Jak pielęgnować ciało w trakcie ciąży?

Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. Czy trwa on długo? Z pewnością jedni będą twierdzić, że tak, drudzy – że nie. Ale jakby nie było, jest to 9 pełnych miesięcy, w ciągu których kobieta zmuszona jest do rezygnacji z wielu rzeczy, na które może sobie pozwolić będąc w „normalnym” stanie. Do jednej z tych rzeczy należy udział w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Wiele zabiegów opartych jest na metodach laserowych, które mogą być szkodliwe dla rozwijającego się płodu. Szkodliwy może być także stres, który z kolei towarzyszy praktycznie każdemu zabiegowi chirurgicznemu. A zabiegi z użyciem preparatów? Niestety, wszystkie dermokosmetyki przenikają do układu krwionośnego, a to również nie wróży nic dobrego dla zdrowia dziecka, które dopiero jest w fazie rozwoju. Ale czy to oznacza, że niedoszła mama musi całkowicie zrezygnować z klinicznych metod dbania o swój wygląd? Oczywiście, że nie, ot co!

W naszej Klinice dbamy o wszystkie kobiety, bez wyjątku! A więc także o te, które aktualnie znajdują się w tzw. stanie błogosławionym. To właśnie z myślą o nich wprowadziliśmy do naszej oferty zabieg zwany Face Fitness. Można powiedzieć, iż pełni on rolę zastępczą dla tradycyjnych zabiegów liftingu twarzy, gdyż umiejętne pobudzenie mięśni twarzy, za pomocą delikatnego, ręcznego masażu, wspomaga ukrwienie, redukuje zmarszczki mimiczne oraz przywraca prawidłową symetrię twarzy i witalność skóry.

Nie wspominając już o tym, że jest on zwyczajnie przyjemny, zwłaszcza, że możemy go rozszerzyć na inne partie ciała, takie jak kark, dłonie, przedramiona czy stopy. Na samą myśl o takim masażu robi się przyjemnie, ot co! Ale to nie wszystko. Ciąża to czas, kiedy Twoje naczynia krwionośne i limfatyczne narażone są na obciążenia. U nas możesz liczyć na konsultację z chirurgiem naczyniowym, który przedstawi Ci tajniki profilaktyki pajączków albo zaleci noszenie specjalnych pończoch uciskowych, które zapobiegną problemom z żyłami po ciąży. A w przypadku obrzęków limfatycznych, wykonamy profesjonalny drenaż limfatyczny, ot co!

Zamiast chemii – bezpieczne kosmetyki!

Na Twoje życzenie, lekarz wykonujący zabieg Face Fitness może dodatkowo użyć do niego kosmetyków odżywczych. Ich zadaniem jest spotęgowanie pozytywnych efektów masażu.

Zapewniamy, że nie musisz się niczego obawiać – są to kosmetyki w 100% bezpieczne i przeznaczone do stosowania przez kobiety ciężarne. A jeśli zainteresują Cię ich właściwości i zechcesz wzbogacić swoją domową półkę z kosmetykami o nowe nabytki w postaci podobnych preparatów, nasi specjaliści z przyjemnością doradzą Ci, które z kosmetyków odżywczych są warte nabycia i gdzie możesz się w nie zaopatrzyć.

Uświadomią Cię także o istnieniu preparatów na receptę, które bez obaw możesz stosować podczas ciąży, celem zniwelowania niektórych niedoskonałości skórnych oraz o innych łagodnych zabiegach kosmetycznych z użyciem kwasu azelainowego, które dozwolone są w czasie ciąży. Od tej pory będziesz mogła samodzielnie dbać o swoją skórę podczas ciąży, w sposób całkowicie bezpieczny i bez wychodzenia z domu, ot co!

Dietetyk i ginekolog do Twojej dyspozycji!

Nie zapominaj również, że w naszej Klinice możesz zostać objęta pomocą dietetyka oraz ginekologa, którzy będą dbali zarówno o Ciebie, jak i o Twojego nienarodzonego maluszka.

Ciąża to okres życia, w którym dieta ma najważniejsze znaczenie, gdyż dostarczane dziecku wraz z pokarmem matki witaminy i substancje odżywcze bezpośrednio wpływają na jego rozwój. Zaniedbań dietetycznych w okresie ciąży często nie da się nadrobić w późniejszym życiu dziecka. Nasz dietetyk chętnie przygotuje dla Ciebie indywidualną dietę, bogatą we wszystko co potrzebne Tobie i dziecku, zwłaszcza w pierwszej fazie rozwoju.

Równie ważne jest to, aby ciąża przebiegała pod regularną kontrolą ginekologa. Nie musisz już chodzić do każdego specjalisty osobno. U nas zajmiemy się Tobą kompleksowo, ot co!

Przyjdź i przekonaj się, że zabiegi dla kobiet w ciąży w Warszawie w Klinice OT.CO to jest to!

Klinika OT.CO - Mokotów
ul. Bartycka 24B/U1, 00-716 Warszawa
poniedziałek-piątek
09:00-21:00
sobota
09:00-16:00
Szpital OT.CO - Bielany
ul. Zgrupowania AK Żmija 12, 01-864 Warszawa
poniedziałek-piątek
08:00-20:00
sobota
nieczynne
Twoje piękno, nasza pasja

Zacznij swoją przemianę dziś! Skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację. Odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć wymarzony wygląd.

Umów się na konsultację
Osipowicz i Turkowski