Oczyszczanie, złuszczanie oraz nawilżanie to podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, które wykonujemy dla pięknego wyglądu naszej cery. Zdarza się jednak, że pielęgnacja skóry stosowana jedynie zewnętrznie okazuje się niewystarczająca. Warto wtedy pomyśleć o dostarczeniu skórze substancji odżywczych od środka. Korzystna będzie nie tylko prawidłowa dieta i nawodnienie organizmu, ale również mezoterapia. Co to takiego? Odpowiadamy.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to popularny zabieg medycyny estetycznej, który jest chętnie wybierany przez wielu pacjentów. Jego istotą jest podskórne lub śródskórne podanie indywidualnie dobranego preparatu odżywczego, którego zadaniem jej poprawienie kondycji skóry, jej odmłodzenie oraz wygładzenie. Wśród najczęściej wybieranych preparatów znajdują się mieszanki witamin i składników mineralnych, peptydy, aminokwasy, kwas hialuronowy oraz koenzymy. Skład wybranego preparatu dobierany jest jednak zawsze indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Standardowo mezoterapię igłową przeprowadza się na powierzchni skóry twarzy, szyi, dekoltu, głowy oraz grzbietów dłoni, jednak terapia może być wykonana na dowolnym fragmencie skóry wymagającym odżywienia lub pobudzenia do regeneracji.

Zabiegi mezoterapii w Klinice OT.CO w Warszawie

Podskórna iniekcja wykonywana w czasie mezoterapii igłowej umożliwia podanie substancji aktywnych z pominięciem naskórka, który stanowi często barierę nie do przejścia dla wielu składników zawartych w stosowanych na co dzień kremach. Lepszą inwestycją okazuje się więc często regularne wykonywanie mezoterapii niż inwestowanie w drogie, a nie zawsze skuteczne kremy i kosmetyki pielęgnacyjne stosowane jedynie zewnętrznie. Istotną zaletą mazoterapii igłowej są również same nakłucia skóry, które powstają podczas wykonywania zabiegu, ponieważ przyczyniają się one do stymulowania regeneracji oraz produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, co zwiększa jędrność skóry oraz gwarantuje jej prawidłowe napięcie, ot co. .

Peptydy biomimetyczne w trosce o piękną skórę

Aby procesy zachodzące w organizmie mogły przebiegać prawidłowo, potrzebna jest obecność swoistych substancji modelujących. Wśród nich znajdują się naturalne peptydy oraz czynniki wzrostu. Niestety wraz z wiekiem ich ilość w naszym ciele stopniowo się zmniejsza na skutek zaburzenia prawidłowej syntezy. W efekcie kontrolowane przez peptydy procesy naprawcze skóry słabną, a na jej powierzchni pojawiają się objawy starzenia w postaci zmarszczek. Proces ten można jednak powstrzymać!

peptydy biomimetyczne na zmarszczki

Wykorzystywane w naszej klinice peptydy biomimetyczne stanowią syntetyczne związki chemiczne, które wiernie naśladują peptydy obecne w naszym organizmie, odpowiedzialne za procesy naprawcze skóry. Ich podskórne podanie podczas zabiegu mezoterapii igłowej wywołuje efekt odmładzający, wyrównujący koloryt skóry, antycellulitowy, a nawet powstrzymujący proces wypadania włosów, ot co!

Sunekos, Jelupro oraz – inne preparaty, które odejmą Ci lat

Sunekos lub Jelupro to preparat wykorzystywany podczas zabiegu mezoterapii igłowej, który zawiera w swoim składzie specjalnie dobrany kwas hialuronowy połączony z aminokwasami. Mieszanka ta stymuluje skórę do regeneracji poprzez aktywację fibroblastów, czyli komórek biorących udział w syntezie elementów strukturalnych skóry, takich jak kolagen i elastyna.

Sunekos i Jelupro wyróżniają się wielokierunkowym działaniem, ponieważ nie tylko nawilżają głębokie i powierzchniowe warstwy skóry, ale również wykazujące delikatne działanie wolumetryczne i wygładzające zmarszczki, a także redukuje cienie pod oczami. Tradycyjnie zabieg wykonuje się na twarzy, szyi i dekolcie, ale preparat można zastosować również na dłoniach, ramionach, wewnętrznej stronie ud i pod kolanami. Częstą praktyką jest również łączenie tego zabiegu z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym, które potęguje efekt odmładzający.

Z kolei preparat Filorga Nctf zawiera w swoim składzie czysty nieusieciowany kwas hialuronowy, który wyraźnie nawilża skórę oraz poprawia jej sprężystość. Substancję tę można stosować na różne partie ciała z problemem przesuszonej i poszarzałej skóry. Preparat Rich marki Croma natomiast zawiera kwas hialuronowy częściowo usieciowany i glicerol, dzięki czemu można się spodziewać po nim zadowalającego efektu glow (rozświetlenia cery). W naszej klinice często wykorzystujemy również preparat Volite marki Juvederm z kwasem hialuronowym, który idealnie sprawdza się podczas wygładzania skóry w okolicach kolan, a także twarzy. Terapię tą warto wykonywać raz na 6 miesięcy.

Wielu pacjentów naszej kliniki decyduje się także na mezoterapię preparatami stymulującymi do pracy fibroblasty produkujące nowe włókna kolagenowe. Preparaty te nazywamy skinboosterami, ponieważ odpowiadają za wyraźny efekt zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Bez względu na rodzaj wybranego preparatu warto pamiętać, że mezoterapia igłowa przynosi najlepsze rezultaty, jeśli zabiegi wykonywane są w kilku seriach. Nasi specjaliści zalecają 3-4 serie zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie.

Mezoterapia skóry głowy

Na szczególną uwagę zasługują również preparaty wykorzystywane podczas mezoterapii skóry głowy. Wyjątkową popularnością cieszy się tutaj kosmetyk Dr Cyj, który zawiera w sobie 7 peptydów cennych dla włosów oraz kwas hialuronowy. Jego działanie polega na hamowaniu wypadania włosów oraz przyspieszaniu ich odrastania, dzięki poprawie mikrokrążenia oraz stymulacji pracy mieszków włosowych.

mezoterapia skory glowy warszawa

Zabieg mezoterapii preparatem Dr Cyj polecany jest zarówno osobom borykającym się z problemem łysienia androgenowego, jak i z wypadaniem włosów spowodowanym niewłaściwą dietą, stresem, złą pielęgnacją skóry głowy i włosów, a także zbyt częstym farbowaniem włosów. Z kolei preparat CytoCare Hair stworzony został dla osób z problemami skóry głowy. Substancja łączy w sobie działanie nawilżające, odżywcze oraz stymulujące porost włosa, dzięki czemu skóra głowy stopniowo odzyskuje swoją równowagę.

Piękna i zadbana skóra to najważniejszy element naszego wyglądu. Abyśmy mogli cieszyć się nią jak najdłużej, warto zadbać o nią już teraz, ot co!

#Łysienie #Starzenie skóry
katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania.Jest...