Dermapen to nowoczesna technologia, z pomocą której efektywnie można poprawić wygląd skóry na całym ciele. Jej największą zaletą jest precyzyjność podczas zabiegu oraz możliwość regeneracji skóry. Dzięki temu skóra po zabiegu z użyciem dermapenu staje się odżywiona, nawilżona oraz zdrowsza. Kiedy warto zdecydować się na zabieg z dermapenem i jakich jeszcze efektów można się spodziewać?

Czym jest dermapen?

Dermapen to innowacyjny zabieg, który polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry, które pobudza regenerację włókien kolagenowych oraz elastyny. Zabieg ten znany jest również, jako mezoterapia mikroigłowa. Wszystko dlatego, że podczas zabiegu skóra nakłuwana jest poprzez liczne mikroigły znajdujące się w głowicy urządzenia.

urzadzenie dermapen

Zazwyczaj dermapen wyposażony jest w 12 cienkich mikroigieł, które w ciągu sekundy nakłuwają skórę około 20 razy. Głębokość, na którą igły zostaną wprowadzone pod skórę można regulować w zakresie od 0,25 mm do 2,5 mm. Za pomocą mikroigieł pod skórę wprowadza się również specjalnie dobrane substancje odżywcze. Dzięki temu zabieg jest niezwykle precyzyjny i przynosi wiele korzyści dla skóry.

Jak wygląda zabieg z dermapenem?

Urządzenie wykorzystywane do zabiegu jest niewielkich rozmiarów, a kształtem przypomina długopis. Przy pomocy głowicy z igłami podczas zabiegu na skórze tworzą się kontrolowane mikrouszkodzenia, które znacząco przyspieszają proces tworzenia się nowych włókien kolagenowych oraz elastyny odpowiedzialnych między innymi za jędrność i młody wygląd skóry. Dlatego dermapen posiada opinie niezwykle skutecznego zabiegu pomagającego zwalczać oznaki starzenia się skóry. Jednak zanim kosmetyczka rozpocznie zabieg, skóra musi zostać odpowiednio przygotowana. Pierwszy krok to oczyszczenie oraz nałożenie maści znieczulającej.

Dermapen 4.0 w Klinice OT.CO w Warszawie

Następnie rozpoczyna się zabieg, podczas którego mikroigły przenikają w skórę pacjenta nie tylko przyspieszając proces tworzenia się kolagenu, ale również wprowadzają pod skórę odpowiednio dobrane substancje odżywcze. Podczas zabiegu nie odczuwa się dyskomfortu oraz bólu. Jest on stosunkowo krótki i trwa do 30 minut – w zależności od obszaru, na którym jest wykonywany. Dermapen i jego cena również będzie uzależniona od wielkości ostrzykiwania obszaru skóry. Zazwyczaj ceny zaczynają się od 300 do 1000 zł za jeden zabieg. Zmiany w wyglądzie skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak często zaleca się wykonanie od 2 do 5 serii, aby przedłużyć efekty. Każda kolejna seria zabiegu jest wykonywana po ściśle określonym czasie.

Czytaj więcej: Technologia Dermapen 4.0 wykorzystywana w Klinice OT.CO

Efekty i zalecenia po zabiegu

Dermapen to niezwykłe efekty w postaci ujędrnienia skóry oraz spłycenia zmarszczek. Dlatego chętnie decydują się na zabieg osoby chcące odmłodzić wygląd skóry. Ponadto dermapen sprawia, że przebarwienia na skórze oraz cienie pod oczami stają się mniej widoczne, a przez to skóra wygląda na promienną i wypoczętą. Warto również mieć na uwadze, że dermapen wykorzystywany jest podczas redukcji blizn potrądzikowych, a efekty jakie uzyskuje się po serii zabiegów, to przede wszystkim znaczne zmniejszenie widoczności niedoskonałości skórnych.

dermapen zastosowanie i efekty

Aby jak najszybciej osiągnąć wyżej wymienione efekty, należy zwrócić uwagę na pielęgnację po zabiegu. Dermapen i główne zalecenia po zabiegu to regularne i głębokie nawilżenie skóry oraz unikanie długiego i intensywnego przebywania na słońcu zaraz po zabiegu. Należy pamiętać, że po zabiegu przez 2 – 3 dni może utrzymywać się lekka opuchlizna i zaczerwieniony kolor skóry. Dlatego mimo możliwości normalnego funkcjonowania i szybkiego powrotu do codziennych czynności, warto zorganizować sobie czas po zabiegu, bez spotkań oraz długiego przebywania na słońcu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Mimo, że zabieg jest małoinwazyjny należy pamiętać, że nie powinien być wykonywany u osób ze stanami zapalnymi skóry, podczas ciąży i karmienia oraz w przypadku nieuregulowanej cukrzycy i problemów z krzepliwością krwi. Dermapen w Warszawie oferuje wiele profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, w których przed zabiegiem z pacjentem przeprowadza się obszerny wywiad, mający na celu wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Dlatego mimo możliwości wykorzystania dermapenu w domu, warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów. Zabieg w warunkach domowych może być trudny do wykonania, a niedokładność i brak umiejętności mogą spowodować, że efekty nie będą zadowalające.

katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania....