Zdarza się, że klasyczne metody leczenia problemów skórnych nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Tymczasem warto spróbować techniki laserowej, która uchodzi za najskuteczniejszą metodę walki z niedoskonałościami skóry. Dlaczego? Odpowiadamy.

Nowoczesne techniki laserowe w medycynie estetycznej

Podczas wielu zabiegów medycyny estetycznej w walce z niedoskonałościami skóry coraz chętniej wykorzystywane są nowoczesne metody laserowe. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ laseroterapia przynosi zadowalające rezultaty w usuwaniu wielu defektów skórnych, dlatego zyskuje coraz większe grono swoich zwolenników. Za sprawą jej dobroczynnego działania można również zamknąć rozszerzone naczynka, usunąć przebarwienia, naczyniaki, włókniaki, znamiona, brodawki łojotokowe, kurzajki, prosaki, teleangiektazje,  rozszerzone pory, zredukować widoczność przerosłych blizny i rozstępów, a nawet odmłodzić i zrewitalizować skórę.

Zabiegi laserowe w Klinice OT.CO w Warszawie

Dzięki zabiegom laserowym można więc nie tylko raz na zawsze pozbyć się nieestetycznego problemu skórnego, ale również ograniczyć koszty związane z zakupem nieskutecznych, drogich kremów i preparatów odmładzających. Zdecydowanie lepiej więc postawić na laserową terapię skóry, która przynosi długotrwałe efekty.

Laser Cutera

Laser Cutera jest obecnie jednym z najnowocześniejszych laserów naczyniowych stosowanych w medycynie estetycznej do usuwania zmian naczyniowych, takich jak naczyniaki, malformacje naczyniowe, znamiona rubinowe (cherry angioma), rumień, brodawki, trądzik różowaty lub znamiona naczyniowe, a także przebarwień, plam posłonecznych (lentigo solaris) i świeżych blizn. Jednocześnie terapię laserem Cutera można uznać za najbezpieczniejszy oraz najskuteczniejszy sposób walki z tymi zmianami skórnymi.

laser cutera

Wykorzystywana energia lasera frakcyjnego CO2 kierowana miejscowo na bliznę doprowadza do ablacji (złuszczania) naskórka, mobilizując go do regeneracji. W efekcie w skórze stymulowane są procesy odnowy kolagenu, który stanowi jej główny fundament. Skóra nie tylko więc odzyskuje swoją gładkość, ale również ulega odmłodzeniu i ujędrnieniu.

Dzięki precyzyjnej wiązce światła podczas zabiegu nie ulegają uszkodzeniu tkanki sąsiadujące, więc terapia nie powoduje skutków ubocznych. Urządzenie laserowe zostało również wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą, która łagodzi objawy szczypania i pieczenia podczas zabiegu. Laserowe zamykanie naczynek daje pewność trwałego efektu, jednak niestety nie wyklucza powstawania kolejnych zmian naczyniowych, jeśli pacjent ma do tego predyspozycje.

… a może laser Fraxel CO2 marki Lutronic?

Laser ablacyjny Fraxel CO2 marki Lutronic to marka rozpoznawalna niemalże na całym świecie. Jego działanie polega na wytworzeniu na skórze wielu mikrouszkodzeń, które nie są zauważalne gołym okiem. Efekt ten stymuluje procesy gojenia się tkanek, a także powoduje produkcję nowych włókien kolagenowych. W rezultacie skóra staje się bardziej ściągnięta, a nierówny naskórek wygładzony. Metoda ta świetnie sprawdza się również do usuwania blizn, rozstępów, a także przebarwień skórnych. Różnica pomiędzy konwencjonalnymi laserami wykorzystywanymi do dermabrazji laserowej polega na tym, że czas rekonwalescencji po zabiegu laserem Fraxel jest zdecydowanie krótszy i zwykle wynosi maksymalnie 7 dni. Dodatkowo zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjentów.


Usuwaj, regeneruj i odmładzaj!

Aktualnie zabiegi laserowe można uznać za najlepsze i najskuteczniejsze metody, dzięki którym pacjent może usunąć swoje zmiany skórne. Istotną zaletą takich terapii jest zdecydowanie szybsza regeneracja skóry niż w przypadku tradycyjnego wycinania zmiany. Kontrolowane uszkodzenie skóry natomiast jest jedną z najlepszych metod ujędrniających i odmładzających skórę.

Piękna skóra to jeden z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Abyśmy mogli cieszyć się jak najdłużej jej rewelacyjną kondycją, warto zadbać o nią już teraz, ot co!