Zdrowy wygląd skóry wpływa na nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Dlatego też ogromną uwagę przywiązuje się do pielęgnacji twarzy. Bardzo duże znaczenie dla kondycji skóry twarzy ma dogłębne oczyszczenie. Dzięki temu substancje aktywne zawarte w preparatach głębiej oraz dokładniej wnikają w warstwy skóry, tym samym zwiększa się ich skuteczność. Jakie zatem metody oczyszczania oferują salony kosmetyczne i na czym one polegają?

Oczyszczanie twarzy – mikrodermabrazja

Do najpopularniejszych zabiegów oczyszczających skórę twarzy należy między innymi mikrodermabrazja. Polega ona na mechanicznym złuszczaniu naskórka, nawet głębokich warstw. Złuszczanie naskórka odbywa się przy pomocy mikrokryształków glinu lub korundu, głowic diamentowych, tlenu lub soli fizjologicznej emitowanych przez specjalne urządzenie. Należy podkreślić, że strumień emitowanej substancji złuszczającej jest kontrolowany przez kosmetyczkę oraz bardzo precyzyjny. Mikrodermabrazja nie tylko dokładnie oczyszcza skórę, ale również pozytywnie oddziałuje na jej wygląd. Podczas zabiegu redukowane są niewielkie zmarszczki oraz przebarwienia.

Ponadto mikrodermabrazja pozwala zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów oraz blizn i zredukować ilość wydzielanego sebum. Przed rozpoczęciem zabiegu konieczna jest konsultacja, na podstawie której specjalista dobierze rodzaj mikrodermabrazji w zależności od rodzaju i kondycji cery. Początek zabiegu to oczywiście demakijaż i oczyszczenie skóry z powierzchownych zanieczyszczeń i osadów. Następnie kosmetyczka przykłada głowicę urządzenia do skóry i rozpoczyna zabieg. Po zakończonym zabiegu na skórę nakłada się głęboko nawilżający krem. Mikrodermabrazja nie wymaga okresu rekonwalescencji. Należy jednak do 48 godzin po zabiegu powstrzymać się od korzystania z basenów, sauny oraz unikać ekspozycji skóry na promienie słoneczne. Zabieg warto powtórzyć od 6 do 10 razy w odpowiednich odstępach czasowych.

Oczyszczanie twarzy – peeling kawitacyjny

Kolejną rewelacyjną metodą oczyszczania skóry twarzy jest peeling kawitacyjny. Zabieg ten również polega na złuszczaniu naskórka, tym samym odsłaniając młodsze warstwy skóry. Zjawisko kawitacji, o które oparty jest peeling, polega na zamianie pod wpływem zmniejszonego ciśnienia cieczy w gaz. Na skutego tego zjawiska wytwarzają się mikro pęcherzyki wypełnione gazem, które po kontakcie wilgotnej skóry z ultradźwiękami, rozpadają się złuszczając naskórek. Peeling kawitacyjny może być stosowany do każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej i naczyniowej. Jest to również doskonała metoda walki z trądzikiem różowatym i pospolitym, ponieważ peeling redukuje ilość wydzielanego sebum, wągry oraz zaskórniki.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa od 30 do 60 minut w zależności od obszaru skóry, na którym jest wykonywany. Pierwszy etap to oczywiście demakijaż. Następnie skóra zostaje nawilżona wodą, a kosmetyczka przykłada głowicę urządzenia emitującego ultradźwięki do skóry twarzy. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji i pozwala na uzyskanie szybkich efektów. Do 24 godzin po peelingu kawitacyjnym należy unikać basenów, sauny oraz intensywnego promieniowania słonecznego i makijażu. Dla uzyskania pełnych efektów zaleca się przeprowadzenie od 5 do 6 zabiegów w odstępach co najmniej jednego tygodnia.

Oczyszczanie twarzy – ZO Skin Obagi

Dokładne oczyszczanie skóry twarzy wymaga odpowiednich i profesjonalnych preparatów. Często w gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się skuteczne dermokosmetyki marki ZO Skin Obagi. Terapia oczyszczająca tej marki skutecznie wpływa na redukcje sebum, przebarwień oraz innych niedoskonałości. Zabieg oczyszczający ZO Skin Obagi jest również skuteczny podczas walki z uciążliwym trądzikiem. Unikalne i specjalnie opracowane składniki kosmetyków linii oczyszczającej pozwalają zmniejszyć widoczność porów, zaskórników oraz zapobiec powracaniu stanów zapalnych. Ponadto po zabiegu skóra wygląda na zdrową oraz promienną.

Zabieg warto powtórzyć około 6 razy w odstępach co 3 – 4 tygodnie. Należy dodać, że zabiegi oczyszczające z kosmetykami ZO Skin Obagi są bezbolesne i należą do przyjemnych i odprężających. Oczyszczanie skóry twarzy rozpoczyna się od dokładnego demakijażu. Niekiedy przed nałożeniem kosmetyków stosuje się peeling chemiczny lub mikrodermabrazję, które wpływają na głębsze wnikanie substancji aktywnych zawartych w produktach ZO Skin Obagi. Po nałożeniu kosmetyku wykonuje się masaż twarzy, który zwiększa ukrwienie naczyń oraz poprawia przyswajanie substancji aktywnych. Zabieg kończy się nałożeniem preparatu nawilżającego i regenerującego.

Oczyszczanie twarzy – mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny z kwasami

Połączenie mechanicznego oczyszczania wraz z chemicznym peelingiem pozwala na uzyskanie niezwykle spektakularnych efektów, jeśli chodzi o zdrowy i promienny wygląd cery. Podczas takiego zabiegu nie tylko pozbędziemy się zaskórników, zanieczyszczeń, wyprysków oraz rozszerzonych porów, ale również zredukowane zostaną zmarszczki i przebarwienia, a skóra odzyska promienny wygląd. Mikrodermabrazję i peeling kawitacyjny często uzupełnia się o nałożenie kwasu hialuronowego, migdałowego, mlekowego, czy azaleinowego. Wybór kwasu uzależniony będzie od indywidualnych potrzeb skórnych pacjenta.

Po wykonaniu peelingu chemicznego z użyciem kwasów nakłada się serum lub krem nawilżający i kojący. W zależności od intensywności działania kwasów skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, a po kilku dniach po zabiegu można zauważyć widoczne jej złuszczanie, co jest zjawiskiem pożądanym. W przypadku intensywnego złuszczania skóra wymaga dodatkowej pielęgnacji i nawilżenia. Po zabiegu należy unikać sauny, solarium oraz basenów w zależności od użytego kwasu od 2 do nawet kilku dni po zabiegu.

Klinika OT.CO

Klinika OT.CO

"Nasza klinika medycyny estetycznej tworzona jest przez zespół lekarzy, którzy z czystym sumieniem pomiędzy słowami „praca” i „pasja” mogą postawić znak równości. Robimy to, co od zawsze było naszym zamiłowaniem i kochamy to, co robimy."

#Cera