Cellulit to zmora wielu kobiet niezależnie od wieku. Zazwyczaj pojawia się na skórze ud oraz pośladków. Jest to problem nie tylko osób z nadwagą, ale również o szczupłej sylwetce. Istnieje podział na cellulit spowodowany nadmiarem tkanki tłuszczowej lub wody. Porównywany jest wyglądem do skórki pomarańczy i tak też się go potocznie nazywa.

Cellulit to zniekształcona tkanka tłuszczowa, która przyjmuje postać widocznych i mało estetycznych zgrubień. Za nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej lub wody odpowiadają zaburzenia w mikrokrążeniu. Na skutek nieprawidłowego mikrokrążenia toksyny nie są prawidłowo odprowadzane, a gromadzone właśnie w tkance tłuszczowej. W efekcie tkanka tłuszczowa się rozrasta i wywiera nacisk na tkankę łączną, co powoduje powstanie widocznych grudek.

Powstawaniu cellulitu nie tylko sprzyja nadmiar wagi, ale również nieuregulowane hormony oraz przetworzona dieta bogata w napoje gazowane, sól oraz nadmiar słodyczy. Ponadto brak ruchu oraz nadmierne palenie papierosów oraz picie alkoholu wpływa na powstanie cellulitu.

W walce z cellulitem niezbędna jest zbilansowana dieta oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. Jednak oporna skórka pomarańczowa szybciej zniknie, jeśli podda się ją zabiegom medycyny estetycznej. Specjalistyczne zabiegi mają za zadanie pobudzenie krążenia limfy oraz wewnątrzkomórkowej przemiany materii. Ponadto dodatkowym efektem zabiegów na cellulit jest ujędrnienie skóry ud, pośladków lub brzucha. W zależności od przyczyn powstania cellulitu oraz stopnia jego zaawansowania oferujemy poniższe metody na gładką i jędrną skórę.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje