Ucho to bardzo ważny narząd odpowiadający nie tylko za zmysł słuchu, ale także za równowagę. Przekształcanie docierających do ucha fal dźwiękowych na impulsy nerwowe wymaga sprawności każdej części układu. Dlatego też wszelkie infekcje w okolicy ucha mogą być niebezpieczne i prowadzić do zaburzeń. Jak zwalczyć ból ucha?

Ze względu na wielość potencjalnych przyczyn bólu samodzielne diagnozowanie oraz próby leczenia mogą jedynie pogłębić zaburzenie. Warto więc skorzystać z profesjonalnej pomocy laryngologa w naszej Klinice OT.CO. Kiedy warto udać się do laryngologa?

Do najczęściej występujących objawów należą promieniujący ból, szumy uszne, ropne wycieki, a także bolesne obrzęki. Takie dolegliwości mogą być sygnałem zalegania woskowiny w uchu zewnętrznym, uszkodzenia błony bębenkowej lub nawet ostrego zapalenia ucha środkowego. Z kolei problemy z utrzymaniem równowagi oraz zawroty głowy najczęściej są sygnałem zaburzeń działania nerwu błędnego.

Nasz laryngolog przeprowadza z pacjentem wywiad ułatwiający odnalezienie źródła bólu, a następnie wykonuje specjalistyczne badania. Badania palpacyjne oraz otoskopowe pozwalają na dokładne obejrzenie przewodu słuchowego, oraz błony bębenkowej. Dodatkowo laryngolog może wykonać audiometrię określającą stopień uszkodzenia słuchu.

Po odnalezieniu przyczyny można przystąpić do leczenia. Nasi specjaliści korzystają z najskuteczniejszych metod zwalczających zaburzenia. Systematyczne oczyszczanie zalegającej wydzieliny, stosowanie leków przeciwzapalnych, terapia antybiotykowa oraz działania profilaktyczne z pewnością pomogą przywrócić ucho do pełnej sprawności.

Masz już dość uciążliwych dolegliwości? Nie musisz radzić sobie sam. Wystarczy, że zgłosisz się do Kliniki OT.CO i umówisz wizytę z naszym specjalistą laryngologiem. My zajmiemy się resztą. Zapraszamy do kontaktu!

Twoje piękno, nasza pasja

Zacznij swoją przemianę dziś! Skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację. Odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć wymarzony wygląd.

Umów się na konsultację
Osipowicz i Turkowski