Medycyna estetyczna wciąż się rozwija, a dzięki niej możemy pozbywać się coraz większej liczby kompleksów. Jednym z nich jest niewielki biust, z którym zmaga się wiele kobiet. Mimo że doskonale wiemy, że małe też może być piękne, to Panie marzą jednak o pełnym, dużym biuście. Z pomocą przychodzi właśnie medycyna estetyczna. Zabieg powiększania biustu implantami zażegna wszystkie związane z nim kompleksy, a także sprawi, że pacjentka będzie dużo bardziej zadowolona ze swojego ciała. Znacząco wpłynie to również na jej życie – pozbywając się kompleksu, będzie dużo bardziej szczęśliwa.

Efekt przeprowadzenia zabiegu powiększania piersi implantami

Decydując się na wszczepieniu implantów piersi na pewno wiedzą Panie, jaki dokładnie chcą uzyskać efekt. Niezależnie od tego, czy wybiorą Państwo implanty okrągłe czy anatomiczne, efektem zabiegu będzie zmiana rozmiaru piersi. Wielkość implantu zostanie dokładnie przedyskutowana z lekarzem wykonującym zabieg podczas konsultacji. Zostanie wykonana wtedy również wizualizacja nowych piersi, aby pacjentka mogła zobaczyć przed wszczepieniem implantów, czy efekt będzie dokładnie taki jakiego oczekuje. Oprócz powiększenia, piersi uzyskają także nowy kształt, który jest uzależniony głównie od zaleceń i osobistych preferencji. Biust zostanie podniesiony i nada sylwetce jeszcze bardziej kobiecych kształtów.

Zabieg powiększania piersi implantami okrągłymi lub anatomicznymi jest bardzo poważny. Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Przed zabiegiem wymagana jest wcześniejsza konsultacja lekarska, podczas której zostaną zlecone wymagane badania i przygotowanie. W trakcie konsultacji lekarz wykluczy także wszystkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu i zaprezentuje oczekiwany efekt operacji.

@klinikaotco #implant #implanty #chirurgiaplastyczna #chirurg #dc #dlaciebie #tiktokpolska #otcoclinic #lekarz #fyp #doctor #medutok #medycyna ♬ Pull Me Closer – Dimitri Vegas

Najczęściej wykorzystywanymi implantami okrągłymi i anatomicznymi są implanty silikonowe. Cechują się one bardzo wysoką odpornością, a także żywotnością. Dzięki czemu posłużą nam przez długie lata bez konieczności powtarzania operacji powiększania lub ich wymiany.

Gdzie umiejscowiony zostaje implant?

Podczas operacji powiększania piersi implantami jest uwarunkowana od możliwości, jakie istnieją u danej pacjentki. Decyzja zostaje podjęta wcześniej, jednak po wykonaniu nacięcia chirurg musi stworzyć przestrzeń do takiego umiejscowienia implantu. Najczęściej wszczepia się go bezpośrednio pod tkankę gruczołu piersiowego lub pod mięśniem piersiowym większym. Preferowany jest drugi sposób, z powodów zdrowotnych, dlatego, że posiada niskie ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej wokół wszczepionego implantu oraz umożliwia łatwą diagnostykę chorób piersi, wykorzystując ultrasonografię lub mammografię. Takie umiejscowienie pozwala także na uzyskanie wyglądających bardzo naturalnie piersi.

Podczas zabiegu powiększania piersi implantami ważne jest także odpowiednie umiejscowieniem cięcia. Zazwyczaj wykonuje się je w fałdach skórnych, takich jak fałd podpiersiowy, pachy lub wzdłuż otoczki brodawki sutkowej.

Jaki kształt implantu wybrać? Okrągły czy anatomiczny?

W zależności od osobistych preferencji i oczekiwań wobec efektów zabiegu powiększania piersi należy zastanowić się jaki implant wybrać – okrągły czy anatomiczny.

  • Implanty okrągłe zapewnią podkreślony i pełny biust. W wyglądzie przypominają przeciętą na pół kulę, z każdej strony są takie same i mocne zaokrąglone. W zależności od wielkości klatki piersiowej i osobistych preferencji można dobrać odpowiedni dla nas profil sztucznej piersi. Implanty o standardowym profilu zalecane są osobom z szerszą klatką piersiową, natomiast implanty o wysokim profilu najlepiej sprawdzą się wśród kobiet z wąską klatką piersiową lub oczekujących mocniej zaznaczonych piersi.
  • Implanty anatomiczne w wyglądzie przypominają naturalny gruczoł piersiowy, który przypomina wydłużoną łezkę. Wszczepione pod skórę wyglądają dużo bardziej naturalnie niż implanty okrągłe, ładnie wtapiają się w skórę i lekko opadają.

W sytuacji, gdy pacjentka zastanawia się jaki implant wybrać – okrągły czy anatomiczny, lekarz chętnie doradzi najlepszą opcję. Najczęściej implanty okrągłe są zalecane dla Pań z dobrym pokryciem tkankowym, które już przed zabiegiem posiadają kształtne piersi i chcą je tylko lekko uwypuklić. Implanty anatomiczne będą najlepszym wyborem dla bardzo szczupłych Pań, które mają małe piersi. Po zabiegu będą prezentować się bardzo efektownie, ale naturalniej niż okrągły odpowiednik.

W podjęciu decyzji na pewno pomoże konsultacja, podczas której zostaną przedstawione wady i zalety implantów okrągłych i implantów anatomicznych. Lekarz zaprezentuje symulacje przewidywanych efektów operacji powiększania piersi implantami, dzięki czemu pacjentka będzie mogła dokonać realnego wyboru swoich nowych, wymarzonych piersi.

Implanty stosowane podczas korekt piersi

W sytuacji, kiedy pacjentka posiada zaburzenia rozwojowe piersi lub oczekuje rekonstrukcji piersi utraconej np. podczas zabiegu mastektomii, zaleca się stosowanie implantów anatomicznych. Pozwolą one na uzyskanie naturalnego efektu, który ciężko będzie odróżnić od naturalnej piersi. Zdarzają się także przypadki, kiedy zostaje wszczepiony implant okrągły. Wszystko zależy od uwarunkować i preferencji pacjentki.

implanty piersiowe anatomiczne

implanty piersiowe okragle

Implant anatomiczny – ryzyko rotacji implantu

Implanty anatomiczne mają dużą zaletę, jaką jest ich niesamowicie naturalny wygląd po wszczepieniu, jednak zdarzają się przypadki, kiedy implant anatomiczny jest naprawdę uciążliwy. Jednym z nich jest ryzyko rotacji implantu, które, mimo że wynosi zaledwie 2,5%, to jednak się zdarza. Rotacja wynika z niesymetrycznego kształtu implantu anatomicznego, który po zmianie pozycji oddziałuje na kształt piersi i ich proporcje. W takiej sytuacji wymagany jest kolejny zabieg poprawy umiejscowienia lub wymiany implantów.

Ryzyko rotacji implantów anatomicznych może zostać wyeliminowane dzięki solidnemu planowaniu przedoperacyjnemu i doborze odpowiedniego modelu oraz rozmiaru.

Implanty okrągłe, przez to, że są równo wypełnione w dolnej i górnej części, nie są narażone na przemieszczanie. Nawet jeśli okrągły implant się obróci, nie stanowi on zagrożenia dla zdrowia i nie jest widoczny.

Konsultacja przed zabiegiem powiększania piersi implantami rozwieje wszystkie Państwa wątpliwości

Konsultacja przed zabiegiem powiększania piersi implantami jest kluczowym elementem procedury zabiegowej. Bez niej operacja nie może się odbyć. W jej trakcie lekarz wykluczy wszystkie możliwe przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a także omówi jego przebieg. Prezentowane przez lekarza symulacje możliwych efektów zabiegu będą bardzo pomocne dla pacjentki i pozwolą jej dokonać ważnego wyboru, jaki implant wybrać – okrągły czy anatomiczny.  Oprócz kształtu zostanie przedyskutowany również jego rozmiar oraz sposób umiejscowienia.

piotr turkowski
Dr n. med. Piotr Turkowski

Specjalista chirurgii odtwórczej włosów oraz chirurgii plastycznej. Zaliczany do najlepszych specjalistów w Polsce w obszarze przeszczepu włosów, liposukcji, plastyki piersi oraz modelowania sylwetki metodą lipotransfer (tzw. lipofilling). Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego...