Zmiany skórne w postaci kurzajek mogą pojawiać się u każdego z nas i stać się uciążliwą dolegliwością. Wiele osób bagatelizuje problem występowania brodawek, które potrafią łatwo się rozprzestrzeniać. Kurzajki są spowodowane przez zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Do zakażenia dochodzi przez bezpośredni kontakt z nosicielem wirusa. Brodawki mają zwykle postać chropowatych lub gładkich guzków o szarym, brunatnym kolorze.

Kurzajki występują najczęściej na dłoniach i stopach, ponieważ mają najczęściej bezpośredni kontakt z brudnymi elementami (poręcze, przyciski, uchwyty, posadzka pod prysznicem). Właśnie w tych miejscach może pozostać złuszczony naskórek osoby, która jest nosicielem kurzajek. Warto więc unikać bezpośredniego kontaktu w miejscach publicznych, na przykład pod prysznicem na basenie.

Jeśli podejrzewamy u siebie kurzajkę bardzo ważne jest, aby nie ignorować tego problemu. Należy w pierwszej kolejności umówić się na wizytę u dermatologa. Powstałej zmiany nie powinno się dotykać oraz wciskać. Spowoduje to rozsianie wirusa i przeniesienie go na inne partie ciała. Specjalista pomoże w dobraniu prawidłowego leczenia problemu. Jeśli leki dobrane przez dermatologa nie pomagają, zaleca się leczenie zabiegowe.

W naszej klinice poza wyspecjalizowanymi lekarzami mogą Państwo skorzystać z takich zabiegów jak laserowe usuwanie kurzajek laserem frakcyjnym lub elektrokoagulacja. Takie metody leczenia skutecznie redukują zmiany skórne w postaci kurzajek.

Nie trać czasu na nieskuteczne sposoby – profesjonalnie usuwamy kurzajki

Domowe sposoby usuwania kurzajek, takie jak nakładanie na nie cytryny, ocet jabłkowy, czosnek lub plasterki cebuli, są nieskuteczne ze względu na przyczynę powstawania kurzajek oraz złożoność ich budowy. To sposoby, żeby nabawić się podrażnień, ale nie pozbyć się brodawek wirusowych. Kurzajki powstają w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) i często występują na stopach lub dłoniach, gdzie skóra jest gruba i narażona na uszkodzenia. Wirus HPV powoduje, że komórki skóry rosną nierównomiernie, tworząc charakterystyczne zmiany skórne. Domowe sposoby usuwania kurzajek, takie jak nakładanie na nie naturalnych substancji nie są skuteczne w usuwaniu samej kurzajki. Co więcej, nieprawidłowe usuwanie kurzajek może prowadzić do powikłań, takich jak infekcje lub powstanie blizn. Dlatego, jeśli masz problem z kurzajkami, najlepiej skonsultuj się z dermatologiem – laser doskonale poradzi z brodawkami, a Ty pozbędziesz się nieestetycznych zmian na skórze.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje