Metoda powiększania ust na płasko pozwala precyzyjnie wymodelować wargi oraz uzyskać symetryczność. To wszystko bez nadmiernego uwypuklenia ich. W efekcie usta zyskują nie tylko piękny i pełny wygląd, ale także nie są zbyt wypukłe.

Jak wygląda technika powiększania ust na płasko?

Zabieg wymaga podania znieczulenia – zwykle w formie kremu z lidokainą. Znieczulenie stomatologiczne stosowane do zabiegu powiększania ust może zaburzać mimikę twarzy. Trudno ocenić wówczas jak będą one zachowywały się w ruchu –  w trakcie mówienia, uśmiechania. Powiększanie ust na płasko ma za zadanie podkreślenie łuku kupidyna i precyzyjne wymodelowanie górnej wargi. W tym celu stosuje się kwas hialuronowy, który wstrzykiwany jest w wargi w minimalnych ilościach za pomocą bardzo wielu nakłuć. Iniekcja dokonywana jest w kierunku prostopadłym do czerwieni wargowej. Dolną wargę zwykle modeluje się wąsko, co pozwala cieszyć się symetrycznymi i pełnymi ustami – podkreśla dr Jakub Kret

Modelowanie ust w Warszawie

Usta na płasko – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad i określa oczekiwania pacjenta oraz wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych powikłań po zabiegu. Dobę przed rozpoczęciem powiększania,  pacjenci powinni wypić około 3 litrów wody. Pomoże to w lepszym związaniu cząsteczek kwasu hialuronowego.

Efekty powiększania ust na płasko

Po zakończonym zabiegu wargi mogą mieć niewielki obrzęk lub zaczerwienienie, które jednak ustępują po tygodniu. Warto pamiętać, aby w ciągu pierwszych 2 dni nie stosować żadnych kosmetyków w tym obszarze i unikać nadmiernego dotykania ust. Rezultatem powiększania ust na płasko jest przede wszystkim wymodelowanie kształtu warg i rozciągnięcie ich czerwieni, bez nadmiernego uwypuklenia. Dzięki temu można uniknąć tzw. kaczych warg, czego obawia się wiele osób. Zabieg pozwala także wymodelować łuk kupidyna i uzyskać symetryczny, estetyczny efekt. Kwas hialuronowy wpływa także na zwiększenie poziomu nawilżenia ust i działa na nie rewitalizująco. W efekcie usta są gładkie, miękkie i jędrne.  

modelowanie ust na plasko

Usta na płasko – do jakiego typu urody nie pasują?

Każdy rodzaj ust powinien być dopasowany do proporcji twarzy, urody i wieku pacjentki. Można zaryzykować stwierdzeniem, że ten rodzaj wymodelowanych ust będzie mniej korzystny w przypadku:

  • osób, które miały niedawno powiększane usta. Trzeba najpierw rozpuścić resztki podanego wcześniej wypełniacza hialuronidazą. Dopiero po dwóch tygodniach można je wypełnić ponownie.
  • osób, które mają bardzo drobne i szczupłe twarze. Tu trzeba zachować szczególną ostrożność, aby nie zaburzyć proporcji twarzy. Usta muszą pasować wielkością do nosa, oczu, brody, czoła, policzków. Nie mogą być zbyt duże.
  • U kobiet dojrzałych – 50+. To nie jest oczywiście reguła, ale twarz pań w tym wieku może wyglądać lepiej z ustami odrobinę bardziej wypukłymi. Metoda “na płasko” wygląda zazwyczaj lepiej u młodych kobiet.
  • U osób, które mają niewielką odległość pomiędzy górną wargą, a nosem. Powiększenie i spłaszczenie górnej wargi dodatkowo zaburzy te proporcje. Szacuje się, że usta wyglądają najlepiej gdy stosunek wargi górnej do dolnej wynosi 40 do 60 procent. W przypadku “ust na płasko” może wynosić nawet 1:1.
#Spierzchnięte usta #Małe usta #Opadające kąciki ust