pajączki na nogachPajączki na nogach to problem natury estetycznej, który może dotyczyć każdego bez względu na wiek. Teleangiektazje mają postać niebieskich i czerwonych żyłek, które rozsiane są po całych nogach tworząc siatkę naczyń. Pajączki to nic innego jak poszerzone żyłki, które są widoczne pod skórą i tworzą trudny do ukrycia efekt. Choć nie stanowią zagrożenia dla życia to powodują nieestetyczny wygląd.

Pajączki są zbudowane z poszerzonych naczynek krwionośnych rozchodzących się z jednego punktu, które stopniowo rozrastają się, tworząc charakterystyczną sieć. Pojawiają się najczęściej na nogach i twarzy, zazwyczaj towarzysząc trądzikowi różowatemu.

Zmiany powstają kiedy dojdzie do nagromadzenia się krwi w żyłach i ich rozciągnięciu, przez co stają się widoczne pod skórą. Jeśli żyła z jakiegoś względu nie jest w stanie prawidłowo pompować krwi, zaczyna się powoli gromadzić. Zastawki w żyłach zapobiegają wstecznemu przepływowi krwi, mimo tego czasami dochodzi do ich uszkodzenia, a nagromadzona krew rozszerza żyłę i powiększa ją.

Choć pajączki pojawiają się z wiekiem i bez wyraźnej przyczyny, gdy efekt ten już wystąpi warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Są nastawione przede wszystkim na poprawę efektu wizualnego i polegają na pochłanianiu emitowanej energii świetlnej przez hemoglobinę zawartą w krwinkach. Powoduje to po pewnym czasie wchłonięcie naczynka. Zabieg z użyciem lasera to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z pajączkami i jest dostępny w naszej klinice.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje