Z łysieniem androgenowym zmaga się coraz większa liczba mężczyzn, którzy poszukują różnych metod zagęszczania włosów, ale niestety żadna z nich nie okazuje się skuteczna. Prawdziwie skuteczną metodą, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem jest przeszczep włosów. Daje ona szansę odzyskania pięknej fryzury oraz zakrycia tego, co wielu mężczyznom przeszkadza w codziennym życiu. Wraz z wiekiem cykl wzrostu włosów ulega degradacji, aż w końcu mieszki włosowe obumierają prowadząc do ubytków w owłosieniu co finalnie kończy się łysieniem.

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Po przeszczepie mieszki włosowe zostają odżywione przez naczynia krwionośne i pobudzone do tworzenia nowych włosów. Obszar z nierównomiernym owłosieniem lub objęty łysiną stopniowo pokrywa się włosami i fryzura zagęszcza się. Przeszczep włosów to metoda, która pomaga osobom łysiejącym oraz tracącym włosy w wyniku oparzeń czy urazów. Polega głównie na pobraniu z tyłu głowy mieszków włosowych i umieszczeniu ich w tych miejscach na głowie, które objęte jest łysieniem. Istnieją różne metody oraz techniki transplantacji, finalnie dla Pacjenta liczy się skuteczność zabiegów, która wynika z zastosowania nowoczesnych rozwiązań oraz w pełni indywidualnego podejścia.

Przeszczep włosów w Klinice OT.CO w Warszawie

Przeszczep włosów w OT.CO to zabieg, podczas którego staramy się zapewnić pacjentowi maksymalny komfort, redukujemy ból poprzez zastosowanie znieczulenia miejscowego, powodującego, iż Pacjent może czuć się bezpiecznie i nie musi obawiać się zabiegu. Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany a główną determinantą jego trwania jest indywidualne podejście do pacjenta, czyli na przykład skala problemu, z jakim pojawił się w klinice. Na początku należy zbadać, czemu wystąpił problem wypadania włosów. Aby zapobiec dalszemu wypadaniu, należy udać się do lekarza i wykonać wszystkie niezbędne badania. Stosować można preparaty, które rozszerzają naczynia mieszków włosowych i dzięki temu je odżywiają. Przed przystąpieniem do zabiegu warto jest spytać lekarza o komplet badań, które powinno się wykonać.

  • Morfologia krwi
  • Próby wątrobowe
  • Poziom glukozy we krwi
  • badanie na wzw C

To tylko kilka z podstawowych parametrów, które należy sprawdzić. Zabieg jest bezpieczny i rzadko dochodzi do infekcji, dlatego też jest polecany przez specjalistów. Przede wszystkim osobom cierpiącym z powodu:

Przeszczep włosów u mężczyzn metodą FUE tak jak wspominaliśmy to zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Lekarz podczas przeprowadzania zabiegu dba o bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Możliwe jest słuchanie muzyki w trakcie przeszczepu włosów. Przeszczep włosów FUE u mężczyzn polega na pobieraniu mieszków włosowych pojedynczo wraz z około milimetrową tkanką, która je otacza. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnych wierteł hybrydowych służących do pobierania materiału, natomiast do wykonania otworów używa się szafirowych ostrzy. Lekarz pobiera mieszki, a następnie „wstrzykuje” w strefę zabiegową.

Lekarz pobiera grafty inaczej cebulkę, z której wyrasta około 1-4 włosy, a następnie przeszczepia je. Zabieg jest małoinwazyjny, w związku z tym pacjent może samodzielnie wrócić do domu po jego dokonaniu. Najważniejszą zaletą przeszczepu jest skuteczność zabiegu na dziś to jedyna alternatywa na wypadające włosy i walkę z łysieniem, która sprawdzi się zawsze tam, gdzie zawiodą inne metody.

Efekt nowej, gęstej fryzury można uzyskać po przeprowadzeniu zaledwie jednego zabiegu, co jest szczególnie istotne dla osób, niemających czasu i ochoty pojawiać się na kilku zabiegach. Dla nas najważniejsze są bezpieczeństwo oraz komfort Pacjenta a oto dba grupa specjalistów, korzystających z nowoczesnych technologii i dbających o to, aby Pacjent nie czuł w trakcie zabiegu najmniejszego zwątpienia. Jedyną wadą, która jest zniwelowana przez wszelkie korzyści, jakie daje przeszczep włosów, jest czas oczekiwania na końcowy efekt. Nie jest widoczny bezpośrednio po zabiegu. Czas oczekiwania na nową fryzurę może trwać około roku, jednak po latach życia z łysiną kilka tygodni jest niczym.

W tym czasie niezbędne jest oczywiście dostosowanie się do wszelkich zaleceń lekarza, a także dbanie o skórę głowy – w przeciwnym wypadku, ostateczne efekty mogą nie być wystarczająco satysfakcjonujące.

katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania....