Migdałki to niewielkie narządy tworzące tak zwany pierścień gardłowy Waldeyera należący do układu chłonnego gardła. Rolą migdałków jest ochrona układu oddechowego i pokarmowego przed szkodliwym działaniem wirusów, bakterii, grzybów, a także innych czynników chorobotwórczych. Problem zaczyna się wtedy, gdy dochodzi do niekontrolowanego rozrostu migdałków.

Powodem powiększenia migdałków jest nadprodukcja antygenów wytwarzających przeciwciała odpornościowe w momencie trwania infekcji. Zbyt duże migdałki mogą stać się przyczyną problemów z oddychaniem, zablokowania drożności nosa, a nawet pogorszenia jakości słuchu. Ignorowanie objawów może doprowadzić do groźnych powikłań i przeniesienia zapalenia na inne narządy. Dlatego niezbędna jest szybka, trafna diagnoza specjalisty. Pomoc odnaleźć można u naszego laryngologa z Kliniki OT.CO.

Zapalenie migdałków można wyleczyć poprzez zastosowanie terapii farmakologicznej lub przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Przy ostrej infekcji najczęściej stosowana jest odpowiednio dobrana antybiotykoterapia. Z kolei lekkie zapalenie wirusowe może być leczone preparatami przeciwzapalnymi oraz lekami z paracetamolem.

W naszej Klinice OT.CO  pacjenci mają szansę skorzystać z leczenia zabiegowego polegającego na wycięciu migdałków. Tonsillektomia jest wykonywana przez specjalistów, dzięki czemu może być bezpiecznie przeprowadzona nawet u dzieci. Zabieg nie jest skomplikowany, przebiega stosunkowo szybko, a ponadto odbywa się przy znieczuleniu ogólnym. Nie powinien więc budzić niepokoju. Wycięcie migdałków pozwala skutecznie i bezinwazyjnie pozbyć się schorzenia.

Obserwujesz u siebie objawy charakterystyczne dla powiększonych migdałków? Nie czekaj, aż problem sam się rozwiążę. Skontaktuj się z Kliniką OT.CO i umów wizytę u naszego specjalisty laryngologa!

Klinika OT.CO - Mokotów
ul. Bartycka 24B/U1, 00-716 Warszawa
poniedziałek-piątek
09:00-21:00
sobota
09:00-16:00
Szpital OT.CO - Bielany
ul. Zgrupowania AK Żmija 12, 01-864 Warszawa
poniedziałek-piątek
08:00-20:00
sobota
nieczynne
Twoje piękno, nasza pasja

Zacznij swoją przemianę dziś! Skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację. Odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć wymarzony wygląd.

Umów się na konsultację
Osipowicz i Turkowski