Twarz to bardzo istotny element ciała, na który w pierwszej kolejności zwraca się uwagę. Niestety ze względu na fakt, że jest narażony na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych, niewłaściwą pielęgnację, a także błędnie dobrane kosmetyki, na twarzy często pojawiają się obrzęki i problemy z krążeniem. Dlatego właśnie dobrym rozwiązaniem jest rehabilitacja twarzy, która pozwala nie tylko uniknąć obrzęków, ale także przyspieszyć powrót do formy.

Zabiegi fizjoterapii na twarz mają za zadanie usunięcie nagromadzonej limfy, redukcję blizn, uelastycznienie skóry oraz zmniejszenie ewentualnych dolegliwości bólowych. Ze względu na delikatność skóry twarzy w szczególności po zabiegach chirurgicznych lub kosmetycznych wymagane jest wsparcie fizjoterapii. Warto więc skorzystać z profesjonalnej pomocy fizjoterapeuty w naszej Klinice OT.CO. Kiedy warto udać się do fizjoterapeuty w celu rehabilitacji twarzy?

Do najczęstszych objawów należy nagromadzona limfa w obszarze twarzy, utrata napięcia mięśniowego, które wpływa na ograniczenie zakresu ruchów. Często występują także obrzęki, krwiaki i dolegliwości bólowe. Właśnie dlatego stosuje się profesjonalny drenaż limfatyczny, terapię stawowo – mięśniową oraz kinesiotaping. Rehabilitacja twarzy jest również świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują rehabilitacji po operacji powiek górnych, liposukcji twarzy, operacyjnym liftingu twarzy. To także świetny sposób na redukcję dolegliwości bólowych, spowodowanych zwyrodnieniami i problemami z rozległymi siniakami.

Nasz fizjoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem, który ułatwia odnalezienie źródła problemu. Następnie rozpoczyna rehabilitację. W tym celu uciska się i pociera skórę twarzy poprzez specjalistyczne techniki poprawiające przepływ limfy. Uciskanie określonych partii ciała pomaga rozluźnić mięśnie, dzięki czemu ich ruchomość stopniowo wraca do swoich tradycyjnych funkcji. Dodatkowo stosujemy także terapię światłem led, które przyspiesza regenerację tkanek. Terapię stosuje się w celu redukcji powstałych krwiaków oraz siniaków.

Masz już dość uporczywych obrzęków na twarzy, występujących krwiaków i innych dolegliwości bólowych? Wystarczy, że zgłosisz się do Kliniki OT.CO i umówisz wizytę z naszym specjalistą fizjoterapeutą. My zajmiemy się resztą. Zapraszamy do kontaktu!

Twoje piękno, nasza pasja

Zacznij swoją przemianę dziś! Skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację. Odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć wymarzony wygląd.

Umów się na konsultację
Osipowicz i Turkowski