Zaczerwienienie skóry dotyczy wielu z nas i może stać się uciążliwą dolegliwością. Wynikają z działania niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia środowiska lub niewłaściwie dobrane kosmetyki. Wielu z nas bagatelizuje problem zaczerwienienia skóry. Nieleczone mogą wpłynąć na estetyczny wygląd. Pojawieniu się zaczerwienienia może towarzyszyć uczucie gorąca oraz pieczenie.

Zaczerwienienia skóry powstają na skutek zbyt szybkiego rozszerzania się naczyń krwionośnych. Po chwili naczynia krwionośne wracają do swojego pierwotnego stanu. Z biegiem czasu objawy te mogą się jednak pogarszać powodując większe ryzyko pojawienia się podrażnień.

Zaczerwienienia mogą wzmacniać takie czynniki jak:

  • Czynniki wewnętrzne – silny stres, nieodpowiednia dieta;
  • Czynniki zewnętrzne – zanieczyszczenia środowiska, promieniowanie UV;
  • Czynniki genetyczne – pojawianie się zaczerwienienia może mieć charakter rodzinny;
  • Starzenie się skóry – po 25 roku życia nasza skóra jest bardziej podatna na pojawienie się podrażnień.

Nieleczone zaczerwienienia skóry mogą prowadzić do powstania nieestetycznych zmian skórnych. Aby uniknąć powstawania podrażnień, konieczna jest zbilansowana dieta. W przypadku pojawienia się problemu należy w pierwszej kolejności udać się na konsultację do dermatologa.

Pomoże on w doborze odpowiedniego sposobu leczenia. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z zaczerwienieniem jest laseroterapia. W naszej klinice znajdziecie szereg zabiegów oraz specjalistów, którzy skutecznie pomogą w walce z dolegliwościami spowodowanymi przez zaczerwienienia.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje