rozstępyRozstępy to nieestetyczne zmiany skórne przybierające formę pasm ścieńczałej skóry, która z czasem przyjmuje postać białych, wrzecionowatych blizn. W tej postaci są one widoczne zwłaszcza przy bocznym oświetleniu w formie wyraźnych linii lub siateczek na ciele. Rozstępy zazwyczaj powstają w sposób bezobjawowy. Jedynie czasami odczuwalny jest niewielki świąd, pieczenie oraz ból. Do ich powstawania dochodzi, kiedy skóra właściwa naciąga się powyżej granic swojej elastyczności. W efekcie w tkance skórnej produkowane jest zbyt mało włókien, które byłyby w stanie wypełnić zwiększającą się powierzchnię skóry. W ten sposób powstają pęknięcia, które z czasem przyjmują formę nieestetycznych blizn, które stopniowo przechodzą z koloru czerwonego, przez różowy, aż do białego.

Powstawanie rozstępów związane jest z upośledzeniem komórek odpowiedzialnych za tworzenie kolagenu i elastyny. Białka te odpowiedzialne są za elastyczność, jędrność, sprężystość oraz właściwe napięcie skóry. Wśród najczęstszych przyczyn powstawania rozstępów wymienić można: szybki wzrost ciała u dzieci i nastolatków, ciążę, szybki przyrost masy mięśniowej lub tkanki tłuszczowej, czynniki hormonalne oraz zażywanie leków sterydowych. Usuwanie rozstępów w Warszawie wykonywane jest podczas wielu, zróżnicowanych zabiegów medycyny estetycznej. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Profesjonalne zabiegi na rozstępy – pozbądź się kompleksów

Rozstępy to problem, z którym boryka się wiele osób, zwłaszcza kobiet. Choć rozstępy są naturalnym wynikiem procesów zachodzących w organizmie, to mogą powodować kompleksy i obniżać pewność siebie. Dlatego oferujemy profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które pomogą Ci pozbyć się rozstępów oraz odzyskać gładką i piękną skórę. W naszym salonie kosmetycznym znajdziesz różne metody walki z rozstępami, takie jak laserowe usuwanie rozstępów, mezoterapia igłowa czy peeling chemiczny. Każdy z tych zabiegów wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i kosmetyków. Dzięki temu możesz mieć pewność, że otrzymasz najlepszą opiekę i efektywną pomoc w walce z rozstępami. Nie pozwól, aby rozstępy zaniżały Twoją pewność siebie – umów się na wizytę u nas już dziś i pozbądź się kompleksów raz na zawsze!

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje