Pełne i wyraziste usta dodają twarzy ponętnego wyglądu. Niestety nie każda z Pań została obdarowana przez naturę ustami, o jakich marzy. Ponadto wraz z wiekiem usta mogą tracić swój kształt i opadać. Na szczęście medycyna estetyczna przychodzi z ratunkiem i oferuje zabieg Lip Flip, który sprawia, że usta stają się większe i wyraźniejsze bez wypełniaczy i zabiegów chirurgicznych. Dodatkowo zabieg zapewnia bardzo naturalne efekty. Dlatego chcąc mieć piękne i pełne usta warto zdecydować się na zabieg Lip Flip.

Lip Flip – na czym polega zabieg?

Zabieg Lip Flip polega na odmłodzeniu i naturalnym powiększaniu ust. W tym celu używa się botoksu, za pomocą którego unosi się i poprawia kształt ust, co w efekcie sprawia, że wyglądają na pełniejsze. Botoks, czyli toksyna botulinowa, rozluźnia mięśnie warg, przez co stają się bardziej uwidocznione. Należy pamiętać, że zazwyczaj tylko górna warga poddawana jest zabiegowi. W przeciwieństwie do wypełniaczy botoks nie powoduje zwiększenia objętości ust, a odwraca wargę tak, że stają się one optycznie większe oraz pełniejsze.

Jak wygląda zabieg Lip Flip?

Zabieg Lip Flip odbywa się z wykorzystaniem cienkich igieł, za pomocą których toksyna botulinowa zostanie wprowadzona w mięśnie wokół warg. Zazwyczaj wstrzykuje się około 10 jednostek botoksu w górną lub dolną wargę. W przypadku wprowadzenia botoksu w obrębie mięśni górnej wargi, zostaje ona „wywinięta” i uwidacznia się jej różowa część. Wstrzyknięcie botoksu dodatkowo powoduje zmniejszenie się odległości między ustami, a końcem nosa.

lip flip powiekszanie ust botoksem

Dzięki temu kontur warg zyskuje bardziej wyrazisty kształt. Ponadto zmarszczki mimiczne zostają spłycone, co jest dodatkowym i pozytywnym efektem zabiegu Lip Flip. Warto również podkreślić, że zabieg jest mało bolesny – jednak osoby o niskiej tolerancji na ból mogą skorzystać ze znieczulenia. Uczucie towarzyszące podczas zabiegu można porównać do delikatnego szczypania, dlatego większość pacjentów nie korzysta ze znieczulenia.

Jakie efekty daje zabieg Lip Flip?

Lip Flip pozwala na osiągnięcie pełnych ust bez inwazyjnych zabiegów i ingerencji w ciało. Efekty w postaci większych ust widać praktycznie od razu po wykonaniu ostrzykiwania botoksem. Sam ten proces nie jest długi i trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Ponadto zabieg Lip Flip nie powoduje opuchlizny oraz zaczerwienień, dlatego zaraz po jego wykonaniu możemy wrócić do codziennych czynności. Natomiast pełne efekty po wstrzyknięciu botoksu Lip Flip będą widoczne po około 2 tygodniach i utrzymują się do 4 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Pielęgnacja po zabiegu

Mimo że zabieg Lip Flip jest nieinwazyjny i zaraz po jego wykonaniu można wrócić do codziennych czynności, to warto przestrzegać kilku zasad. Powinno unikać się dużego wysiłku fizycznego lub leżenia na brzuchu. Ponadto do 4 godzin po zabiegu nie zaleca się pochylania głowy. Warto też do 7 dni po wstrzyknięciu botoksu Lip Flip unikać masaży, zabiegów na twarz oraz wysokich wahań temperatury – w saunie lub w solarium.

Dla kogo Lip Flip to dobre rozwiązanie?

Wraz z wiekiem jędrność oraz ukrwienie ust zmniejszają się, przez co ich kształt może się zmieniać. Z tego względu zabieg Lip Flip jest polecany szczególnie osobom, które na skutek pierwszych oznak starzenia utraciły pełne usta. Ze względu na bezinwazyjność i niewielkie ryzyko pojawienia się efektów ubocznych, zabieg można przeprowadzić w każdym wieku – zarówno u Pań, jak i Panów.

Natomiast, jeśli chodzi o efekty uboczne Lip Flip, u niektórych osób po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zasinienia lub obrzęki. Jednak znikają one samoistnie i nie jest wymagane leczenie, czy szczególna pielęgnacja.

Lip Flip to sposób na niewielkie, wąskie usta, a nawet drobne asymetrie i nierówności w ich obrębie. Dzięki niemu możemy uzyskać piękne, pełne i soczyste wargi, które będą zalotnie wywinięte do zewnątrz, ale wciąż będą prezentować się w sposób całkowicie naturalny. W czasie zabiegu Lip Flip nie dążymy do uzyskania kaczego dzióbka, ale wywinięcia górnej wargi w celu uwidocznienia większej ilości czerwieni wargowej. Chociaż usta nie stają się większe objętościowo (jak to ma miejsce w przypadku wypełniania kwasem hialuronowym), wydają się optycznie większe.

Metoda ta zmniejsza odległość pomiędzy ustami a dolną częścią nosa, dzięki czemu pozytywnie wpływa na odbiór całej twarzy. Oprócz tego relaksuje mięśnie wokół ust i sprawia, że skóra prezentuje się znacznie lepiej.

Zabieg uwielbiany jest za nieinwazyjność, szybkie gojenie oraz poziom komfortu, który jest zapewniony Pacjentowi w jego trakcie oraz po nim. Nie zostają po nim żadne blizny ani ślady, a efekty są odwracalne. Po upłynięciu określonej ilości czasu można go dowolnie powtarzać. Wybierają go w szczególności Pacjentki, które nie chcą decydować się na metody chirurgiczne lub którym zależy na szybkim powrocie do codziennych obowiązków – w tym przypadku jest to możliwe niemal od razu po wizycie! Jeśli zatem nie jesteś w pełni zadowolona z kształtu, wielkości i wyglądu swoich ust, Lip Flip to doskonały zabieg dla Ciebie!

katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania....