Nie przegap ciekawych promocji oraz informacji o nowościach kosmetycznych. Żadnego spamu!
Naczyniaki to zmiany, które mają charakter nowotworowy, jednak nie stanowią zagrożenia dla życia. W przypadku większych zmian wymagane jest odpowiednie leczenie. Naczyniaki mogą być uwarunkowane genetycznie i pojawiać się zaraz po urodzeniu. Możemy także nabywać je wraz z wiekiem.
Naczyniaki to zmiany wywodzące się ze śródbłonka drobnych naczyń krwionośnych. Śródbłonek to wewnętrzna warstwa naczynia krwionośnego, która składa się z komórek nabłonkowych pokrywających powierzchnię naczynia od wewnątrz.
Podział tych zmian skórnych obejmuje czas ich powstawania. Naczyniaki powierzchniowe występują najczęściej u niemowląt głównie w okolicy głowy oraz szyi. Wyróżniamy także naczyniaki rubinowe/starcze, występujące zazwyczaj u osób pomiędzy 25. a 40. rokiem życia. Zazwyczaj posiadają czerwono – rubinową barwę i nie stanowią bezpośredniego zagrożenia życia, jednak warto je usuwać ze względów estetycznych.
Można je zaobserwować na całym ciele. Grupę największych zmian stanowią naczyniaki jamiste. Przy dużych rozmiarach mogą prowadzić do powstania powikłań w postaci zespołu krzepnięcia śródnaczyniowego.
Bardzo ważna jest prawidłowa diagnoza naczyniaków, określenie przyczyny ich występowania oraz rodzaju. W naszej klinice istnieje możliwość odbycia konsultacji z najlepszymi dermatologami, którzy pomogą w dobraniu odpowiedniej metody leczenia. Oferujemy także terapię laserem. Zabieg ten powoduje zamykanie poszerzonych naczyń krwionośnych oraz niwelację zmian skórnych spowodowanych naczyniakami. W zależności od rodzaju zastosowanego lasera, efekty widoczne są w różnym przedziale czasowym. Pierwsze z nich możemy zaobserwować po około 2-3 dniach w postaci złuszczającego się naskórka. Drugą, równie popularną metodą jest krioterapia czyli zamrażanie naczyniaków. Po zamrożeniu, tkanki ulegają samoistnej demarkacji i powstaje gładka blizna. Terapia laserem oraz krioterapia to dwie z najbardziej popularnych metod usuwania naczyniaków – choć ta druga jest mniej popularna.