Zdrowy wygląd skóry wpływa na nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Dlatego też ogromną uwagę przywiązuje się do pielęgnacji twarzy. Bardzo duże znaczenie dla kondycji skóry twarzy ma dogłębne oczyszczenie. Dzięki temu substancje aktywne zawarte w preparatach głębiej oraz dokładniej wnikają w warstwy skóry, tym samym zwiększa się ich skuteczność. Jakie zatem metody oczyszczania oferują salony kosmetyczne i na czym one polegają?

Oczyszczanie twarzy – mikrodermabrazja

Do najpopularniejszych zabiegów oczyszczających skórę twarzy należy między innymi mikrodermabrazja. Polega ona na mechanicznym złuszczaniu naskórka, nawet głębokich warstw. Złuszczanie naskórka odbywa się przy pomocy mikrokryształków glinu lub korundu, głowic diamentowych, tlenu lub soli fizjologicznej emitowanych przez specjalne urządzenie. Należy podkreślić, że strumień emitowanej substancji złuszczającej jest kontrolowany przez kosmetyczkę oraz bardzo precyzyjny. Mikrodermabrazja nie tylko dokładnie oczyszcza skórę, ale również pozytywnie oddziałuje na jej wygląd. Podczas zabiegu redukowane są niewielkie zmarszczki oraz przebarwienia.

Ponadto mikrodermabrazja pozwala zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów oraz blizn i zredukować ilość wydzielanego sebum. Przed rozpoczęciem zabiegu konieczna jest konsultacja, na podstawie której specjalista dobierze rodzaj mikrodermabrazji w zależności od rodzaju i kondycji cery. Początek zabiegu to oczywiście demakijaż i oczyszczenie skóry z powierzchownych zanieczyszczeń i osadów. Następnie kosmetyczka przykłada głowicę urządzenia do skóry i rozpoczyna zabieg. Po zakończonym zabiegu na skórę nakłada się głęboko nawilżający krem. Mikrodermabrazja nie wymaga okresu rekonwalescencji. Należy jednak do 48 godzin po zabiegu powstrzymać się od korzystania z basenów, sauny oraz unikać ekspozycji skóry na promienie słoneczne. Zabieg warto powtórzyć od 6 do 10 razy w odpowiednich odstępach czasowych.

Oczyszczanie twarzy – peeling kawitacyjny

Kolejną rewelacyjną metodą oczyszczania skóry twarzy jest peeling kawitacyjny. Zabieg ten również polega na złuszczaniu naskórka, tym samym odsłaniając młodsze warstwy skóry. Zjawisko kawitacji, o które oparty jest peeling, polega na zamianie pod wpływem zmniejszonego ciśnienia cieczy w gaz. Na skutego tego zjawiska wytwarzają się mikro pęcherzyki wypełnione gazem, które po kontakcie wilgotnej skóry z ultradźwiękami, rozpadają się złuszczając naskórek. Peeling kawitacyjny może być stosowany do każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej i naczyniowej. Jest to również doskonała metoda walki z trądzikiem różowatym i pospolitym, ponieważ peeling redukuje ilość wydzielanego sebum, wągry oraz zaskórniki.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa od 30 do 60 minut w zależności od obszaru skóry, na którym jest wykonywany. Pierwszy etap to oczywiście demakijaż. Następnie skóra zostaje nawilżona wodą, a kosmetyczka przykłada głowicę urządzenia emitującego ultradźwięki do skóry twarzy. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji i pozwala na uzyskanie szybkich efektów. Do 24 godzin po peelingu kawitacyjnym należy unikać basenów, sauny oraz intensywnego promieniowania słonecznego i makijażu. Dla uzyskania pełnych efektów zaleca się przeprowadzenie od 5 do 6 zabiegów w odstępach co najmniej jednego tygodnia.

Oczyszczanie twarzy – ZO Skin Obagi

Dokładne oczyszczanie skóry twarzy wymaga odpowiednich i profesjonalnych preparatów. Często w gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się skuteczne dermokosmetyki marki ZO Skin Obagi. Terapia oczyszczająca tej marki skutecznie wpływa na redukcje sebum, przebarwień oraz innych niedoskonałości. Zabieg oczyszczający ZO Skin Obagi jest również skuteczny podczas walki z uciążliwym trądzikiem. Unikalne i specjalnie opracowane składniki kosmetyków linii oczyszczającej pozwalają zmniejszyć widoczność porów, zaskórników oraz zapobiec powracaniu stanów zapalnych. Ponadto po zabiegu skóra wygląda na zdrową oraz promienną.

Zabieg warto powtórzyć około 6 razy w odstępach co 3 – 4 tygodnie. Należy dodać, że zabiegi oczyszczające z kosmetykami ZO Skin Obagi są bezbolesne i należą do przyjemnych i odprężających. Oczyszczanie skóry twarzy rozpoczyna się od dokładnego demakijażu. Niekiedy przed nałożeniem kosmetyków stosuje się peeling chemiczny lub mikrodermabrazję, które wpływają na głębsze wnikanie substancji aktywnych zawartych w produktach ZO Skin Obagi. Po nałożeniu kosmetyku wykonuje się masaż twarzy, który zwiększa ukrwienie naczyń oraz poprawia przyswajanie substancji aktywnych. Zabieg kończy się nałożeniem preparatu nawilżającego i regenerującego.

Oczyszczanie twarzy – mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny z kwasami

Połączenie mechanicznego oczyszczania wraz z chemicznym peelingiem pozwala na uzyskanie niezwykle spektakularnych efektów, jeśli chodzi o zdrowy i promienny wygląd cery. Podczas takiego zabiegu nie tylko pozbędziemy się zaskórników, zanieczyszczeń, wyprysków oraz rozszerzonych porów, ale również zredukowane zostaną zmarszczki i przebarwienia, a skóra odzyska promienny wygląd. Mikrodermabrazję i peeling kawitacyjny często uzupełnia się o nałożenie kwasu hialuronowego, migdałowego, mlekowego, czy azaleinowego. Wybór kwasu uzależniony będzie od indywidualnych potrzeb skórnych pacjenta.

Po wykonaniu peelingu chemicznego z użyciem kwasów nakłada się serum lub krem nawilżający i kojący. W zależności od intensywności działania kwasów skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, a po kilku dniach po zabiegu można zauważyć widoczne jej złuszczanie, co jest zjawiskiem pożądanym. W przypadku intensywnego złuszczania skóra wymaga dodatkowej pielęgnacji i nawilżenia. Po zabiegu należy unikać sauny, solarium oraz basenów w zależności od użytego kwasu od 2 do nawet kilku dni po zabiegu.

Oczyszczanie twarzy w domu

Dokładne oczyszczenie skóry zapewnia zdrowy i promienisty wygląd cery. Wszystko dlatego, że oczyszczając skórę pozbywamy się nadmiernego sebum, które skóra produkuje codziennie oraz odblokowuje się gruczoły łojowe, które nazywane są porami podskórnymi. Ponadto oczyszczanie twarzy pozwala na utrzymanie odpowiedniego pH, czyli równowagi kwasowo – zasadowej skóry. To z kolei sprawia, że warstwa hydrolipidowa będzie właściwie funkcjonować. Dodatkowo prawidłowe oczyszczanie skóry pozwala zachować odpowiednie nawilżanie. Dlatego też warto poświęcić czas, na prawidłową pielęgnację i oczyszczanie, pamiętając, że aby zabiegi oczyszczania były efektywne, należy dokładnie zmyć makijaż.

oczyszczanie twarzy u kosmetologa

Płyn micelarny oraz żel myjący

Każde oczyszczanie twarzy należy zacząć od użycia płynu micelarnego, którym zmyje się tusz do rzęs, cienie, podkład, czy szminkę. Ponadto płyn micelarny nie tylko usunie makijaż, ale również oczyści skórę z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń. Dzięki czemu skóra będzie doskonale przygotowana do dalszego oczyszczania. Nie należy więc pomijać tego kroku i poświęcić kilka minut na dokładne pozbycie się zanieczyszczeń, co sprawi, że dalsza pielęgnacja będzie bardziej efektywna i skuteczna.

Po oczyszczeniu skóry płynem micelarnym warto sięgnąć po kosmetyk, który łączy się z wodą, jakim jest żel do mycia twarzy. Dzięki połączeniu wody z żelem myjącym łatwiej pozbędziemy się tłustej warstwy, przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowego pH skóry, które powinno wynosić między 4 a 6.

Peeling i maseczka

Nieodzownym elementem domowej pielęgnacji skóry twarzy powinien być peeling oraz odżywcza maseczka. Za pomocą peelingu pozbędziemy się przede wszystkim złuszczonego naskórka. Składniki peelingu i maseczki, którą pozostawia się na cerze przed dłuższy czas, powodują głębokie wniknięcie składników szczególnie w szerokie pory, a następnie ich oczyszczenie. Należy jednak pamiętać, że tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane w pewnych odstępach czasowych najlepiej raz na tydzień. Jeśli nasza cera wymaga częstszego zastosowania peelingu lub maseczki regenerującej to oczywiście można je powtórzyć więcej razy w ciągu tygodnia.

W przypadku, gdy zależy nam na naprawdę dokładnym oczyszczeniu skóry warto zdecydować się na peeling chemiczny w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. Peeling chemiczny nie tylko głęboko oczyszcza, ale również ma właściwości przeciwstarzeniowe, ponieważ zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry. Substancje, których używa się do peelingu chemicznego powinny być indywidualnie dobierane do potrzeb skóry pacjenta. Dlatego tak ważna jest konsultacja oraz krótkie badanie przed przystąpieniem do peelingu.

Tonizacja skóry

Często pomijanym krokiem w oczyszczaniu skóry podczas domowej pielęgnacji cery jest tonizacja skóry, która powinna być wykonywana na zakończenie oczyszczania. Głównym zadaniem toniku jest wyrównanie pH skóry oraz spowodowanie, że skóra się nie świeci. Dopiero na tak przygotowaną skórę nakłada się odżywcze kremy w zależności od indywidualnych potrzeb. W przypadku, gdy korzystamy z tonizacji skóry w gabinecie kosmetologicznym, kosmetolog dobierze odpowiednie kremy i równomiernie rozprowadzi je po skórze przy pomocy masażu i odpowiednich ruchów. Dzięki temu składniki odżywcze kremów wchłaniają się szybciej oraz głębiej wnikają w skórę.

Jak radzić sobie z oczyszczaniem twarzy w przypadku trądziku?

Jeśli borykamy się z problemem uporczywego trądziku, warto pielęgnację skóry uzupełnić o profesjonalne zabiegi oczyszczające oraz o leczenie dermatologiczne. Obecnie w walce z trądzikiem kosmetologia oferuje wiele rozwiązań i zabiegów, które w połączeniu z lekami dają spektakularne efekty. Przykładowo, leczenie uzupełniające przy leczeniu izotretynoiną, jakim są zabiegi głęboko oczyszczające skórę pomagają wzmocnić oraz przedłużyć spodziewany efekt. Ponadto zabiegi kosmetologiczne pozytywnie wpływają na nawilżenie skóry przy jednoczesnym usunięciu nadmiernej ilości sebum.

Zabieg ZO Skin Obagi

Podczas oczyszczania twarzy bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków. Jeżeli nie wiemy, jakie będą odpowiednie dla naszej cery, najlepiej udać się do specjalisty, który przeprowadzi gruntowne oczyszczanie twarzy. Do jednego z zabiegów, jaki znajdziemy w ofercie gabinetów kosmetologicznych należy kuracja z użyciem dermokosmetyków ZO Skin Obagi. Jest to niezwykła linia, która doskonale oczyszcza skórę ze skłonnościami do przebarwień lub trądziku. Wyjątkowe składniki pozwalają na zmniejszenie widoczności porów, niwelują niedoskonałości oraz zapobiegają powstawaniu nowych zmian zapalnych. Warto mieć na uwadze, że takich efektów nie osiągniemy w domowych warunkach.

Oczyszczanie skóry zo skin obagi

#Cera #Przebarwienia skórne #Sebum #Zaskórniki #Zmarszczki i kurze łapki