Drugi podbródek bywa często powodem kompleksów. Może się pojawić mimo młodego wieku, szczupłej sylwetki oraz zbilansowanej diety. Na szczęście medycyna estetyczna pozwala nam skutecznie walczyć z niechcianym drugim podbródkiem. Do najbardziej popularnych oraz skutecznych zabiegów zalicza się hifu oraz liposukcję. Jak wyglądają te zabiegi i jakich efektów można się spodziewać? Jak usunąć drugi podbródek? Poznaj 2 metody!

Usuwanie drugiego podbródka metodą HIFU

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak schudnąć na twarzy. Jeśli zależy Ci na szybkim i długotrwałym efekcie, to doskonały będzie zabieg Hifu, który pozwala pożegnać podwójny podbródek skutecznie oraz bezinwazyjnie. Wszystko za sprawą nowoczesnej technologii ultradźwięków, która w bezpieczny sposób modeluje i ujędrnia skórę twarzy. Fale dźwiękowe docierają na różną głębokość skóry, nawet do 4,5 mm. Dzięki precyzyjnemu określeniu głębokości, na jaką mają dotrzeć fale ultradźwiękowe wierzchnie warstwy skóry pozostają nienaruszone.

drugi podbrodek efekt usuwania przed i po

Modelowanie podbródka możliwe jest również dzięki efektowi termicznemu, który towarzyszy podczas zabiegu Hifu. Wskutek dogłębnego wniknięcia fal ultradźwiękowych, tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana, a twarz się wyszczupla. Ponadto na skutek działania fal ultradźwiękowych stymuluje się procesy naprawcze oraz produkcję nowego kolagenu. Dzięki temu nie tylko pozbywamy się drugiego podbródka, ale również skutecznie ujędrniamy skórę twarzy.

HIFU w Klinice OT.CO

Przebieg zabiegu Hifu

Likwidacja podbródka za pomocą Hifu rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, głównie z makijażu. Następnie na przygotowaną skórę nakłada się żel ułatwiający przenikanie ultradźwięków przez skórę i tkanki. Zabieg zazwyczaj trwa około 30 minut i jest całkowicie bezbolesny. Niektóre pacjentki odczuwają delikatne szczypanie, jednak nie jest ono uciążliwe. Głowica urządzenia wykorzystywanego podczas zabiegu jest bardzo precyzyjna, dzięki czemu ultradźwięki działają tylko na te tkanki, które powinny być objęte zabiegiem.

Efekty w postaci zmniejszenia tak zwanego drugiego podbródka widać już po pierwszym zabiegu. Jeśli skóra jest mocno zwiotczała, wtedy zaleca się powtórzenie zabiegu 2 – 3 razy. Z racji tego, że zabieg jest bezinwazyjny zaraz po jego wykonaniu można udać się do domu lub na spotkanie. Warto również podkreślić, że zabieg nie pozostawia śladów ani zaczerwienień skóry.

Usuwanie drugiego podbródka liposukcją

Inną metodą na to, jak pozbyć się drugiego podbródka jest liposukcja. Jest to zabieg chirurgiczny, który pozwala zlikwidować drugi podbródek za pomocą odsysania tłuszczu z obszaru brody. Zabieg jest niezwykle skuteczny, a jego efekty są długotrwałe. Przed rozpoczęciem liposukcji oznacza się miejsca na skórze, w których zostanie wprowadzone narzędzie do liposukcji. Jest to urządzenie wyposażone w cienką rurkę zwaną kaniulą, za pomocą której nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje odprowadzony.

Liposukcja w Klinice OT.CO

Jako że jest to zabieg chirurgiczny, jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub dla większego komfortu pacjenta – w znieczuleniu ogólnym. Sam zabieg trwa zazwyczaj od 40 do 60 minut. Jeśli został przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, zaraz po nim możemy udać się do domu. Wcześniej jednak lekarz założy opatrunek uciskowy obejmujący głowę oraz brodę. Pełne efekty będą widoczne po kilku dniach, kiedy opuchlizna i ewentualne siniaki znikną.

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, jak pozbyć się podbródka za pomocą liposukcji, zobacz relację naszej pacjentki Gai, która poddała się zabiegowi.

Liposukcja laserowa

Nieco nowszym rozwiązaniem w walce z drugim podbródkiem jest liposukcja z użyciem lasera. W tym przypadku zamiast efektu ssania, podczas zabiegu wykorzystuje się energię cieplną do ogrzania tkanki tłuszczowej. Dzięki temu usuwanie drugiego podbródka jest dużo bardziej skuteczniejsze, a podczas jednego zabiegu usuwa się więcej tkanki tłuszczowej. Wszystko dlatego, że promienie laserowe podgrzewają włókna kolagenowe, a tkanka tłuszczowa zostaje rozbita.

Ponadto skóra staje się bardziej jędrna, a twarz wyraźnie wyszczuplona. Natomiast sam przebieg zabiegu jest podobny jak w przypadku tradycyjnej liposukcji.

katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania....