Wykwalifikowana i doświadczona fizjoterapeutka. W spektrum zainteresowań specjalistki pozostaje terapia manualna, a szczególnie drenaż limfatyczny oraz terapia blizn. Obecnie pracuje w klinice medycyny estetycznej OT.CO w Warszawie, gdzie stawia na wnikliwie wykonane badania oraz precyzyjnie dopasowaną terapię. W swojej praktyce zajmuje się przede wszystkim treningiem funkcjonalnym, terapią manualną, obejmującą terapię przeciwobrzękową. Nieustannie rozwija umiejętności i wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach zawodowych.

Ukończone szkoły

Specjalistka jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W ośrodkach zajmujących się ortopedią i traumatologią zdobyła pierwsze doświadczenie w pomocy osobom po przebytych zabiegach ortopedycznych. W swojej pracy fizjoterapeuty zajmowała się siatkarzami II — ligowej drużyny Lesan Halinów, rehabilitując zawodników po przebytych kontuzjach, a także udzielając wskazówek zapobiegających powstawaniu urazów. Specjalistka świadczyła również usługi trenera kobiet na siłowni. Lata współpracy nauczyły mgr Darię Nowicką układania planów treningowych, dostosowanych do możliwości i potrzeb pacjentów.

Certyfikaty/kursy/szkolenia

Fizjoterapia jest szczególnie szerokim zagadnieniem obejmującym nie tylko pracę nad sprawnością ruchową osób chorych, ale również rozpoznanie i zapobieganie dolegliwościom w przyszłości. Specjalista powinien być empatyczny, mieć umiejętność zrozumienia osoby cierpiącej. Aby spełnić wysokie oczekiwania pacjentów magister Daria Nowicka, uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach, podnoszących kwalifikacje. W roku 2016 w Warszawie brała udział w kursie Kinesiology Taping organizowanym przez Projekt Masaż. Rok później z powodzeniem przeszła kurs FDM Intensywny, prowadzony przez Centrum Szkoleniowe Angitia w Warszawie. W 2018 roku ukończyła szkolenia doktora Radosława Składowskiego dotyczące pinoterapii oraz terapii manualnej w czterech modułach. W tym samym roku brała udział w szkoleniu z zakresu suchego igłowania oraz kompleksowej terapii przeciwobrzękowej prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Limfologiczne. W 2021 roku ukończyła szkolenie ScarWork obejmujace wszystkie zagadnienia pracy z bliznami. Praca z urazami wymaga ciągłego podnoszenia umiejętności praktycznych i teoretycznych, dlatego magister Daria Nowicka planuje uczestnictwo w kolejnych szkoleniach specjalistycznych oraz kongresach medycznych.

Kilka słów o mnie

Już od dziecka bliskie są dla mnie tematy urazów i fizjoterapia. Od najmłodszych lat związana byłam z piłką siatkową w podkarpackiej lidze juniorek. W dorosłym życiu z pasją uczęszczam na siłownie. Aktywny tryb życia sprawił, że temat urazów jest mi szczególnie bliski. W swojej praktyce lekarskiej do pacjenta podchodzę z empatią i cierpliwością, wykonując wnikliwe badania i dobierając najlepszą formę terapii. W pracy zajmuję się przede wszystkim leczeniem pacjentów z urazami powstałymi w wyniku wypadków lub po operacjach. Jestem specjalistką z zakresu terapii przeciwobrzękowej. Pomagam osobom z opuchlizną m.in. twarzy i szyi, która pojawiła się w wyniku wypadku, czy nowotworów. Obecnie staram się rozwijać w tematyce psychosomatycznej, skupionej wokół wpływu stresu na organizm człowieka.