Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Od dziecka związana ze sportem. Była zawodniczka piłki siatkowej w podkarpackiej lidze juniorek. Obecnie miłośniczka treningów siłowych.

Propagatorka zdrowego stylu życia.

Praktykowała w ośrodkach wyspecjalizowanych w ortopedii i traumatologii, gdzie zdobywała wiedze dotyczącą leczenia osób po zabiegach ortopedycznych.

Pierwsze kroki w Fizjoterapii stawiała jako Fizjoterapeuta II- ligowej męskiej drużyny siatkarskiej Lesan Halinów. Jej zadaniem było zapewnienie opieki medycznej, udzielania indywidulanych porad z zakresu prewencji urazów oraz rehabilitacje w przypadku urazu.

Pracowała również jako trener w siłowni dla kobiet. Współpraca z kobietami nauczyła ją dostosowywania planów treningowych do potrzeb i możliwości każdej z osób. Jej celem było, aby trening był nie tylko skuteczny, ale i poprawiał wszechstronną sprawność motoryczną klienta.

Doskonale porusza się w tematyce urazów sportowych i ortopedycznych. Sama aktywnie uprawia sport. Stawia na szybkie efekty i prewencję przed kontuzjami. Charakteryzuje ją precyzyjnie dopasowana terapia, wnikliwie badanie oraz trafne spostrzeżenia.

Zajmuje się treningiem funkcjonalnym, terapią manualną oraz odnową biologiczną .

Aktualnie zainteresowania Darii kierują się wokół terapii manualnej, zwłaszcza terapii wisceralnej oraz drenażu limfatycznego.

Terapia manualna, którą zajmuje się Daria obejmuje:

– terapie przeciwobrzękowej – opuchnięcia twarzy, szyi oraz górnej, jak i dolnej części ciała, związane z ich samoistnym pojawieniem się, polekowe oraz pooperacyjne (operacje onkologiczne połączone z całkowitym lub częściowym usunięciem węzłów chłonnych)

Ukończone kursy czteromodułowej Terapii Manualnej wg koncepcji dr Składowskiego, kinesiologytapingu oraz Suchegoigłowania wzbogacone o wiedzę z dziedziny Drenażu Limfatycznego i Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Limfologiczne doskonale sprawdzą się w redukcji obrzęków oraz poprawią odżywienie tych tkanek.

 

Kursy :

  • Kinesiology Taping – Projekt Masaż – Warszawa 2016
  • FDM Intensywny – Angitia – Warszawa 2017
  • Pinoterapia – Szkolenia Radosław Składowski – Spała 2018
  • Sucheigłowanie – RehaIntegro – Warszawa 2018
  • Terapia manualna wg koncepcji Radosława Skałdowskiego – Cztery moduły – Szkolenia Radosław Składowski – Spała 2018

– Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa – Polskie Towarzystwo Limfologiczne – Chorzów 2021r.