Rozszerzone naczynka mogą pojawiać się zarówno na twarzy, jak i całym ciele tworząc nieestetyczne czerwone plamy. Jednak warto mieć na uwadze, że rozszerzone naczynka to również problem zdrowotny, dlatego warto wybrać się do lekarza dermatologa, w celu wykluczenia poważnych chorób.

Problem z rozszerzonymi naczynkami dotyka wiele osób, zarówno w młodym, jak i starszym wieku. Rozszerzone naczynka, tak zwane pajączki powstają, kiedy zastawki w żyłach odpowiedzialne za przepływ krwi w jedną stronę są osłabione i tworzą się zastoje niszczące ścianki naczyń. W efekcie na skórze widoczne są czerwone pajączki. Na powstawanie rozszerzonych naczynek wpływ mają również czynniki genetyczne, słabsze krążenie oraz wahania hormonalne i problemy z sercem.

Dlatego rozszerzone naczynka, szczególnie te które pojawiają się na nogach wymagają konsultacji lekarskiej, ponieważ mogą zwiastować problemy zdrowotne z sercem oraz krążeniem. Z kolei pajączki na twarzy mogą sygnalizować początek alergii oraz trądziku różowatego.

W przypadku dużych i widocznych zmian można zdecydować się na ich usunięcie lub zredukowanie. W tym celu warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które są dużo bardziej skuteczne od kremów oraz maści. Zabiegi w salonie medycyny estetycznej mają za zadanie zamknąć naczynka, przez co zmiana staje się mniejsza i w końcu zanika. Ponadto takie zabiegi są krótkotrwałe i bezbolesne, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Podstawowe metody redukcji rozszerzonych naczynek przedstawiamy poniżej.

Polecane zabiegi