Sprawne ciało to marzenie każdego. Niestety w wyniku wielu chorób, kontuzji oraz powikłań po leczeniu wiele osób jest wykluczone z codziennego funkcjonowania lub ich życie jest w znacznym stopniu utrudnione. Rehabilitacja ciała ma więc ogromne znaczenie – pacjent objęty tym procesem zwykle powraca do aktywności sprzed zdarzenia, które zaburzyło funkcjonowanie. Rehabilitant skupia się dodatkowo na profilaktyce i wypracowaniu zachowań, które zapobiegają powtórzeniu się negatywnych sytuacji w przyszłości.

Właściwa rehabilitacja ciała może zapobiec wielu problemom związanym z obrzękami o dolegliwościach bólowymi. Drenaż limfatyczny usprawnia swobodny przepływ limfy, przy równoczesnym wspieraniu organizmu w usuwaniu uszkodzonych komórek i niepotrzebnych produktów przemiany materii. W efekcie można o wiele szybciej pozbyć się obrzęków i wrócić do codziennych aktywności. Warto więc skorzystać z profesjonalnej pomocy fizjoterapeuty w naszej Klinice OT.CO. Kiedy udać się na rehabilitację ciała?

Rehabilitacja ciała po zabiegach liposukcji oraz powiększaniu piersi cieszy się szczególną popularnością. Ma za zadanie zmniejszenie obrzęków i pomoc w szybkim powrocie do formy. Problem z przepływem limfy może wywoływać tendencje do włóknienia tkanek, co z kolei powoduje drobne nierówności na skórze. Zabiegi wskazane są w sytuacji, gdy pacjentowi zależy na szybkiej rekonwalescencji, wygładzeniu ciała i przywróceniu właściwego funkcjonowania układu limfatycznego. To także propozycja dla pacjentów, którzy potrzebują rehabilitacji po operacji biustu, blizny po cesarskim cięciu, po zabiegach urologicznych, zabiegach w obrębie ręki oraz po kontuzji i urazach.

Manualny drenaż limfatyczny w ramach rehabilitacji ciała jest rodzajem masażu, który wspomaga przepływ limfy. Specjalista rozpoczyna opracowanie szyi oraz głęboki drenaż brzucha, a następnie przechodzi do konkretnych partii ciała.

Masz już dość uporczywych obrzęków na ciele oraz dolegliwości bólowych, które utrudniają codzienne funkcjonowanie? Wystarczy, że zgłosisz się do Kliniki OT.CO i umówisz wizytę z naszym specjalistą fizjoterapeutą w celu rehabilitacji ciała. My zajmiemy się resztą. Zapraszamy do kontaktu!