Nieprzyjemne uczucie ciągnięcia w mięśniach może stać się uciążliwą dolegliwością. Wiele z nas bagatelizuje problem bolących mięśni i przykurczy, które potrafią sparaliżować nas nawet na kilka minut. Bóle mięśniowe spowodowane są niezależnym kurczem mięśni lub urazem, na skutek którego mięsień został naderwany. Taki stan zazwyczaj sygnalizują częste przykurcze mięśni.

Przykurcze mięśni to dolegliwość nieco mniej bolesna, ale związana ze stanem zapalnym tkanki włóknistej. Zazwyczaj przykurcze mięśni występują po nadmiernej aktywności fizycznej oraz nadwyrężeniu ich. Towarzyszy im ciągłe napięcie w mięśniu, które po kilku chwilach ustępuje. Na skutek przykurczy zostaje ograniczona ruchomość stawów. Dodatkowo przykurcze mogą prowadzić do nadmiernego rozciągnięcia mięśnia i jego naderwania. Najczęściej występują w nogach oraz ramionach. Jednak mogą pojawiać się również w chorobach takich jak zespół cieśni nadgarstka lub po przebytych zabiegach w obrębie twarzy.

Bardzo ważne jest, aby nie ignorować przykurczów mięśni, które mogą przekształcić się w dolegliwe bóle mięśniowe, a nawet uniemożliwić swobodne poruszanie się. W walce o poprawną sprawność ruchową, niezbędne są leczenie farmakologiczne oraz zabiegi, które pozwolą zmniejszyć napięcie mięśniowe oraz rozluźnić mięśnie. W naszej klinice znajdziecie szereg zabiegów oraz masaży, które skutecznie redukują dolegliwości bólowe związane z przykurczem mięśni zarówno po nadmiernym wysiłku fizycznym, zapaleniu stawów lub w przypadku przebytych chorób.

Polecane zabiegi