Zmiany skórne w postaci kurzajek mogą pojawiać się u każdego z nas i stać się uciążliwą dolegliwością. Wiele osób bagatelizuje problem występowania brodawek, które potrafią łatwo się rozprzestrzeniać. Kurzajki są spowodowane przez zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Do zakażenia dochodzi przez bezpośredni kontakt z nosicielem wirusa. Brodawki mają zwykle postać chropowatych lub gładkich guzków o szarym, brunatnym kolorze.

Kurzajki występują najczęściej na dłoniach i stopach, ponieważ mają najczęściej bezpośredni kontakt z brudnymi elementami (poręcze, przyciski, uchwyty, posadzka pod prysznicem). Właśnie w tych miejscach może pozostać złuszczony naskórek osoby, która jest nosicielem kurzajek. Warto więc unikać bezpośredniego kontaktu w miejscach publicznych, na przykład pod prysznicem na basenie.

Jeśli podejrzewamy u siebie kurzajkę bardzo ważne jest, aby nie ignorować tego problemu. Należy w pierwszej kolejności umówić się na wizytę u dermatologa. Powstałej zmiany nie powinno się dotykać oraz wciskać. Spowoduje to rozsianie wirusa i przeniesienie go na inne partie ciała. Specjalista pomoże w dobraniu prawidłowego leczenia problemu. Jeśli leki dobrane przez dermatologa nie pomagają, zaleca się leczenie zabiegowe.

W naszej klinice poza wyspecjalizowanymi lekarzami mogą Państwo skorzystać z takich zabiegów jak laserowe usuwanie kurzajek laserem frakcyjnym lub elektrokoagulacja. Takie metody leczenia skutecznie redukują zmiany skórne w postaci kurzajek.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje