Nadmiar tkanki tłuszczowej może być przyczyną wielu kompleksów – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Szczególnie, jeśli zdrowo się odżywiamy oraz aktywność fizyczna jest obecna w naszym życiu, a uporczywa tkanka tłuszczowa wciąż pozostaje widoczna, warto sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej. Do jednych z najbardziej skutecznych zalicza się liposukcję Vaser Lipo uzupełnioną o renuvion. Czym jest ten zabieg i jakich efektów można się spodziewać?

Vaser Lipo – na czym polega?

Vaser Lipo to mało inwazyjna metoda pozwalająca skutecznie modelować sylwetkę. Wykorzystuje nowoczesną technologię ultradźwięków, która skutecznie pozwala na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała. Vaser Lipo skutecznie wymodeluje biodra, uda, łydki, pośladki oraz brzuch. Ponadto używany jest również do poprawy konturów twarzy i likwidacji drugiego podbródka. Ze względu na tak szerokie zastosowanie oraz małą inwazyjność jest to zabieg cieszący się ogromną popularnością. Warto również zwrócić uwagę, że odessany podczas zabiegu tłuszcz może być ponownie wykorzystany do modelowania sylwetki poprzez wprowadzenie go do innych części ciała.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg może być wykonywany praktycznie na całym ciele. Dzięki wykorzystaniu naturalnych załamań ciała występujących na połączeniu mięśni i tkanki łącznej można modelować sylwetkę podkreślając mięśnie i uzyskując wysportowaną sylwetkę. Zabieg rozpoczyna się od miejscowego znieczulenia. Pacjent jest świadomy podczas zabiegu, jednak nie odczuwa bólu, ani dyskomfortu. Następnie pod skórę wprowadza się środek, który powoduje obkurczenie okolicznych naczyń krwionośnych oraz nawadnia tkankę tłuszczową. Następnie pod skórę zostaje wprowadzona sonda emitująca fale ultradźwiękowe.

odsysanie tluszczu liposukcja vaser lipo i renuvion warszawa

Fale te w nawodnionym środowisku powodują powstanie zjawiska kawitacji, czyli mikropęcherzyków gazu. Na skutek wydzielonej siły, tkanka tłuszczowa zostaje oddzielona od tkanki łącznej. Metoda ta jest bardzo precyzyjna, dlatego nie uszkadza pobliskich nerwów oraz naczyń krwionośnych. Ostatni etap zabiegu to odessanie oderwanej tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli. Zabieg w zależności od partii ciała może trwać od 2 do 4 godzin. Aby wzmocnić efekty liposukcji ultradźwiękowej oraz przyspieszyć proces powrotu do pełnej sprawności przeprowadza się również zabieg renuvion. Łączy w sobie nowoczesną technologię, która polega na wykorzystaniu plazmy helowej oraz energii elektrycznej i radiowej.

renuvion warszawa

Połączenie tych technologii sprawia, że podczas zabiegu powstają kontrolowane mikrouszkodzenia, które regenerują i rewitalizują komórki skóry. Dochodzi do napięcia skóry oraz ponownego scalenia tkanek po zabiegu Vaser Lipo. Zabieg jest przeprowadzany podobnie do liposukcji, ponieważ pod skórę pacjenta również wprowadza się sondę, tym razem emitującą hel podgrzewany przez fale radiowe do stanu skupienia plazmy. Rekonwalescencja po zabiegu trwa do 2 tygodni, jednak nie jest bardzo uciążliwa. Zazwyczaj większość pacjentów wraca do codziennych obowiązków po 2 do 5 dniach po wykonanym zabiegu.

Jakie efekty daje połączenie Vaser Lipo i Renuvion?

Największą zaletą połączenia obu zabiegów jest to, że pierwsze efekty widoczne są praktycznie zaraz po wykonanym zabiegu. Oczywiście najbardziej widoczny jest spadek masy tkanki tłuszczowej w miejscu wykonywania zabiegu. Ponadto dzięki renuvion skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, co wpływa na jej zdrowy i młody wygląd. Zabieg liposukcji oraz renuvion zazwyczaj przeprowadza się jednorazowo na wybranej partii ciała.

Efekty są długotrwałe i nie jest konieczne wykonywanie kilku serii zabiegu. Odessana tkanka tłuszczowa pozwala na odsłonięcie mięśni, przez co zyskuje się bardziej sportową sylwetkę. Połączenie obu technik umożliwia modelowanie sylwetki 4D, czyli liposukcja HD (high – definition), która nie tylko odsysa tłuszcz, ale także modeluje kontur sylwetki. Podkreśla również przebieg mięśni oraz naturalne i anatomicznie występujące krzywizny ludzkiego ciała.

Zabieg łączony Vaser Lipo HD 4D i Renuvion

Przeciwwskazania

Zabieg nie należy do skomplikowanych, jednak w niektórych przypadkach nie powinien być wykonywany. Szczególnie podczas ciąży oraz w okresie karmienia nie powinno poddawać się liposukcji laserowej. Ponadto w przypadku choroby wątroby, nerek lub nieuregulowanej cukrzycy zabieg nie będzie możliwy do przeprowadzenia. Również osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi, chorobami serca oraz skóry nie będą mogły skorzystać z zabiegu. Aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu, lekarz zleca badania oraz przeprowadza z pacjentem obszerny wywiad.

#Nadmiar tłuszczu #Wiotka skóra
piotr turkowski
Dr n. med. Piotr Turkowski

Specjalista chirurgii odtwórczej włosów oraz chirurgii plastycznej. Zaliczany do najlepszych specjalistów w Polsce w obszarze przeszczepu włosów, liposukcji, plastyki piersi oraz modelowania sylwetki metodą lipotransfer (tzw. lipofilling). Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego...