Wyciek z cewki moczowej powinien być dla nas niepokojącym sygnałem. Zazwyczaj objaw ten może świadczyć o stanie zapalnym cewki moczowej. Problem ten absolutnie nie może być lekceważony, ponieważ nieleczony stan zapalny może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Za stan zapalny cewki moczowej u kobiet i mężczyzn odpowiedzialne są bakterie. W większości przypadków są one przenoszoną drogą płciową podczas stosunku seksualnego. Podczas wycieku z cewki moczowej może pojawić się również pieczenie i ból przy oddawaniu moczu oraz zaczerwieniona skóra w obrębie cewki moczowej, która jest końcowym odcinkiem dróg moczowych. Przypadłość ta stwarza dość duży dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania.

Najczęściej wyciek z cewki moczowej wywoływany jest przez bakterie dwoinki rzeżączki, chlamydię, Ureaplasmę oraz Mocoplasmę. Dlatego też stan zapalny cewki moczowej często związany jest z zarażeniem się jedną z chorób przenoszoną drogą płciową.

Aby móc skutecznie leczyć zapalenie cewki moczowej, należy wykonać diagnostykę w celu ustalenia, które bakterie są odpowiedzialne za jego pojawienie się. Następnie w zależności, czy zapalenie cewki jest rzeżączkowe lub nie, stosuje się antybiotykoterapię lub inne leki. W naszej klinice oferujemy profesjonalną diagnostykę oraz kompleksowe leczenie, dzięki któremu szybko można wrócić do zdrowia.

Polecane zabiegi