Nadmierny tłuszcz gromadzący się pod brodą to częste zjawisko, z jakim zgłaszają się do mnie pacjenci. Efektem jest brak wyraźnie zarysowanej linii żuchwy zarówno u mężczyzn, jak i kobiet w każdym wieku. Jest to zarówno wynik genów, jak i niewłaściwych nawyków, w tym źle zbilansowanej diety bogatej w tłuszcze oraz cukry, czy też nieodpowiedniej postawy ciała. Niestety, ale kosmetyki nie dają możliwości zamaskowania tego problemu, natomiast medycyna estetyczna umożliwia jego skuteczną redukcję. Wśród najpopularniejszych zabiegów znajdują się przede wszystkim wolumetria, lipoliza i liposukcja.

Na czym polega lipoliza podbródka?

Lipoliza podbródka jest niechirurgicznym zabiegiem pozwalającym usunąć drugi podbródek. Wykonuję się ją za pomocą preparatu z fosfatydylocholiną rozpuszczającą komórki tłuszczowe. Preparat wstrzykuję się w tkankę tłuszczową, dzięki czemu uwolniony tłuszcz trafia bezpośrednio do wątroby, aby następnie na skutek procesów metabolicznych zostać wydalonym z organizmu. Zabieg wykonuję jedną z dwóch metod: wachlarzową lub punktową. Pierwsza polega na zrobieniu 5-6 zastrzyków, a druga wymaga jedynie pojedynczego nakłucia.

Lipoliza iniekcyjna podbródka w Klinice OT.CO w Warszawie

Efekty lipolizy podbródka

Lipolizę podbródka polecam pacjentom, którzy chcą wyszczuplić szyję oraz owal twarzy. Zabieg pozwala usunąć od 2 do 5 cm tkanki tłuszczowej. Wszelkie wykonywane przeze mnie działania są nieinwazyjne, a rezultaty widoczne od razu. Usunięcie komórek tłuszczowych z organizmu wymaga około miesiąca, ale zawsze zalecam do uzyskania trwałych rezultatów wykonanie serii 3 zabiegów. Moi pacjenci mogą zauważyć także po lipolizie podbródka pobudzenia skóry do produkcji kolagenu oraz elastyny, a więc zwiększenie jędrności i elastyczności skóry. Zabieg spowalnia także procesy starzeniowe.

Na czym polega wolumetria podbródka?

Wolumetria podbródka to działania polegające na liftingu oraz modelowaniu konturów twarzy. Zabieg wykonuję za pomocą wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który następnie wprowadzam podskórnie. Iniekcję wykonuję za pomocą cienkiej igły. Kwas hialuronowy jest znacznie gęstszy od typowych wypełniaczy i bardziej plastyczny. Dzięki zastosowaniu metody iniekcji cienką igłą lub kaniulą zabieg jest praktycznie bezbolesny dla moich pacjentów, a jedyny dyskomfort może być odczuwalny w postaci niewielkiego rozpierania w tkankach podskórnych.

Wolumetria podbródka w Klinice OT.CO w Warszawie

Efekty wolumetrii podbródka

Wolumetrię zalecam zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którym zależy na powstrzymaniu oznak starzenia skóry związanych z utratą objętości. Efektem zabiegu jest także wyrównanie konturu twarzy, redukcja drugiego podbródka oraz nawilżenie skóry. W miejscu aplikacji wypełniacza u pacjentów może występować niewielkie zaczerwienienie lub obrzęk, które jednak samoistnie zanikają po 2 -3 dniach.

wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Na czym polega zabieg liposukcji podbródka?

Liposukcja podbródka to nic innego jak odessanie i odprowadzenie tłuszczu na zewnątrz organizmu. To jeden z najskuteczniejszych zabiegów wyszczuplających i modelujących twarz. Liposukcję wykonuję w znieczuleniu ogólnym lub w sedacji. Przeprowadzam kilka niewielkich cięć w okolicach podbródka i uszu, aby później za pomocą kaniuli pod ciśnieniem odessać nadmiar tłuszczu z podbródka. Następnie jest on modelowany na nowo, dzięki czemu w efekcie pojawia się wyraźnie zarysowana linia między twarzą a szyją. Na zakończenie zakładam szwy i maskę uciskową, które pełnią funkcję opatrunku wspomagającego gojenie się ran.

Liposukcja prodbródka w Klinice OT.CO w Warszawie

Efekty liposukcji podbródka

Po zabiegu moi pacjenci muszą nosić elastyczny opatrunek uciskowy. Przez 7 dni mogą występować siniaki lub obrzęk w obszarze podbródka, a finalny rezultat będzie widoczny po upływie miesiąca. Efektem jest wyraźne „odchudzenie” twarzy poprzez likwidację podwójnego podbródka, wysmuklenie twarzy, nadanie jej lepszych proporcji oraz znaczne odmłodzenie.

liposukcja podbrodka

Dlaczego warto zredukować podwójny podbródek za pomocą medycyny estetycznej?

Dla wielu moich pacjentów broda i podbródek stanowią poważne źródło kompleksów. Podwójny podbródek może nie tylko dodawać lat, ale także powodować mało estetyczny wygląd twarzy. Dzięki współczesnej medycynie estetycznej z powodzeniem mogę jednak wykonać korekty podbródka, co poprawia ogólny wygląd twarzy moich pacjentów i powoduje, że lepiej będą się prezentować „profilem”. Omówione przeze mnie sposoby są całkowicie bezpieczne i pozwalają uzyskać upragniony efekt.

Celem wykonywanych przeze mnie zabiegów jest przede wszystkim upiększenie wyglądu i korekta defektów urody. Właśnie dlatego proponowane przeze mnie metody nie powodują skutków ubocznych i mogą być przeprowadzone praktycznie u każdego bez względu na wiek oraz płeć.

katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania....