Chcąc mieć piękną i młodą skórę warto korzystać z nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Ich działanie pozwala skutecznie poprawić kondycję skóry twarzy oraz całego ciała. Jednym z takich zabiegów jest karboksyterapia. Jest to zabieg bardzo wszechstronny – usuwający nie tylko oznaki starzenia, ale również poprawiający wygląd i elastyczność skóry niezależnie od wieku i płci. Czym zatem jest karboksyterapia i co warto o niej wiedzieć?

Karboksyterapia – co to jest?

Karboksyterapia to innowacyjny i skuteczny zabieg mający na celu poprawę szeroko rozumianych niedoskonałości skóry. Należy zwrócić uwagę, że jest to zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla w procesie odmładzania skóry. Przy jego pomocy w sposób małoinwazyjny można poprawić wygląd skóry praktycznie w każdym obszarze ciała. Począwszy od ud, pośladków i brzucha, a skończywszy na twarzy i delikatnej skórze pod oczami. Dlatego też karboksyterapia to zabieg wszechstronny i jednocześnie cieszący się dużą skutecznością.

Wskazania do zabiegu

Szczególnie często karboksyterapia polecana jest w przypadku redukcji rozstępów. Badania kliniczne potwierdzają, że po zabiegu rozstępy zredukowane są nawet o 97%. Ponadto karboksyterapia jest polecana na cellulit oraz w celu zmniejszenia cieni pod oczami. Jednak to nie wszystko, co oferuje nam karboksyterapia. Stosowana jest również w przypadku redukcji zmarszczek, regeneracji skóry na dłoniach i stopach lub w przypadku rozszerzonych naczynek.

karboksyterapia terapia dwutlenkiem wegla

Ponadto karboksyterapia na brzuch pozwala walczyć ze zwiotczeniem skóry po porodzie oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Co więcej, karboksyterapia będzie pomocna w walce z redukcją blizn, również tych potrądzikowych. Warto też wiedzieć, że zabieg z użyciem dwutlenku węgla stosowany jest w medycynie podczas leczenia zaburzeń krążenia, czy dokuczliwych skurczy. Dlatego też karboksyterapia i opinie na jej temat są bardzo pozytywne, a sam zabieg zyskuje na coraz większej popularności.

Jak wygląda zabieg?

Dwutlenek węgla wprowadza się do ciała pacjenta za pomocą iniekcji. Po jego wprowadzeniu naczynia krwionośne się rozszerzają, komórki zostają odżywione oraz dotlenione. Co więcej, następuje regeneracja tkanek i poprawa mikrokrążenia. Aby wstrzyknąć dwutlenek węgla pod skórę pacjenta wykorzystuje się specjalne urządzenie wyposażone w cienką igłę. Za jego pomocą regulowana jest temperatura oraz ilość wstrzykiwanego pod skórę dwutlenku węgla. Podczas zabiegu odczuwalne są delikatne ukłucia oraz uczucie rozpychania pod skórą. Jednak jest to zabieg mało bolesny i większość pacjentów nie korzysta ze znieczulenia.

Karboksyterapia CO2 w Klinice OT.CO w Warszawie

Długość całego zabiegu jest zależna od obszaru i niedoskonałości, która ma być leczona. W przypadku redukcji zmarszczek na twarzy zabieg będzie trwał około 10 minut, natomiast w przypadku usuwania rozstępów lub tkanki tłuszczowej czas ten będzie nieco dłuższy i wyniesie około 30 minut. Warto również podkreślić, że największą skuteczność zabieg z użyciem dwutlenku węgla wykazuje, kiedy powtórzy się go kilkukrotnie.

Ilość serii również będzie zależeć od obszaru oraz stopnia zaawansowania skórnych niedoskonałości. Przykładowo karboksyterapia i likwidacja cellulitu, będzie wymagać od 8 do 10 zabiegów powtarzanych w odstępach co najmniej tygodnia. Ilość serii zostanie określona po konsultacji z pacjentem oraz po osiąganych efektach podczas kolejnych zabiegów.

Jakich efektów można się spodziewać?

Karboksyterapia i efekty jakie uzyskuje się po serii zabiegów sprawiają, że zabieg cieszy się popularnością wśród pacjentów różnej grupy wiekowej. Przede wszystkim zabieg pozwala pozbyć się raz na zawsze uciążliwego cellulitu, czy nieestetycznych rozstępów. Ponadto jest to doskonała metoda, aby spłycić zmarszczki oraz zredukować widoczne cienie pod oczami.  Wstrzyknięcie dwutlenku węgla daje również ulgę w walce z łuszczycą, wypadaniem włosów oraz redukcją nadmiernej tkanki tłuszczowej.

karboksyterapia efekty sa imponujace

Wykorzystując dwutlenek węgla można również poprawić elastyczność skóry, zmniejszyć rozszerzone naczynka, a nawet zlikwidować podwójny podbródek. Dzięki karboksyterapii możliwe jest, aby zniwelować praktycznie każdy problem skórny. Co więcej, karboksyterapia i jej cena nie jest wysoka. Koszt jednej serii zabiegu wynosi w granicach 200 zł. Jednak należy pamiętać, że ostateczna cena będzie uzależniona od wielkości obszaru, na którym przeprowadza się zabieg oraz od ilości serii.

Przeciwwskazania do zabiegu

Pomimo, że zabieg jest nieinwazyjny, istnieją pewne sytuacje, kiedy powinno się z niego zrezygnować. Między innymi karboksyterapia i główne przeciwwskazania do zabiegu to ciąża i okres laktacji, choroby serca, nerek i płuc, padaczka oraz cukrzyca i zakażenia bakteryjne. Ponadto osoby po zawałach, cierpiące na zapalenie żył lub mające problemy z gojeniem się ran, nie powinny decydować się na karboksyterapię.

Zabieg nie będzie możliwy do przeprowadzenia również u osób cierpiących na trądzik różowaty, posiadających infekcje skórne w miejscu zabiegu oraz w przypadku problemów z tkanką łączną. Dlatego tak ważna jest rozmowa z pacjentem, zanim przystąpi się do wykonywania zabiegu.

katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania....