oraz przyspieszyć usuwanie z organizmu szkodliwych substancji będących efektem przemiany materii. Do efektów zabiegu fali uderzeniowej Storz zalicza się również działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, stymulację mięśni oraz komórek macierzystych. Oczywiście skóra po zabiegu jest bardziej jędrna i napięta. Dzięki temu można skutecznie walczyć z problemem wiotkiej skóry ramion, ale również i innych części ciała jak brzucha, ud, czy pośladków. Jest to również doskonały zabieg pozwalający zredukować celullit i wymodelować całą sylwetkę.

Przeciwwskazania do zabiegu

Mimo że zabieg jest nieinwazyjny należy pamiętać, że nie każdy może się mu poddać. Przede wszystkim osoby, które w obrębie skóry ramion posiadają infekcje skórne, niezagojone rany lub alergie i wysypki skórne nie będą mogły poddać się zabiegowi z użyciem fali akustycznej. Ponadto zabieg nie powinien być przeprowadzany u osób z żylakami i zakrzepicą żylną, obecnymi infekcjami, którym towarzyszą stany gorączkowe oraz chorujących na nowotwory. Kobiety będące w ciąży również powinny odsunąć w czasie zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej Storz.

#Wiotka skóra
piotr turkowski
Dr n. med. Piotr Turkowski

Specjalista chirurgii odtwórczej włosów oraz chirurgii plastycznej. Zaliczany do najlepszych specjalistów w Polsce w obszarze przeszczepu włosów, liposukcji, plastyki piersi oraz modelowania sylwetki metodą lipotransfer (tzw. lipofilling). Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego...