Duże piersi to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Chociaż nie można jednoznacznie stwierdzić, jaki rozmiar biustu uznawany jest za zbyt duży, to przyjmuje się, że miseczka E określa duże piersi. Duży biust może zaburzać proporcje ciała, ale w głównej mierze zależy to od stanu zdrowia, wyglądu oraz sylwetki.

Przyczyny dużych piersi

Czynnikiem mającym największy wpływ na rozmiar piersi jest genetyka. W wielu przypadkach duże piersi są efektem dziedziczenia. Istotnym czynnikiem jest także ilość estrogenu, szczególnie w okresie dojrzewania, kiedy organizm wydziela dużą dawkę tego hormonu. Wśród zmiennych wpływających na rozmiar biustu, wyróżnić można także budowę ciała, proporcje oraz masę.

Duże piersi – konsekwencje zdrowotne

Chociaż okazały biust to często cel wielu kobiet, to duże piersi mogą przyczynić się do wielu przykrych dolegliwości i schorzeń. Najczęstszym problemem, z którym muszą mierzyć się posiadaczki dużego biustu, jest przewlekły ból pleców. Spowodowane jest to ciężarem, jaki generuje duży biust.

Ból piersi to także często problematyczna kwestia. Chociaż może wynikać z wielu innych przyczyn, m.in.: złej diety, przyjmowanych leków lub jest związany z cyklem miesiączkowym, to znacznie częściej zmagają się z nim kobiety o większych biustach. Wiele kobiet ma także trudności z przeprowadzaniem ważnych dla zdrowia badań – samobadania piersi czy mammografii.

Inne problemy spowodowane dużym biustem

Kobiety z dużym biustem często mają trudności z doborem odpowiedniego dla siebie stanika. Obecnie marki specjalizujące się w produkcji bielizny damskiej nie mają w swojej ofercie zbyt wielu produktów dla osób z większym biustem, które byłyby jednocześnie funkcjonalne, wygodne i estetyczne. Stanik przeznaczony do dużego biustu musi mieć silną konstrukcję oraz musi być wygodny w użytkowaniu — w przeciwnym razie nie poradzi sobie z utrzymaniem dużego biustu.

Jak poradzić sobie z dużym biustem?

Zbyt duży biust to problem, który można rozwiązać na kilka sposobów. Jednym z nich jest wykonywanie specjalnie opracowanych ćwiczeń, które skutecznie pomagają zmniejszyć rozmiar piersi. Efekty naturalnych metod zależne są od regularności i czasu wykonywania ćwiczeń. Rozwiązaniem, które przynosi niemal natychmiastowe efekty, jest zabieg zmniejszający biust. Taka metoda zapewnia pożądany efekt bez zbędnego wysiłku. Korekta dużego biustu to prosty zabieg, który przynosi szybkie efekty i znacznie poprawia komfort życia.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje