Opadające kąciki ust to problem natury estetycznej, który uwidacznia się wraz z wiekiem. Procesy starzeniowe, które zachodzą w skórze po upływie lat, wpływają na zmianę rysów twarzy i powodują jej smutny wyraz.

Usta to element ciała, który jest szczególnie narażony na uwidocznienie się pierwszych efektów starzenia skóry. Na proces starzenia się okolic ust wpływa wiotczenie skóry oraz mięśni mimicznych. Wraz z upływem czasu odwróceniu ulega tzw. ”trójkąt młodości” w związku z czym tłuszcz zaczyna powoli gromadzić się wokół żuchwy i nie wypełnia już policzków. Rezultatem takich zmian jest zanik tkanki podskórnej, mięśniowej oraz kostnej okolic podbródka, co w konsekwencji prowadzi do zapadania się fragmentów pod dolną wargą oraz pod kącikami ust. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie nie są już w stanie utrzymać kącików ust w prawidłowej pozycji, a im bardziej wyrazista mimika twarzy, tym szybciej kąciki zaczynają się obniżać. Proces ten zachodzi nieco wolniej u osób z pogodnym wyrazem twarzy, w rezultacie powstaje jednak ten sam efekt – usta ułożone w podkówkę oraz zmęczony, smutny wyraz twarzy.

W przypadku wystąpienia problemu z opadającymi kącikami ust warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Działania takie mają na celu nawilżenie skóry od wewnątrz, ujędrnienie oraz wygładzenie jej. Do najbardziej skutecznych metod walki z problemem zalicza się, np. mezoterapię kwasem hialuronowym, lifting skóry HIFU, czy modelowanie twarzy za pomocą Nici Silhouette. W naszej klinice oferujemy poniższe zabiegi pomagające w redukcji problemu opadających kącików.

Polecane zabiegi