Małe usta pozbawione ujędrnienia to problem, który dotyczy wielu kobiet. Duże, nawilżone, czerwone usta to atrybut kobiecości, a niedoskonałość w ich wyglądzie odpowiada za występowanie wielu kompleksów. Usta stanowią bowiem centralną część twarzy i są odpowiedzialne za jej proporcje. Choć wielkość ust zależna jest głównie od czynników genetycznych, czasem za wrażenie ich zmniejszonego rozmiaru odpowiada nieodpowiednie nawilżenie.

Anatomiczny kształt ust wynika z predyspozycji genetycznych lub procesu starzenia się, rzadko z przebytych chorób lub urazów. Niewielkie różnice pomiędzy górną a dolną wargą to naturalny efekt i nie jest oznaką asymetrii. Małe usta związane są także z procesem starzenia się, podczas którego na skutek osłabienia włókien podporowych tracą jędrność i objętość. Usta coraz bardziej odwadniają się, marszczą oraz zwężają. Podobny efekt odwodnienia i marszczenia się powoduje działanie czynników zewnętrznych w postaci palenia papierosów oraz zbyt częsta ekspozycja na promieniowanie słoneczne.

Problem związany z małymi ustami w większości przypadków jest spowodowany czynnikami medycznymi. Efekt jędrnych, powiększonych oraz ujędrnionych warg można jednak uzyskać dzięki zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który oferujemy w naszej klinice. Zastosowanie takiej metody pozwala na uzupełnienie niedoborów związanych z poziomem wody w wargach, a efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje