Kłopotliwe naczynka?

Zastanawiasz się, co zrobić, żeby Twoja krew krążyła w naczyniach krwionośnych lepiej i nie powodowała powstawania żylaków albo pajączków na skórze? Musisz się pogodzić z tym, że czasem na powstawanie tych niedoskonałości nie masz większego wpływu. Uwarunkowania genetyczne powodują, że nawet dieta bogata w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania żył w wielu przypadkach nie ma zbytnio dużego znaczenia. Masz jednak pełen wpływ na to, aby tych niedoskonałości się pozbyć. A my chętnie Ci w tym pomożemy, ot co!

Flebologia – dla zdrowia i dla estetyki

Nogi i twarz to niestety te części ciała, gdzie na skórze najczęściej uwidacznia się zła kondycja naszych naczyń krwionośnych. O ile na twarzy da się to jeszcze jakoś zamaskować, o tyle sprawa z nogami jest o wiele trudniejsza. Ale dla nas każda sprawa z pajączkami, żylakami, owrzodzeniami podudzi czy obrzękami limfatycznymi jest prosta, ot co!

Flebologia to dziedzina zajmująca się diagnostyką i leczeniem żył. Rozwiązanie problemu z naczyniami krwionośnymi to przede wszystkim bardzo ważna kwestia zdrowotna. Pękające naczynia krwionośne w najgorszym scenariuszu mogą skończyć się krwotokiem, a żylaki mogą doprowadzić do groźnych dla życia zatorów. To także dla wielu osób problem natury estetycznej – nie każdy dobrze się czuje z tego rodzaju zmianami na skórze. Jedno jest pewne – nie ma co dłużej bagatelizować problemu, skoro jesteśmy w stanie skutecznie Ci w tym pomóc, ot co.

Kiedy warto zgłosić się do flebologa?

Niewydolność żylna występuje 3-4 razy częściej u kobiet, niż u mężczyzn, ale ten problem spotyka również panów. Ryzyko żylaków zwiększają ciąża, siedzący tryb życia, otyłość czy palenie papierosów. Niestety za ich pojawianie się w dużej mierze odpowiada genetyka, dlatego jeśli w rodzinie występują problemy z żyłami, masz niewielkie szanse, że uda Ci się ich uniknąć. Na szczęście dostępne są coraz nowocześniejsze i mniej inwazyjne metody radzenia sobie z niewydolnością żylną.

Do naszego flebologa w Warszawie warto się zgłosić, jeśli pojawiają się u Ciebie takie objawy, jak:

  • Pajączki,
  • Widoczne żyły w czerwonym, bordowym lub fioletowym kolorze,
  • Nieregularne wypukłości na skórze, wystające, poskręcane żyły,
  • Uczucie ciężkich nóg,
  • Opuchlizna kostek,
  • Ból nóg,
  • Pieczenie i swędzenie nóg,
  • Częste skurcze łydek,
  • Zaczerwienienia, plamy lub owrzodzenia na nogach,
  • Pęknięcia skóry, trudności w gojeniu ran.

Nieprawidłowa praca żył zaczyna się niewinnie, ale z czasem staje się coraz poważniejszym problemem estetycznym i zdrowotnym. Jeśli zauważasz objawy wskazujące na żylaki – umów się na konsultację. Wykonujemy USG Dopplerowskie oraz dokładnie sprawdzimy stan żył i tętnic. Nie czekaj, aż problem z żylakami stanie się jeszcze poważniejszy, flebolog w Warszawie zadba o dobrą kondycję Twoich żył.

Nowoczesne metody leczenia…

Nowoczesna medycyna estetyczna odchodzi od chirurgicznych sposobów leczenia problemów z naczyniami krwionośnymi. Odchodzimy od nich również my, starając się stosować bardziej przyjazne Pacjentom i mniej inwazyjne metody, ale nie rezygnujemy z dbałości o ich skuteczność. Dlatego też w naszej ofercie znaleźć można takie zabiegi jak laserowe zamykanie naczynek laserem CUTERA, skleroterapię czy laserowe usuwanie żylaków. Ale nie zabraknie także tradycyjnych zabiegów chirurgii naczyniowej. Do każdego przypadku schorzeń żylnych podchodzimy bardzo indywidualnie i po dokładnym zapoznaniu się z problemem staramy się dobrać najskuteczniejszą formę leczenia. A Ty otrzymasz pełną informację o stanie swojego problemu i o tym, jaki będzie cel, przebieg oraz oczekiwany efekt zalecanego przez nas zabiegu. A dalsze nasze działania zależą już tylko od Twojej decyzji, ot co! A jako, że do leczenia często podchodzimy w sposób kompleksowy, oprócz zabiegów polecamy także konsultację dietetyczną z naszą dietetyk, podczas której udzieli Ci ona cennych wskazówek, co do sposobu odżywiania przy problemach z naczyniami krwionośnymi, a nawet ułoży specjalną, dostosowaną do Twoich potrzeb dietę. Bo jak się leczyć to porządnie, ot co!

… i solidny sprzęt

Posiadamy wysokiej jakości sprzęt – zarówno do profilaktyki chorób naczyń krwionośnych (np. pończochy uciskowe), jak i do diagnostyki (np. badanie USG) i do leczenia. Przy wykonywaniu zabiegu laserowego zamykania naczynek posługujemy się laserem Cutera. Jest to jeden z najnowszych i najlepszych aktualnie na rynku laserów naczyniowych, które zostały skonstruowane z myślą o komforcie Pacjenta, bezpieczeństwie zabiegu i jego skuteczności. Wychodzimy z założenia, że inwestycja w dobry sprzęt to dobra inwestycja. A Ty możesz dzięki temu oczekiwać najlepszych rezultatów, ot co!

Przyjdź i przekonaj się, że zabiegi z zakresu flebologii w Klinice OT.CO to jest to!