Okulistyka jako dziedzina zajmuje się wszystkim, co związane z profilaktyką oraz leczeniem chorób oczu. Często w przypadku zabiegów związanych z medycyną estetyczną w obrębie okolic oczu, konieczna jest konsultacja okulistyczna. Dzięki temu można zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo podczas rozmaitych oddziaływań estetycznych i leczniczych, a przy okazji skontrolować stan narządu wzroku. W Klinice OT.CO można odbyć wizyty okulistyczne, które pozwolą rozwiązać wiele problemów jakkolwiek związanych z oczami.

Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się Pacjenci?

Problemy, z jakimi Pacjenci zgłaszają się do kliniki, najczęściej dotyczą zmian w obrębie oczu oraz ich okolicy. Specjaliści pracujący w gabinetach OT.CO zajmują się między innymi leczeniem gradówek, usuwaniem kępek żółtych, brodawczaków z powieki oraz cyst z oka. Wszystkie problemy, nawet te, które dotyczą delikatnej okolicy oczu, można rozwiązać szybko i sprawnie pod warunkiem podjęcia decyzji o konsultacji z odpowiednim specjalistą. Ponieważ nie zawsze wiadomo, czy w takich sprawach zgłosić się do okulisty, czy też do lekarza medycyny estetycznej, musieliśmy zadbać o dostępność osób specjalizujących się w obu tych dziedzinach.

Przyczyny powstawania zmian w okolicach oczu

Zależnie od konkretnego problemu, przyczyny jego pojawienia się u Pacjenta mogą być różne, nierzadko dość złożone. Kępki żółte często powstają w wyniku zaburzeń metabolizmu oraz stanu zwiększonego poziomu tłuszczu w organizmie. Kiedy mamy z nimi do czynienia, zajmujemy się nie tylko ich usunięciem, ale również znalezieniem przyczyny – konieczne jest zlecenie potrzebnych badań, żeby sprawdzić stan zdrowia Pacjenta. Gradówki powstają w wyniku przewlekłego stanu zapalnego powieki i nierzadko zachodzi potrzeba chirurgicznego usunięcia. Przyczyną pojawiania się cyst w oku przeważnie są infekcje lub nieprawidłowa pielęgnacja.

Jak może wyglądać leczenie zmian w okolicach oczu?

Usuwanie zmian w okolicach oczu może polegać na interwencji chirurgicznej, laserowym usuwaniu zmiany lub leczeniu miejscowym, zależnie od przyczyny i skali problemu. Zmiany wypełnione płynem należy najpierw naciąć, usunąć zebrane wewnątrz substancje, a następnie nierzadko zszyć. Ponieważ wszyscy pracujący w klinice OT.CO mają wieloletnie doświadczenie i stawiają na kompleksową diagnostykę, wszystkie zmiany są w stanie usunąć w sposób całkowicie bezbolesny dla Pacjenta. Zawsze dbamy o dobre samopoczucie i komfort wszystkich osób, które zgłaszają się do kliniki, a także dokładamy wszelkich starań, by po usuwaniu nieestetycznych zmian nie zostawały ślady. Jeśli potrzebne jest zdiagnozowanie i usunięcie niepokojącej zmiany wokół oka, Klinika OT.CO jest do tego idealnym miejscem.

Jakie zabiegi okulistyczne wykonujemy w klinice OT.CO?

W naszej klinice oferujemy szereg innowacyjnych zabiegów, które pozwalają na skuteczne leczenie różnych schorzeń oczu. Nasza oferta obejmuje między innymi leczenie gradówki, usuwanie brodawczaków z powieki, usuwanie cyst z oka oraz usuwanie kępek żółtych. Każdy z tych zabiegów jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów z wykorzystaniem najnowszych technologii i najwyższej jakości sprzętu medycznego. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego pacjenta, dzięki czemu każdy zabieg jest dostosowany do jego potrzeb i oczekiwań. Jako sprawdzony okulista w Warszawie, zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu oraz kompleksową opiekę podczas rekonwalescencji. Jeśli masz problem z oczami, skontaktuj się z nami i umów na konsultację, aby rozpocząć drogę do zdrowego i pięknego spojrzenia!

Klinika OT.CO - Mokotów
ul. Bartycka 24B/U1, 00-716 Warszawa
poniedziałek-piątek
09:00-21:00
sobota
09:00-16:00
Szpital OT.CO - Bielany
ul. Zgrupowania AK Żmija 12, 01-864 Warszawa
poniedziałek-piątek
08:00-20:00
sobota
nieczynne
Twoje piękno, nasza pasja

Zacznij swoją przemianę dziś! Skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację. Odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć wymarzony wygląd.

Umów się na konsultację
Osipowicz i Turkowski