Dla gładkiej oraz dokładnie oczyszczonej skóry twarzy niezbędne są odpowiednie kosmetyki oraz zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest peeling kawitacyjny, który pozwoli Ci na dogłębne oczyszczenie oraz odświeżenie skóry.

Czym jest peeling kawitacyjny i na czym polega?

Peeling kawitacyjny to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny pozwalający na głębokie oczyszczenie skóry, głównie ze złuszczonego naskórka. Dzięki specjalnym urządzeniom wykorzystywanym podczas zabiegu, skóra twarzy zostaje oczyszczona dużo głębiej niż w przypadku domowych peelingów. U każdego z nas występuje proces złuszczania naskórka, a martwe komórki skóry pozostają na skórze twarzy sprawiając, że wygląda nieestetycznie. Dlatego ważne jest dokonywanie regularnego oczyszczania skóry, aby nadać jej blasku oraz zdrowego wyglądu. W tym właśnie celu przeprowadza się peeling kawitacyjny.

Zabieg kawitacyjny podzielony jest na kilka etapów. Pierwszym z nich jest dokładne usunięcie ze skóry makijażu. W tym celu wykorzystuje się płyn micelarny lub specjalne żele. Następnie na skórę twarzy nanosi się odpowiedni produkt lub serum, którego zadaniem jest głębokie nawilżenie skóry. Nakładanie kosmetyku nawilżającego może być połączone z przyjemnym masażem twarzy. Po takim przygotowaniu skóry, kosmetyczka może przystąpić do peelingu.

peeling kawitacyjny zabieg

Podczas zabiegu wykorzystuje się zjawisko, jakim jest kawitacja. Polega na zamianie fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Ponadto urządzenie, którym przeprowadza się peeling kawitacyjny wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Za ich pomocą po zetknięciu się z nawilżoną skórą, powstają mikropęcherzyki, które rozbijają i usuwają stare zrogowaciałe komórki naskórka. Urządzenie, które wykorzystuje się podczas zabiegu jest niewielkich rozmiarów.

Peeling kawitacyjny z sonoforezą

Fale dźwiękowe przekazywane są do skóry pacjenta przy pomocy szpatułki, w którą jest wyposażone urządzenie. Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego ponownie głęboko nawilża się skórę za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Zabieg kawitacji twarzy jest bezbolesny, a podczas jego wykonywania można jedynie odczuwać delikatne szczypanie lub łaskotanie, które pojawia się po zetknięciu fal ultradźwiękowych ze skórą. Zaletami zabiegu są:

Szybkość peeling kawitacyjny trwa od 30 do 60 minut
Dogłębne oczyszczenie peeling dociera w głębokie obszary skóry dokładnie ją oczyszczając z martwego naskórka
Bezinwazyjność zabieg jest prosty i nie wymaga ingerencji w skórę
Brak rekonwalescencji po zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności
 Bezbolesność zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia oraz stosowania środków przeciwbólowych

Wskazania do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny polecany jest osobom, które:

 • posiadają przetłuszczającą się cerę,
 • cierpią na trądzik,
 • zmagają się z przebarwieniami skóry,
 • posiadają problem cieni pod oczami,
 • mają już pierwsze zmarszczki,
 • chcą poprawić jędrność skóry,
 • chcą przywrócić skórze blask.

Ponieważ bezinwazyjność to cecha zabiegu, jakim jest peeling kawitacyjny, przeciwwskazania do jego wykonania nie stanowią dużej grupy. Przede wszystkim peeling kawitacyjny w ciąży nie jest zalecany oraz nie wykonuje się go w przypadku pacjentów z nowotworami, cierpiącymi na niewydolność krążeniową, choroby tarczycy, padaczkę oraz nie jest wskazany u osób, które posiadają rozrusznik serca lub metalowe elementy w obrębie miejsca zabiegu.

Jak przebiega zabieg?

Kawitacja twarzy przeprowadzana jest na całym obszarze skóry twarzy. Szczególną uwagę przykłada się do obszarów najbardziej problematycznych, czyli czoła, nosa oraz brody.

Wiele pacjentek zadaje pytanie jak często peeling kawitacyjny powinno się powtarzać. Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się od 4 do 6 zabiegów w odstępach czasowych około 10 dni. Jednak ilość i częstotliwość zabiegów zazwyczaj określa się indywidualnie w zależności od potrzeb skóry pacjenta. Dlatego też przed każdym zabiegiem kosmetyczka powinna dokonać badania, na podstawie którego dokona oceny kondycji skóry.

Zabieg, jakim jest peeling kawitacyjny w Warszawie, klinika OT.CO rekomenduje szczególnie osobom, które chcą dogłębnie oczyścić skórę twarzy. Peeling kawitacyjny może być wykonywany na różnych typach skóry również ze skłonnościami do podrażnień. Jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn bez ograniczeń wiekowych.

Czy peeling kawitacyjny jest zabiegiem efektywnym?

Peeling kawitacyjny i efekty, jakie uzyskuje się po jego przeprowadzeniu sprawiają, że cieszy się on dużą popularnością. Wykorzystanie pełnej serii zabiegów zalecanych przez specjalistę pozwala utrzymać długotrwałe efekty.

Ponadto peeling kawitacyjny pozwala usunąć bakterie, a tym samym pomaga w walce z trądzikiem. Dzięki falom dźwiękowym oraz delikatnym wibracjom skóra podczas zabiegu dodatkowo zostaje dotleniona. Do innych efektów kawitacji twarzy zalicza się:

 • głębokie oczyszczenie skóry,
 • odżywienie skóry,
 • rozjaśnienie przebarwień oraz plam pigmentacyjnych,
 • pobudzenie krążenia krwi,
 • dokładne usunięcie martwego naskórka,
 • ujędrnienie skóry,
 • spłycenie zmarszczek.
#Cera #Cera trądzikowa #Cienie pod oczami #Łojotok skóry #Niewydolność krążenia #Przebarwienia skórne #Wągry #Zmarszczki i kurze łapki
emilia wieczorkowska
Emilia Wieczorkowska

Jestem absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu trychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w Warszawskich klinikach medycyny estetycznej, licznych kursach oraz kongresach. W...