Profil twarzy odgrywa ważniejszą rolę dla wyglądu, niż można by przypuszczać. Każdy nieproporcjonalny element twarzy, w szczególności wyraźnie będzie to widoczny, kiedy stoi się bokiem. Wiele osób, które są niezadowolone ze swojego profilu twarzy narzeka na kształt nosa, policzków, ust lub podbródka. Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej można w prosty i szybki sposób poprawić profil twarzy.

Wielu osobom zależy na zniwelowaniu podwójnego podbródka i zmianie jego kształtu. Zabieg z wykorzystaniem HIFU oraz zastosowanie liposukcji ultradźwiękowej to sposób na redukcję problemu. Niezwykle przydatny w przypadku chęci uwydatnienia podbródka oraz redukcji cofniętej linii żuchwy jest zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Garbaty nos jest kolejnym elementem twarzy wpływający na wygląd jej profilu. Można zdecydować się co prawda na wykonanie rynoplastyki, ale jest to działanie, które dość mocno ingeruje w ciało. O wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem jest użycie substancji stanowiącej wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Efekty są natychmiast widoczne i można je delikatnie stopniować.

Częstym problemem, który uwidacznia się wraz z wiekiem, są także płaskie i cienkie usta, przez co mogą one sprawiać wrażenie niewidocznych, gdy patrzy się na twarz z profilu. Dzięki odpowiedniemu zaaplikowaniu wypełniacza zawierającego kwas hialuronowy, zabiegu bullhorn lip lift można szybko i na stałe rozwiązać ten dyskomfort.

Do niedawna  sugerowano zastosowanie implantów policzków, aby przywrócić twarzy dawną objętość. Obecnie można poprawić atrakcyjność profilu twarzy i uzyskać jędrne, uniesione policzki, dzięki niciom PDO lub kwasowi hialuronowemu.

Drugi podbródek – HIFU i liposukcja

Podwójny podbródek może stanowić źródło poważnych kompleksów. Pojawia się pomimo młodości, zgrabnej sylwetki i zbilansowanej diety. Jednym ze sposobów na redukcję problemu jest bezinwazyjny zabieg HIFU, który pozwala uzyskać szybkie i długotrwałe efekty. Zabieg wykorzystuje nowoczesną technologię ultradźwięków. W bezinwazyjny sposób modeluje i ujędrnia skórę twarzy. Fale ultradźwiękowe skutecznie docierają na różną głębokość skóry a dzięki precyzyjnemu określeniu głębokości ich dotarcia, wierzchnie warstwy skóry pozostają w nienaruszonym stanie.

Technologia z wykorzystaniem HIFU jest możliwa także dzięki efektowi termicznemu towarzyszącemu podczas zabiegu. Dzięki dogłębnemu wnikaniu fal ultradźwiękowych tkanka tłuszczowa ulega zredukowaniu, a twarz wyszczupleniu. Poza tym, działanie fal ultradźwiękowych prowadzi do stymulacji procesów naprawczych i produkcji kolagenu. W rezultacie można się pozbyć zarówno drugiego podbródka, jak i dogłębnie ujędrnić skórę.

HIFU w Klinice OT.CO

Likwidację drugiego podbródka za pomocą HIFU rozpoczyna dokładne oczyszczenie skóry z makijażu. Na przygotowany obszar skóry aplikuje się następnie specjalny żel, który pomaga przenikać ultradźwiękom przez warstwę skóry i tkanki. Cały zabieg trwa do pół godziny i nie wywołuje bólu. Głowica urządzenia, które wykorzystuje się podczas zabiegu, jest bardzo precyzyjna, a ultradźwięki działają wyłącznie na te tkanki, które powinny zostać objęte zabiegiem.

Rezultaty w formie zmniejszonego drugiego podbródka są widoczne już po pojedynczym zabiegu. Zabieg jest mało inwazyjny, dlatego po jego przeprowadzeniu można udać się od razu do domu i powrócić do codziennych aktywności.

Inną metodą pozwalającą na pozbycie się drugiego podbródka jest liposukcja. To chirurgiczny zabieg, który wykorzystuje odsysanie tłuszczu z brody. Sam zabieg jest bardzo skuteczny i pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów. Przed przystąpieniem do liposukcji lekarz zaznacza na skórze miejsca do wprowadzenia narzędzi do liposukcji. Urządzenie to posiada cienką rurkę (kaniulę), dzięki której nadmiar tłuszczu zostaje odprowadzony.

Liposukcja w Klinice OT.CO

Z uwagi na fakt, że jest to zabieg chirurgiczny, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Po zakończeniu zabiegu trwającego około 40 – 60 minut lekarz zakłada specjalny uciskowy opatrunek, który obejmuje głowę i brodę. Pełne efekty są widoczne po paru dniach, gdy opuchlizna i siniaki znikną.

Nieco nowszą propozycją w walce z drugim podbródkiem stanowi liposukcja z użyciem lasera. Zamiast efektu ssania, podczas zabiegu stosuje się energię cieplną do ogrzania tkanki tłuszczowej. W wyniku takiego działania usuwanie drugiego podbródka jest o wiele bardziej skuteczne, a podczas jednego zabiegu można usunąć więcej tkanki tłuszczowej. Wynika to z faktu, że promienie lasera powodują podgrzewanie włókien kolagenowych, na skutek czego tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu. W rezultacie skóra zyskuje jędrność, a twarz staje się wyraźnie wyszczuplona.

Sposobem na rozpuszczenie tkanki tłuszczowej jest także iniekcja z preparatem Aqualix. Zabieg lipolizy iniekcyjnej wykorzystuje mezoterapię igłową tkanki za pomocą substancji lipolitycznej. Na skutek wywołanej reakcji chemicznej występuje zniszczenie komórek tłuszczowych, a tym samym rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Upłynnione komórki tłuszczowe ulegają przetransportowaniu do wątroby, a następnie wydaleniu z organizmu w wyniku naturalnych procesów metabolicznych.

Nos – kwas hialuronowy

Nieregularny kształt nosa bardzo często jest przyczyną licznych kompleksów i powoduje, że występują problemy z samoakceptacją. Skutecznym i nieinwazyjnym sposobem na poprawienie wyglądu nosa jest korekta z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie i stanowi budulec ścian naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy odpowiada za jędrność skóry, produkowanie kolagenu, procesy związane z wiązaniem wody i transportem substancji odżywczych w organizmie. Proces modelowania nosa kwasem hialuronowym jest nieinwazyjny i bezpieczny.

Przed wykonaniem zabiegu zawsze trzeba udać się na konsultację lekarską, podczas której specjalista wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Po odpowiednim przygotowaniu pacjenta i wykonaniu zdjęć w celu porównania efektów po zabiegu przystępuje się do dezynfekcji obszaru podlegającego korekcie. Kwas hialuronowy wprowadza się pod skórę za pomocą cienkich igieł, a miejsce krzywizny zostaje wypełnione substancją w odpowiedniej ilości. Po wstrzyknięciu wypełniacza lekarz wykonuje delikatny masaż pozwalający na równomierne rozprowadzenie substancji w konkretnym miejscu.

Korekta nosa kwasem hialuronowym w Klinice OT.CO

Rezultatem pierwszego zabiegu jest zredukowanie garbatego nosa. Pełne efekty widoczne są do 14 dni – po tym czasie kwas hialuronowy uplastycznia się i wypełnia ubytki. Wyszczuplenie nosa i zmniejszenie garbu utrzymuje się do roku. Przy pomocy tego wypełniacza można także podnieść czubek nosa i skorygować jego niesymetryczność.

Usta – kwas hialuronowy, Lip Flip

Pełne i jędrne usta dodają twarzy pięknego wyglądu. Niestety, z upływem wieku mogą tracić swój kształt i opadać. Z pomocą przychodzą zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy i zabieg Lip Flip.

W przypadku kwasu hialuronowego zabieg przebiega analogicznie do tego, który wykonuje się podczas redukcji nosa. Polega na miejscowym, podskórnym wprowadzeniu niewielkiej ilości kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły.

Zabieg Lip Flip jest przeprowadzany natomiast w celu uzyskania efektu odmłodzenia i powiększenia ust. W tym celu stosuje się botoks, który powoduje unoszenie i poprawia kształt ust, co sprawia, że wyglądają one na pełniejsze. Botoks rozluźnia mięśnie warg, przez co stają się bardziej uwydatnione. W odróżnieniu od wypełniaczy botoks nie zwiększa objętości ust. Substancja odwraca wargę w taki sposób, że usta stają się optycznie większe i pełniejsze.

Zabieg Lip Flip wykorzystuje cienkie igły, dzięki którym toksyna botulinowa wprowadzana jest w mięśnie wokół warg. Zwykle wstrzykiwanych jest około 10 jednostek w jedną wargę. W sytuacji, gdy preparat jest aplikowany w górną wargę, wywija się ją i uwidacznia tym samym różową część. Botoks powoduje także zmniejszenie odległości między ustami, a końcem nosa. Dzięki temu kontur warg ma bardziej wyrazisty kształt. Zmarszczki mimiczne ulegają także spłyceniu.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Klinice OT.CO

W rezultacie po zabiegu można osiągnąć pełne usta bez ingerujących, niebezpiecznych zabiegów. Efekt w formie większych ust jest widoczny praktycznie natychmiast po aplikacji botoksu.

Owal twarzy – chirurgiczny lifting

Chirurgiczny lifting twarzy wykorzystuje wiele metod, które pozwalają poprawić obszary powodujące kompleksy. Zabieg może dotyczyć zarówno całej twarzy, jak i najbardziej newralgicznych miejsc.

Z uwagi na fakt, że jest to operacja, chirurgiczny lifting twarzy wymaga odpowiedniego przygotowania się do zabiegu. Pierwszy etap obejmuje kwalifikację pacjenta. Lekarz wykonuje wcześniej wywiad medyczny, aby sprawdzić ogólny stan zdrowia osoby, która ma być poddana zabiegowi.

Chirurgiczny lifting twarzy w Klinice OT.CO

Przy braku przeciwwskazań pacjentowi podaje się znieczulenie, po którym można przystąpić do zabiegu. Lifting twarzy polega na nacięciu skóry w miejscu, które w sposób naturalny pozwoli na ukrycie blizn. Następnie naciąga się skórą tak, aby twarz odzyskała pożądany kontur. W miejscu nacięć zakładane są cienkie szwy. Następnie lekarz wykonuje analogiczne działanie po drugiej stronie twarzy.

Po chirurgicznym liftingu twarzy wymagane są opatrunki o dość dużych rozmiarach. Sam zabieg trwa od 2 do 4 godzin.

Policzki – nici PDO, Silhouette, Barb 4D

Nici liftingujące powstają z włókien syntetycznych o jednolitej strukturze, która zapobiega namnażaniu się szkodliwych patogenów. Ich wyjątkowość polega na tym, że wykorzystują materiały stopniowo rozpuszczające się pod skórą. Ma to kluczowe znaczenie dla procesów rewitalizujących. Takie działanie pobudza syntezę nowych włókien kolagenowych i elastyny, dzięki czemu komórki skóry stopniowo się odbudowują, poprawia się ich jędrność i elastyczność. Nici liftingujące rozprowadzane są pod skórą w płynny sposób, co z kolei nie powoduje uszkodzenia naskórka. Zabieg nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

Nici liftingujące w Klinice OT.CO

Przed wykonaniem zabiegu z wykorzystaniem nici PDO pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe kremem. Aplikacja nici przebiega za pomocą sterylnej, cienkiej igły. Lekarz dokonuje pojedynczych wkłuć i zakłada 10 – 15 nici, tworząc rusztowanie. W przypadku nici liftingujących, wkłada się je na kaniuli i podciąga na nich skórę. Dzięki temu można uzyskać efekt m.in. przesunięcia opadniętych policzków we właściwe miejsce.

Rezultaty zabiegu widoczne są tuż po jego wykonaniu, a po 2 – 3 tygodniach od przeprowadzenia implantacji będą bardziej widoczne. Warto jednak pamiętać, że procesy regeneracji i stymulacji nowych włókien kolagenowych w skórze powodują, że końcowy efekt pojawi się dopiero po 2 – 3 miesiącach od zabiegu. Po tym czasie spektakularne efekty mogą utrzymywać się nawet do 2 lat.

katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania....