Zapach świeżo palonej kawy, woń kwiatów, ulubione perfumy… Ciężko wyobrazić sobie życie bez cudownych doznań węchowych. Aby jednak w pełni cieszyć się wspaniałością otaczających zapachów, konieczny jest w pełni sprawny nos.

Nos związany jest ze zmysłem węchu, który odpowiada za odczuwanie zapachów, a pośrednio wpływa także na doznania smakowe. Dzięki niemu człowiek może odbierać i rozpoznawać napływające bodźce zewnętrzne. Niestety, węch narażony jest na ciągłe oddziaływanie szkodliwych czynników. Mogą one doprowadzić do różnych dysfunkcji wymagających leczenia. Gdzie szukać pomocy?

Rozpoznawaniem i leczeniem chorób nosa zajmuje się laryngolog. Do najczęściej spotykanych schorzeń należą upośledzenia drożności nosa, polipy, a także przewlekłe krwawienie. Jak je rozpoznać? Niepokojącymi objawami mogą być uczucie zatkanego nosa, kichanie lub problemy z rozróżnianiem zapachów. W Klinice OT.CO wiemy, jak pozbyć się kłopotliwych zaburzeń.

Nasza doświadczony laryngolog  wykorzystuje najnowsze metody diagnostyczne i lecznicze. Nawet tak uciążliwy problem, jakim są polipy, jest możliwy do usunięcia. Najskuteczniejszą metodą likwidacji polipów są zabiegi operacyjne przeprowadzanie za pomocą specjalistycznych narzędzi. Metoda endoskopowa umożliwia szybkie, skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne usunięcie problemu. Co więcej, zabieg jest w pełni nieinwazyjny, co zapobiega powstawaniu blizn lub śladów na skórze.

Zachęcamy do umówienia wizyty z naszym specjalistą laryngologiem z kliniki OT.CO!