zaczerwienienia na twarzy

Istnieje kilka rodzajów cery, a każda z nich wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby zachować zdrowy i promienny wygląd. Istnieje podział na cerę suchą, tłustą i mieszaną. Ponadto wyróżnia się cerę naczynkową, wrażliwą oraz trądzikową.

Cera sucha jest wyraźnie przesuszona, przez co widoczne są skórki. Może się złuszczać oraz częściej swędzi. Z kolei cera przetłuszczająca się charakteryzuje się rozszerzonymi i zatkanymi porami i nadmiarem produkowanego sebum. Przez co świeci się, a makijaż utrzymuje się krócej. Cera mieszana łączy ze sobą cechy skóry suchej i tłustej, które uwidaczniają się w tak zwanej strefie T.

Problematyczna bywa cera naczynkowa, na której występują widoczne naczynia krwionośne oraz rumieńce. Również wymagającą cerą jest cera wrażliwa. Narażona jest na zaczerwienienia, swędzenie lub pieczenie wywoływane również przez nieodpowiednie kosmetyki. Z kolei cera trądzikowa wymaga specjalnej pielęgnacji, często połączonej z leczeniem pod okiem doświadczonego dermatologa.

Aby każda cera, niezależnie od wieku wyglądała na zdrową oraz pełną blasku bardzo ważna jest pielęgnacja dostosowana do jej rodzaju. Pielęgnacja to nie tylko demakijaż, ale odpowiednie kosmetyki oraz zabiegi pozytywnie oddziałujące na cerę. Warto mieć na uwadze, że cechy charakterystyczne każdej cery warunkują wybór zabiegów kosmetycznych. Jednak niezależnie od rodzaju cery, w naszej klinice możesz poprawić jędrność skóry, zredukować niedoskonałości oraz wymodelować twarz. Polecane przez nas zabiegi znajdują się poniżej.

Polecane zabiegi