augmentacja wolumetryczna szczeki zuchwy

Piękny uśmiech i proporcjonalny wygląd twarzy, pozbawiony wad zgryzu to marzenie wielu osób. Niestety nie zawsze można cieszyć się uzębieniem pozbawionym defektów. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty, jaką przygotowała chirurgia szczękowa. Chociaż zazwyczaj chirurg szczękowy zajmuje się zabiegami, które wchodzą w skład stomatologii, to ta część medycyny łączy w sobie znacznie więcej dziedzin. Stanowi połączenie elementów chirurgii stomatologicznej, plastycznej, traumatologii, medycyny ogólnej, a także onkologii.

Chirurdzy szczękowi zajmują się usuwaniem zębów z zębodołów, resekcją wierzchołków korzeni, stabilizacją kości, czy też dystrakcją szczęki. Wymienione wyżej zabiegi stanowią niewielką część zajęć chirurga szczękowego, ale odgrywają dużą rolę w szczególności, gdy są związane z uszkodzeniami lub zniekształceniami twarzoczaszki podczas wypadków. Chirurg szczękowy przeprowadza także skomplikowane operacje w sytuacjach, gdy chirurg plastyczny oraz stomatolog nie są w stanie pomóc.

Chirurgia szczękowa jest przeznaczona zarówno dla Pań, jak i Panów w każdym wieku. Chirurg szczękowy zajmuje się szerokim zakresem czynności związanych z tą dziedziną. Działania specjalisty nie ograniczają się wyłącznie do operacji jamy ustnej – niektóre z nich obejmują także twarz i szyję pacjenta. Lekarz odpowiada za wykonywanie zabiegów z zakresu chirurgii urazowej, ekstrakcji chirurgicznej zęba, chirurgii plastycznej twarzy w okolicy jamy ustnej, czy też usunięcia torbieli w obrębie twarzoczaszki oraz nowotworów złośliwych.

Warto więc skorzystać z usług Centrum Chirurgi Szczękowej OT.CO w Warszawie.

Kiedy należy udać się do chirurga szczękowego?

Przed podjęciem jakiegokolwiek zabiegu, chirurg przeprowadzi wnikliwy wywiad w trakcie konsultacji medycznej z pacjentem. Dzięki temu może wyeliminować przeciwwskazania zdrowotne do chirurgicznej ingerencji. Wśród nich znajduje się m.in. ogólny zły stan zdrowia, przebyte ciężkie choroby, zawał serca, czy też udar mózgu.

Często wady zgryzu i problemy z uzębieniem, czy też stany zapalne zębów są najczęstszymi schorzeniami, z którymi zgłaszają się pacjenci do gabinetu chirurga szczękowego. Te z kolei mogą powodować dodatkowe dysfunkcje w postaci problemów z wymową, przełykaniem, czy też oddychaniem. Właśnie dlatego wykonuje się profesjonalne zabiegi osteotomii szczęki, żuchwy, osteotomii dwuszczękowej, dystrakcji żuchwy, czy też osteotomii kości jarzmowych. Dla osób, które poszukują skutecznego sposobu na redukcję wad zgryzu, chirurgia szczękowa w Klinice OT.CO w Warszawie przygotowała szeroką ofertę zabiegów.

Nasz chirurg szczękowy przeprowadza wywiad z pacjentem, który pozwala znaleźć przyczynę problemu. Zleca także wykonanie badań i ocenia stan zdrowia pacjenta. Następnie razem dobierają odpowiednią technikę leczenia, która zapewni oczekiwane efekty.

Zależy Ci na tym, aby cieszyć się pięknym uśmiechem pozbawionym wad zgryzu i wymowy? Chcesz rozszerzyć zbyt wąską szczękę, cofnąć lub wysunąć żuchwę, czy też zredukować wiele innych dolegliwości w obrębie jamy ustnej? Wystarczy, że zgłosisz się do Kliniki OT.CO i umówisz na wizytę z naszym specjalistą chirurgiem szczękowym. My zajmiemy się resztą. Zapraszamy do kontaktu!

Klinika OT.CO - Mokotów
ul. Bartycka 24B/U1, 00-716 Warszawa
poniedziałek-piątek
09:00-21:00
sobota
09:00-16:00
Szpital OT.CO - Bielany
ul. Zgrupowania AK Żmija 12, 01-864 Warszawa
poniedziałek-piątek
08:00-20:00
sobota
nieczynne
Twoje piękno, nasza pasja

Zacznij swoją przemianę dziś! Skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację. Odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć wymarzony wygląd.

Umów się na konsultację
Osipowicz i Turkowski