Jak lekarz, to tylko z powołania.
Należę do specjalistów, którzy nieustannie się rozwijają i szkolą.
Wychodzę z założenia, że każdego dnia, na całym świecie medycyna wyciąga nowe wnioski i idzie do przodu. Najważniejsze to być na bieżąco, poznawać, analizować i implementować najnowsze rozwiązania. Właśnie dlatego dostęp do najnowszej wiedzy i odkryć naukowych jest dla mnie motywacją do częstych zagranicznych szkoleń i praktyk. Leczę pacjentów nieustannie poszerzając wiedzę u wybitnych ekspertów - najlepszych na świecie w swoich dziedzinach.
EDUKACJA
Jestem absolwentką studiów na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Dodatkowo ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku Kosmetologia - Medycyna Estetyczna dla Lekarzy w krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia oraz Zarządzanie Podmiotami Leczniczymi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Doktorat pod tytułem „Ocena pod względem korelacji fenotypowo-genotypowej, odpowiedzi na nowe metody leczenia oraz ocena jakości życia chorych na Epidermolysis" pisałam pod okiem kierownika mojej specjalizacji i opiekuna naukowego profesora Cezarego Kowalewskiego, znakomitego specjalisty z dziedziny dermatologii, eksperta w dziedzinie chorób pęcherzowych.
Ukończyłam także kilkanaście kursów z dziedziny trychologii, kosmetologii i medycyny estetycznej, dermatologii klinicznej.
PRACA ZAWODOWA
Po studiach podyplomowych z medycyny estetycznej, uzyskując tytuł lekarza medyny estetycznej i kosmetologii, rozpoczęłam praktykę lekarską w jednej z najlepszych klinik w Polsce.
Jako pracownik Kliniki Dermatologii i Wenerologii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie leczę pacjentów z chorobami genetycznymi - ichtiozą czy Epidermiolysis bullosa. Praca w znakomitym zespole profesora Cezarego Kowalewskiego i profesor Katarzyny Woźniak to duże wyróżnienie i możliwość ciągłego rozwoju naukowego, z którego - mimo otworzenia własnej kliniki - nie zamierzam rezygnować.
W klinice Ambroziak leczyłam pacjentów przez ponad 4 lata, specjalizując się w dermatologii klinicznej i dermatologii estetycznej oraz laseroterapii i trychologii. Wiedza i praktyka zdobywana pod okiem dr n. med. Marcina Ambroziaka to dla mnie bezcenne doświadczenie, które nadało kierunek dalszej drodze zawodowej i ukształtowało moje spojrzenie na medycynę estetyczną.
PRAKTYKI I STAŻE U LEGEND MEDYCYNY
Postanowiłam, że zanim wspólnie z dr Turkowskim otworzę OT.CO Clinic, dogłębnie poznam metody pracy najlepszych na świecie ekspertów w dziedzinach dermatologii klinicznej, medycyny estetycznej i trychologii. W ten sposób na swojej zawodowej drodze miałam okazję poznać i kształcić się pod okiem:
prof. Deedy Murrell. Odbyłam u niej miesięczny staż w St. George Hospital [Australia, 2019],
prof. Roda Sinclaira - wybitnego specjalisty z dziedziny dermatologii, mającego na koncie 13 książek, ponad 400 branżowych publikacji w dziedzinie włosów, a także przewodniczącego takich organizacji jak Australasian Society for Dermatology Research, The Australasian Hair and Wool Research Society, a także The Skin and Cancer Foundation of Victoria. Podczas tego stażu zgłębiałam tajniki przeszczepów włosów, a także leczenia różnorodnych chorób włosów [Australia, 2019],
dr Lindy Martin w Melanoma Institute Australia i Skin and Cancer Foundation w Sydney, gdzie specjalizacją jest leczenie czerniaka i nowotworowych chorób skóry [Australia, 2019],
dra Roberta Chow z centrum laseroterapii w Sydney [Australia, 2019],
prof. Marcela Jonkmana - legenda medycyny w zakresie genodermatoz (szczególnie chorób pęcherzowych), który prowadził wydział dermatologii University Medical Center. Był także autorem ponad 470 publikacji z zakresu bullosy - zarówno autoimmunologicznej, jak i genetycznej [Holandia, 2xxx?],
OT.CO CLINIC
Z dr Piotrem Turkowskim łączę życie zawodowe, ale i prywatne. Jako para w życiu i zawodzie postanowiliśmy wspólnie otworzyć OT.CO Clinic (nazwa pochodzi od połączenia naszych nazwisk -„Osipowicz i Turkowski").
Ponieważ oboje jesteśmy szczególnie zainteresowani trychologią, chirurgią odtwórczą włosów, właśnie temu obszarowi w nowo powstałej klinice medycyny estetycznej przygotowaliśmy szczególne miejsce.
PONADTO
Zawsze była mi bliska szeroko rozumiana sztuka, dlatego wiele lat temu zainteresowania dzieliłam między architekturę a medycynę. Finalnie, jako życiową ścieżkę, wybrałam medycynę, ale znane z architektury piękno i harmonia do dziś towarzyszą mi przy wykonywaniu zabiegów z obszaru medycyny estetycznej. Dzięki temu w korekcji urody kieruję się umiarem i całościowym spojrzeniem na proporcje. Powtarzam za Vivien Leigh, że „Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są ładne".
BRANŻOWE CZŁONKOSTWA
Jestem także aktywnym członkiem licznych stowarzyszeń i towarzystw:
- European Academy of Dermatology and Venereology (EADV),
- European Society Cosmetology and Dermatology (ESCAD),
- Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej (POLME),
- Polskie Towarzystwo Dermatologiczne (PTD),
- Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
PUBLIKACJE NAUKOWE
Miałam okazję publikować teksty w uznanych międzynarodowych czasopismach naukowych. Współtworzyłam między innymi:
- Osipowicz K., Kalinska-Bienias A., Kowalewski C. et al. Development of bullous pemphigoid during the haemodialysis of a young man: case report and literature survey. Int Wound J 2016; Oct 17. doi: 10.1111/iwj.12670 (Impact Factor: 2.848)
Osipowicz K, Kalinska-Bienias A, Kowalewski C et al. Mycobacterium Tuberculosis and Pemphigus Vulgaris Advances in Dermatology and Allergology (Impact Factor: 1.683)
- Kwiek B, Kowalewski C, Ambroziak M et al. Treatment of previously treated facial capillary malformations – results of single center retrospective objective three-dimensional analysis of the efficacy of large spot 532nm laser Dermatologic Surgery (Impact Factor: 1.936)
- K Osipowicz1*, B Jakubowska1, C Kowalewski1, T Hashimoto2 and K Wozniak1 Laser Scanning Confocal Microscopy for Diagnostics of Brunsting-Perry Type Cicatrical Pem
Pephigoid Cases, along with Review of Literature. Journal of Clinical & Experimental Dermatology Research (Impact Factor: 0.5)