Nasz zespół to starannie dobrani lekarze specjaliści z różnych dziedzin. Nie musisz już poszukiwać na własną rękę doświadczonego i rzetelnego lekarza – zrobiliśmy to za Ciebie, aby ułatwić Ci życie i zaoszczędzić czas.

Kadra składająca się z najlepszych lekarzy to gwarancja opieki medycznej na najlepszym poziomie. Masz pewność, że trafiasz na specjalistów, którzy fachowo zajmą się Twoim problemem i na każdym etapie współpracy wykażą przyjazne, partnerskie podejście do Ciebie jako do Pacjenta. Nasza kadra to nie tylko lekarze, ale i dobrze dobrany personel medyczny oraz pomocniczy, który zaopiekuje się Tobą od momentu przestąpienia progu kliniki aż po jej opuszczenie. Dbamy o to, aby atmosfera panująca w naszej klinice sprawiła, że z przyjemnością i bez stresu będziesz decydował się na kolejne zabiegi dla poprawy zdrowia i urody. Bo o urodę warto przecież dbać, ot co.

Poznajmy się!

katarzyna osipowicz

Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Lekarz Medycyny Estetycznej, Trycholog

Jak lekarz, to tylko z powołania.

Należę do specjalistów, którzy nieustannie się rozwijają i szkolą.

Wychodzę z założenia, że każdego dnia, na całym świecie medycyna wyciąga nowe wnioski i idzie do przodu. Najważniejsze to być na bieżąco, poznawać, analizować i implementować najnowsze rozwiązania. Właśnie dlatego dostęp do najnowszej wiedzy i odkryć naukowych jest dla mnie motywacją do częstych zagranicznych szkoleń i praktyk. Leczę pacjentów nieustannie poszerzając wiedzę u wybitnych ekspertów - najlepszych na świecie w swoich dziedzinach.

EDUKACJA

Jestem absolwentką studiów na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Dodatkowo ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku Kosmetologia - Medycyna Estetyczna dla Lekarzy w krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia oraz Zarządzanie Podmiotami Leczniczymi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Doktorat pod tytułem „Ocena pod względem korelacji fenotypowo-genotypowej, odpowiedzi na nowe metody leczenia oraz ocena jakości życia chorych na Epidermolysis" pisałam pod okiem kierownika mojej specjalizacji i opiekuna naukowego profesora Cezarego Kowalewskiego, znakomitego specjalisty z dziedziny dermatologii, eksperta w dziedzinie chorób pęcherzowych.

Ukończyłam także kilkanaście kursów z dziedziny trychologii, kosmetologii i medycyny estetycznej, dermatologii klinicznej.

PRACA ZAWODOWA

Po studiach podyplomowych z medycyny estetycznej, uzyskując tytuł lekarza medyny estetycznej i kosmetologii, rozpoczęłam praktykę lekarską w jednej z najlepszych klinik w Polsce.

Jako pracownik Kliniki Dermatologii i Wenerologii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie leczę pacjentów z chorobami genetycznymi - ichtiozą czy Epidermiolysis bullosa. Praca w znakomitym zespole profesora Cezarego Kowalewskiego i profesor Katarzyny Woźniak to duże wyróżnienie i możliwość ciągłego rozwoju naukowego, z którego - mimo otworzenia własnej kliniki - nie zamierzam rezygnować.

W klinice Ambroziak leczyłam pacjentów przez ponad 4 lata, specjalizując się w dermatologii klinicznej i dermatologii estetycznej oraz laseroterapii i trychologii. Wiedza i praktyka zdobywana pod okiem dr n. med. Marcina Ambroziaka to dla mnie bezcenne doświadczenie, które nadało kierunek dalszej drodze zawodowej i ukształtowało moje spojrzenie na medycynę estetyczną.

PRAKTYKI I STAŻE U LEGEND MEDYCYNY

Postanowiłam, że zanim wspólnie z dr Turkowskim otworzę OT.CO Clinic, dogłębnie poznam metody pracy najlepszych na świecie ekspertów w dziedzinach dermatologii klinicznej, medycyny estetycznej i trychologii. W ten sposób na swojej zawodowej drodze miałam okazję poznać i kształcić się pod okiem:

prof. Deedy Murrell. Odbyłam u niej miesięczny staż w St. George Hospital [Australia, 2019],
prof. Roda Sinclaira - wybitnego specjalisty z dziedziny dermatologii, mającego na koncie 13 książek, ponad 400 branżowych publikacji w dziedzinie włosów, a także przewodniczącego takich organizacji jak Australasian Society for Dermatology Research, The Australasian Hair and Wool Research Society, a także The Skin and Cancer Foundation of Victoria. Podczas tego stażu zgłębiałam tajniki przeszczepów włosów, a także leczenia różnorodnych chorób włosów [Australia, 2019],
dr Lindy Martin w Melanoma Institute Australia i Skin and Cancer Foundation w Sydney, gdzie specjalizacją jest leczenie czerniaka i nowotworowych chorób skóry [Australia, 2019],
dra Roberta Chow z centrum laseroterapii w Sydney [Australia, 2019],
prof. Marcela Jonkmana - legenda medycyny w zakresie genodermatoz (szczególnie chorób pęcherzowych), który prowadził wydział dermatologii University Medical Center. Był także autorem ponad 470 publikacji z zakresu bullosy - zarówno autoimmunologicznej, jak i genetycznej [Holandia, 2xxx?],

OT.CO CLINIC

Z dr Piotrem Turkowskim łączę życie zawodowe, ale i prywatne. Jako para w życiu i zawodzie postanowiliśmy wspólnie otworzyć OT.CO Clinic (nazwa pochodzi od połączenia naszych nazwisk -„Osipowicz i Turkowski").

Ponieważ oboje jesteśmy szczególnie zainteresowani trychologią, chirurgią odtwórczą włosów, właśnie temu obszarowi w nowo powstałej klinice medycyny estetycznej przygotowaliśmy szczególne miejsce.

PONADTO

Zawsze była mi bliska szeroko rozumiana sztuka, dlatego wiele lat temu zainteresowania dzieliłam między architekturę a medycynę. Finalnie, jako życiową ścieżkę, wybrałam medycynę, ale znane z architektury piękno i harmonia do dziś towarzyszą mi przy wykonywaniu zabiegów z obszaru medycyny estetycznej. Dzięki temu w korekcji urody kieruję się umiarem i całościowym spojrzeniem na proporcje. Powtarzam za Vivien Leigh, że „Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są ładne".

BRANŻOWE CZŁONKOSTWA

Jestem także aktywnym członkiem licznych stowarzyszeń i towarzystw:

 • European Academy of Dermatology and Venereology (EADV),
 • European Society Cosmetology and Dermatology (ESCAD),
 • Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej (POLME),
 • Polskie Towarzystwo Dermatologiczne (PTD),
 • Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

PUBLIKACJE NAUKOWE

Miałam okazję publikować teksty w uznanych międzynarodowych czasopismach naukowych. Współtworzyłam między innymi:

 • Osipowicz K., Kalinska-Bienias A., Kowalewski C. et al. Development of bullous pemphigoid during the haemodialysis of a young man: case report and literature survey. Int Wound J 2016; Oct 17. doi: 10.1111/iwj.12670 (Impact Factor: 2.848)
  Osipowicz K, Kalinska-Bienias A, Kowalewski C et al. Mycobacterium Tuberculosis and Pemphigus Vulgaris Advances in Dermatology and Allergology (Impact Factor: 1.683)
 • Kwiek B, Kowalewski C, Ambroziak M et al. Treatment of previously treated facial capillary malformations – results of single center retrospective objective three-dimensional analysis of the efficacy of large spot 532nm laser Dermatologic Surgery (Impact Factor: 1.936)
 • K Osipowicz1*, B Jakubowska1, C Kowalewski1, T Hashimoto2 and K Wozniak1 Laser Scanning Confocal Microscopy for Diagnostics of Brunsting-Perry Type Cicatrical Pem
  Pephigoid Cases, along with Review of Literature. Journal of Clinical & Experimental Dermatology Research (Impact Factor: 0.5)
piotr turkowski

Lek. Piotr Turkowski

Lekarz Medycyny Estetycznej, Ekspert modelowania sylwetki (Vaser Lipo i Renuvion), Specjalista chirurgii odtwórczej włosów

Lekarz medycyny estetycznej, rezydent chirurgii plastycznej pod kierownictwem Profesora B. Noszczyka. Specjalista i pasjonat chirurgii odtwórczej włosów i modelowania sylwetki z zastosowania urządzeń Vaser Lipo i Renuvion są to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS), The International Society of Plastic Surgery (ISAPS), Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej są to organizacje zrzeszające najlepszych na świecie specjalistów w swoich dziedzinach.

Edukacja

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego. Z wynikiem celującym ukończył szkolenie Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging w Warszawie przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Ukończył również Kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Od V roku studiów szkolił się u dr. Samira Ibrahima w Mandala Beauty Clinic w Poznaniu, gdzie pracował przez 7 lat. Swoją drogę zawodową rozpocząl w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy Zdroju – najstarszym i z największymi tradycjami w Polsce oddziale chirurgii plastycznej.
Przez kilkanaście miesięcy pracował w Klinice Ambroziak do momentu założenia własnej Kliniki.
Występował w 2018 roku w „Życiu bez wstydu” operując na wizji znanego Warszawskiego fryzjera (sezon 6, odcinek 10).
Zapraszany jako ekspert do „Dzień Dobry TVN”.

Dr Turkowski wykładał na uczelniach wyższych i kongresach.
Jest autorem kilku publikacji naukowych z dziedziny chirurgii plastycznej szczególnie z dziedziny liposukcji , m.in.: The Effect of Vaser Abdominal Liposuction on Metabolic Profile in Overweight Males w prestiżowym American Journal of Men’s Health.

Dr Turkowski uczestniczył w licznych kursach, stażach i konferencjach, m.in:

 • Międzynarodowy kongres American Society for Aesthetic Plastic Surgery – Miami, USA.
 • Laser Frakcyjny CO2, Radiofrekfencji, IR+ FR, fal ultradźwiękowych – Mediolan, Włochy.
 • Chang Gung Memorial Hospital jeden z najlepszych na świecie ośrodków który specjalizuje się w chirurgii rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii – Tajpei, Tajwan
 • Akademikliniken staż w największej i elitarnej w Szwecji prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej – Sztokholm, Szwecja
 • 2nd Mediterranean FUE Workshop, śródziemnomorski workshop chirurgii transplantacyjnej włosów FUE organizowany przez dr. Alexa Ginzburga i dr. Jose Lorenzo, liderów branży – Madryt
 • World Congress Prague, kongres międzynarodowego towarzystwa chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS) – Praga, Czechy.
 • The Orlando Live Surgery Workshop, warsztat pod kierownictwem dr. Matta Leavitta, poświęcony doskonaleniu technik przeszczepu włosów metodami: FUE i FUT – Orlando, USA.
 • University Hospital Brussels, staż u prof. Moustahpy Hamdiego, zajmującego się chirurgią onkologiczną, rekonstrukcyjną i estetyczną piersi – Bruksela, Belgia.
 • Indywidualny kurs u Prof. Nazima Cerkesa światowego autorytetu chirurgii nosa, Istambuł, Turcja.
 • Full Circle Rhinoplasty Course – Live Surgery Meeting/ workshop z zakresu chirurgii nosa, Istanbuł, Turcja ( Enrico Robotti, Nazim Cerkes)
 • International Breast Symposium Düsseldorf 2019 – IBSD, Prof. Christoph Andree/ Suympozjum poświęcone chirurgii piersi, Düsseldorf, Niemcy.
 • Indywidualny staż u dr Russella Knudsena (byłego prezydenta ISHRS, Jest to światowy autorytet przeszczepu włosów wykonał 6000 zabiegów przeszczepu włosów) doskonalenie technik przeszczepu włosów technikami FUE i FUT, Sydney, Australia.
 • Indywidualny Staż u Dr. Damiano Tambasco specjalisty chirurgii Plastycznej eksperta technik łączonych modelowania sylwetki urządzeń Vaser Lipo i Renuvion, Rzym, Włochy
 • Indywidualny Staż hands-on w Kolumbii (miasta Bogota, Cucuta) u wybitnych chirurgów z SAPS Academy- ekspertów modelowania sylwetki HD, podczas 3 tygodniowego pobytu, odbyte dwa szkolenia SAPS Academy w Bogocie

Uczestnictwo we wszystkich ostatnich zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej od 2012.
Dr Piotr Turkowski przynajmniej kilka razy w roku doskonali swoje umiejętności na kursach, stażach oraz kongresach w kraju i za granicą.

katarzyna wozniak

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Woźniak

Dermatolog i wenerolog

Ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie i po stażu podyplomowym rozpoczęłam pracę w Klinice Dermatologicznej w Warszawie w ramach studiów doktoranckich.
Obroniłam pracę doktorską z wyróżnieniem.
W maju 2011 r. uzyskałam tytuł profesora dr hab. n. medycznych.

Doświadczenie zawodowe:

Profesor w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W 2005 r. uzyskałam honorowy tytuł „Ambasadora Rozwoju Profilaktyki Zdrowia w Polsce” (program Organizacji Narodów Zjednoczonych) za działalność społeczną dotyczącą aktywnego udziału w konferencjach naukowo-szkoleniowych promujących zdrowie kobiet w Polsce.

konrad szymanski

Lek. Konrad Szymański

Dermatolog i wenerolog

Medycyna nie ma przed nim tajemnic. Ukończywszy kierunek lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, biotechnologię na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowe studia z analityki medycznej na WUM posiadł pokaźną wiedzę, którą od wielu lat przekazuje dalej, prowadząc zajęcia ze studentami, realizując projekty naukowe z zakresu genetycznych uwarunkowań chorób autoimmunizacyjnych i pisząc artykuły, które wydawane są drukiem w międzynarodowych czasopismach naukowych. Ale na tym nie koniec – wiedzę tę ciągle poszerza, zagłębiając się szczególnie w zagadnienia dermatologii oraz wenerologii, a praktycznie wykorzystuje ją działając w Klinice Dermatologii i Wenerologii WUM oraz w naszej Klinice. Inni dermatolodzy wychodzą ze skóry, aby Ci pomóc, ale nie widać efektów ich starań? Wizyta u doktora Konrada Szymańskiego sprawi, że ze skóry wyjdą tylko Twoje problemy skórne, ot co!
mariusz sikora

Dr n. med. Mariusz Sikora

Dermatolog i wenerolog

Dr n. med. Mariusz Sikora jest uznanym specjalistą dermatologii i wenerologii. W swojej pracy klinicznej stara się spojrzeć na problem pacjenta w sposób holistyczny, a nie tylko przez pryzmat zmian skórnych. Czerpiąc z bogatego doświadczenia zdobytego w Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz najnowszej wiedzy zdobytej na międzynarodowych konferencjach, koncentruje się na ustaleniu właściwego rozpoznania i wdrożeniu najskuteczniejszego leczenia. Doktor Mariusz Sikora nie unika trudnych i skomplikowanych przypadków. Przedmiotem szczególnego zainteresowania są choroby włosów, a także alergiczne i zapalne choroby skóry.
Doktor stale podnosi swoje kompetencje, jest autorem licznych publikacji i doniesień zjazdowych. Za swoją działalność naukową i dydaktyczną wielokrotnie otrzymywał nagrody Rektora WUM i Ministra Zdrowia. Ostatnio znalazł się w gronie laureatów konkursu „Supertalenty w Medycynie 2020”
grzegorz sztolcman

Lek. Grzegorz Sztolcman

Chirurg plastyk i chirurg ogólny

Liposukcja, abdominoplastyka, otoplastyka – języka chirurgów nie musisz rozumieć – ważne, żeby oni rozumieli Twoje potrzeby i umieli im sprostać. A nasz chirurg – dr Sztolcman – z pewnością do takich należy! 30 lat doświadczenia, niezliczona ilość kursów, staży i szkoleń odbywanych pod kierunkiem najbardziej doświadczonych chirurgów plastyków sprawiła, że dr Sztolcman stał się prawdziwym mistrzem w swoim fachu. Nie ma znaczenia czy chodzi o powiększanie piersi, implanty piersi, usuwanie znamion skórnych, operacje powiek czy odstających małżowin usznych – wszystkie tego typu zabiegi dr Sztolcman ma opanowane do perfekcji. Fachowe umiejętności wspomagane są przez najnowsze technologie i wysokiej jakości sprzęt Amerykańskiej firmy 3M-ECTRS (Endoscopic Canal Tunenel Release System). Jeśli do tej pory, na myśl o chirurgu lub operacji plastycznej robiła Ci się gęsia skórka, warto poddać swoją skórę zabiegowi w naszej Klinice i przekonać się, że nie taki chirurg straszny jak się wydaje, ot co!
anna mozarowska

Lek. Anna Możarowska

Dermatolog i wenerolog

Lekarz specjalista w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Oprócz diagnostyki i leczenia chorób skóry, włosów i paznokci dr Możarowska zajmuje się również dermatologią estetyczną i medycyną przeciwstarzeniową.
Zwolenniczka naturalnych efektów zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Uczestniczka licznych kursów, szkoleń i kongresów. Systematycznie poszerza swoją wiedzę i nabywa nowe doświadczenia. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta.
lek agata szczesniak

Lek. Agata Szcześniak

Lekarz medycyny estetycznej

Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Ukończyła liczne kursy z zakresu medycyny estetycznej i anti -aging.
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Zainteresowana dermoskopią, trichoskopią oraz leczeniem trądziku.
Obecnie w trakcie specjalizacji z Dermatologii i Wenerologii w Klinice Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
dietetyk katarzyna kalaska

Mgr Katarzyna Kałaska

Dietetyk kliniczny

Przez żołądek… do zdrowia! Tak w skrócie można opisać podejście do spraw dietetyki i zdrowego odżywiania Pani Katarzyny, która jest w naszej Klinice niezastąpionym dietetykiem. Dietetyka jest dla niej czymś więcej niż pracą – jest pasją i stylem życia. Wychodzi ona z założenia, że właściwe odżywianie to medycyna jutra, dlatego należy jeść tak, aby wzmacniać organizm, a nie narażać go na popadanie w choroby dietozależne. Jako absolwentka dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, przez długi czas zdobywała doświadczenie zawodowe odbywając praktyki w Instytucie Żywności i Żywienia oraz pracując w warszawskich szpitalach, w tym wspierając najmłodszych pacjentów w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Później zaczęła edukować w zakresie żywienia innych, m.in. w Katedrze i Klinice Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii w Centralnym Szpitalu Klinicznym na Banacha oraz w szpitalu MSW, a także aktywnie uczestnicząc w konferencjach naukowych i przygotowując publikacje naukowe z zakresu zdrowego odżywiania. A teraz chętnie pomoże Ci w zmianie nieprawidłowych nawyków żywieniowych lub wyleczy z chorób autoimmunizacyjnych, w czym jest specjalistką, ot co!
martyna gabryjelska janiszewska

Lek. Martyna Gabryjelska-Janiszewska

Specjalizuję się w wykonywaniu niechirurgicznego liftingu twarzy za pomocą kwasu hialuronowego, poprawą okolicy oka oraz zabiegach anti-aging zmniejszających efekt zmęczonego wyglądu twarzy.
Jestem absolwentką Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, członkiem Polskiej Rady Medycyny Anti-Aging. Medycyną estetyczną interesowałam się już na studiach, dlatego na stażu podyplomowym odbyłam pierwsze szkolenia. Ukończyłam podyplomową szkołę Międzynarodowego Centrum Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie, założoną przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, gdzie miałam możliwość doskonalenia swoich umiejętności oraz szkolenia się pod okiem najlepszych fachowców z kraju i z zagranicy z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii estetycznej, anti-aging oraz laseroterapii. Dodatkowo stale uczestniczę w licznych szkoleniach, konferencjach oraz międzynarodowych kongresach.

Medycyna estetyczna to moja pasja. Do każdego pacjenta podchodzę holistycznie, wspólnie z nim ustalam kolejne etapy leczenia. Moim głównym celem jest zatrzymanie, bądź cofnięcie wskazówek zegara. Pragnę, aby moje pacjentki przede wszystkim wyglądały na mniej zmęczone, bardziej wypoczęte, zrelaksowane, wesołe. Stawiam tylko na naturalne efekty. Największą motywacją do dalszej pracy i nauki jest dla mnie zadowolenie pacjenta.
Prywatnie jestem mamą Gabrysi i Jasia. Uwielbiam podróże i dobre kino, ale póki co to medycyna estetyczna i bycie mamą zajmują większość mojego czasu.

edyta przybojewska

Edyta Przybojewska

Manager

Pacjent miło obsługiwany jest… mniej zestresowany! To motto przyświeca pani Edycie, która w naszej Klinice odpowiedzialna jest za sprawy związane z profesjonalną obsługą Pacjenta. Ukończywszy studia z zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, od 2009 roku zdobywa doświadczenie w obsłudze Pacjenta w renomowanej klinice medycyny estetycznej. Liczne szkolenia oraz doświadczenie zdobyte podczas pracy w branży medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej nauczyło ją doskonale wyczuwać potrzeby i obawy Pacjentów oraz zadbać o to, aby wizyta w Klinice należała do naprawdę miłych doświadczeń. Pani Edyta – zwolenniczka zdrowego trybu życia i kobieta pełna pasji, „zaraża” swoim pozytywnym nastawieniem resztę personelu naszej Kliniki po to, abyśmy mogli zarazić nim Was – Pacjentów, ot co!
magdalena koblak opiekun pacjenta

Magdalena Koblak

Obsługa pacjenta

Magdalena jest absolwentką Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie na Wydziale Kosmetologii.

W Klinice zajmuje się obsługą pacjenta oraz pełni funkcje przedoperacyjnego opiekuna pacjenta, dbając o ich sprawną i kompleksową opiekę. Jest uśmiechnięta, pomocna, ceni sobie kontakt z ludźmi. Cechuje ją spokój i empatia.

joanna bieniek

Joanna Bieniek

Pielęgniarka