Zmieniające się czynniki atmosferyczne mogą powodować spierzchnięcie ust. Problem ten występuje nie tylko zimą i jesienią, ale również latem, gdy usta narażone są na silne działanie promieni słonecznych.

Prawidłowo nawilżone usta wpływają na wizualny wygląd twarzy oraz samopoczucie. Niedostateczne nawilżenie organizmu, dieta bogata w słone i ostre potrawy, brak witamin z grupy B oraz zmiany hormonalne mogę nasilać problem spierzchniętych ust. Często jest on także spowodowany odwodnieniem organizmu.

Skóra warg jest bardzo cienka i delikatna przez co usta nie są dostatecznie chronione przed działaniem warunków atmosferycznych. Przebywając długo na słońcu skóra ust może ulec poparzeniu, co przyczynia się do pierzchnięcia warg. Usta nie posiadają gruczołów potowych, przez co nie gwarantują ich odpowiedniego nawilżenia.

Oczywiście można opóźniać procesy prowadzące do spierzchnięcia ust poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków i unikania nadmiernej ekspozycji na słońce.

Warto także korzystać z dostępnych sposobów na pozbycie się już powstałego problemu jakimi są zabiegi medycyny estetycznej. Ich zadaniem jest wprowadzenie substancji naturalnie wypełniającej usta i zatrzymującej w nich wodę. Dzięki temu usta zyskają jędrność. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach i utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. W naszej klinice oferujemy możliwość skorzystania z zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy, które pomogą w skutecznej walce z przesuszonymi ustami.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje