Aby cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem skóry twarzy oraz całego ciała, nie należy zaniedbywać codziennej pielęgnacji. Warto również raz na jakiś czas skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Niezależnie od pory roku można wybrać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg, który odświeży naszą skórę oraz poprawi jej kondycję. Jakie zatem zabiegi można wykonywać przez cały rok?

Zabiegi oczyszczające skórę twarzy

Zdrowy wygląd skóry zapewnia głównie dokładne oczyszczanie. Codzienny demakijaż i umycie skóry twarzy pozwala na usunięcie powierzchownych zanieczyszczeń, bakterii oraz resztek makijażu niewidocznych gołym okiem. Dlatego też warto systematycznie poddawać się profesjonalnym zabiegom oczyszczającym skórę, które działają dużo głębiej niż domowa pielęgnacja. Przykładem zabiegu oczyszczającego, z którego można skorzystać przez cały rok jest mikrodermabrazja. Jest to rodzaj mechanicznego peelingu, który złuszcza naskórek. Do zabiegu wykorzystuje się mikrokryształki korundu lub glinu oraz specjalną głowicę diamentową. Podczas zabiegu za pomocą małych kryształków, głowicy diamentowej oraz tlenu i soli fizjologicznej dokładnie oczyszcza się skórę. Mikrodermabrazja pozwala zredukować niedoskonałości skórne takie, jak trądzik, wypryski, rozszerzone pory oraz przebarwienia. Ponadto zabieg pozwala zredukować niewielkie zmarszczki oraz przebarwienia.

Zabiegi oczyszczające w Klinice OT.CO w Warszawie

Dokładne oczyszczenie skóry możliwe jest również przy pomocy profesjonalnych kosmetyków. Linia Zo Skin Obagi to kompleksowe rozwiązanie dla różnego rodzaju cery. Specjalnie opracowane składniki pozwalają dogłębnie oczyścić skórę, zredukować przebarwienia oraz wspomóc leczenie trądziku. Jest to doskonałe uzupełnienie dla zabiegu mikrodermabrazji.

Zabiegi wyszczuplające i ujędrniające

Odpowiedniej pielęgnacji wymaga nie tylko skóra twarzy, ale również całego ciała. Dla tych, którzy chcą zgubić kilka centymetrów w obwodach ciała oraz je ujędrnić polecany jest zabieg Storz Medical, czyli fala uderzeniowa. Zabieg może być wykonywany bez znaczenia na porę roku. Storz medical to zabieg wykorzystujący falę akustyczną, która silnie oddziałuje na skórę oraz tkankę tłuszczową. Po zetknięciu fali akustycznej ze skórą dochodzi do wielu procesów biochmechanicznych, które stymulują przepływ limfy, regulują metabolizm komórek tłuszczowych, przyspieszając ich rozpad oraz dotleniają naskórek. W efekcie skóra jest gładka, jędrna i elastyczna, tkanka tłuszczowa zredukowana, a cellulit widocznie zmniejszony. Zabieg przeprowadza się przede wszystkim na skórze ud, pośladków i brzucha.

Inny doskonały zabieg, który poprawi jędrność oraz elastyczność skóry to Karboksyterapia CO2. Jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla. Odbywa się to poprzez specjalną głowicę lub iniekcję. Wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym zwiększa przepływ krwi i tlenu w obszarze skóry poddawanej zabiegowi. Efektem tego działania jest stymulacja fitoblastów oraz produkcji elastyny i kolagenu. Ponadto dwutlenek węgla pozwala zredukować tkankę tłuszczową, ponieważ rozpuszcza zawartość komórek tłuszczowych. Po zabiegu skóra odzyskuje jędrność i gładkość. Zredukowany zostaje cellulit i nadmierna tkanka tuszowa. Skóra wygląda na młodą i zdrową.

Zabiegi odmładzające na skórę twarzy

O jędrną i młodą skórę twarzy również warto dbać przez cały rok. Korzystając z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, można skutecznie opóźnić procesy starzenia się skóry i na dłużej zachować młody wygląd. Doskonały zabieg odmładzający to Dermapen. Jest to innowacyjny zabieg działający dużo głębiej niż kremy przeciwzmarszczkowe. Dermapen to urządzenie, które wyposażone jest w liczne mikroigły, a kształtem przypomina długopis.

Mezoterapia dermapenem w Klinice OT.CO w Warszawie

Mimo niewielkich rozmiarów działanie Dermapenu jest niezwykle skuteczne. Przy pomocy nakłuć pod skórę wprowadza się specjalnie dobrane koktajle odżywcze. Ich skład może być dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Efektem wprowadzenie substancji odżywczych w głębsze warstwy skóry jest spłycenie zmarszczek, poprawa napięcia skóry, redukcja blizn potrądzikowych oraz nawilżenie skóry. Warto też dodać, że zabieg może być przeprowadzany nie tylko na skórze twarzy, ale również na brzuchu, dłoniach, ramionach oraz udach i pośladkach.

Dla tych, którzy szybko potrzebują poprawić wygląd skóry twarzy, na przykład przed ważnym wyjściem, dobrym rozwiązaniem będzie zabieg Geneo. Polega on na jednoczesnym złuszczeniu naskórka, dotlenieniu skóry oraz głębokim wchłonięciu składników odżywczych. Podczas zabiegu wykorzystuje się efekt „Bohra”, czyli na powierzchni skóry powstają mikropęcherzyki zawierające dwutlenek węgla. Ich ilość jest na tyle duża, że usuwają powierzchowne zanieczyszczenia poprzez złuszczanie naskórka. Ponadto dwutlenek węgla dotlenia i usprawnia metabolizm komórek i sprawia, że substancje odżywcze będą mogły wniknąć w głębsze warstwy skóry. Podczas zabiegu można używać różnych koktajli z substancjami odżywczymi, dzięki czemu zabieg może być wykonywany z dużym dopasowaniem do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Warto również zaznaczyć, że zabieg ten jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery i może być stosowany bez ograniczeń wiekowych oraz bez znaczenia na porę roku. Główne efekty zabiegu to redukcja zmarszczek i przebarwień,poprawa kolorytu skóry oraz redukcja problemów skórnych jak trądzik, czy rozszerzone pory.

emilia wieczorkowska
Emilia Wieczorkowska

Jestem absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu trychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w Warszawskich klinikach medycyny estetycznej, licznych kursach oraz kongresach. W...