Opadające powieki nie tylko postarzają twarz, ale również mogą wpływać na utratę pewności siebie. Dlatego też wiele osób decyduje się na korektę powiek, która polega przede wszystkim na ich uniesieniu. Doskonałym, a przede wszystkim mało inwazyjnym zabiegiem korekty powiek jest Tixel 2. Na czym dokładnie polega i jakie efekty można uzyskać po zabiegu?

Zabieg Tixel a opadająca powieka

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i cienka, dlatego wraz z upływem czasu staje się wiotka oraz mniej elastyczna. Efektem tego może być pojawienie się opadającej powieki, która dla wielu Pań jest problematyczna. Zabieg Tixel jest delikatny, a zarazem niezwykle skuteczny, dlatego doskonale sprawdza się do poprawy wyglądu wrażliwej skóry wokół oczu.

laser tixel 2

Działanie urządzenia oparte jest o ciepło oraz termomechaniczną ablację. Podczas zabiegu głowica urządzenia podgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury – 400 stopni Celsjusza. Na niej umieszczona jest końcówka z mikroigłami, które kształtem przypominają piramidy. Podczas zabiegu dotykają one skórę, a wydzielane ciepło wpływa na włókna kolagenowe. Oznacza to, że dochodzi do reorganizacji struktury włókiem kolagenowych, czego efektem jest poprawa jędrności skóry. Zabieg Tixel 2 jest bardzo skuteczny pomimo tego, że nie narusza struktury skóry. Ponadto na skutek oddziaływania ciepła na skórę, przez kilka godzin po zabiegu łatwiej wchłaniają się substancje odżywcze, które są doskonałym uzupełnieniem zabiegu.

Laserowy lifting powiek

Wskazania do zabiegu

Zabieg Tixel 2 przeznaczony jest przede wszystkim do odmłodzenia skóry twarzy. Urządzenie jest odpowiednie dla delikatnej skóry znajdującej się wokół oczu oraz na powiekach. Zabieg będzie odpowiedni dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć zmarszczek oraz wiotkiej skóry, która powoduje opadanie powieki. Jest to również bezpieczny zabieg ujędrniający oraz liftingujący powieki. Dlatego doskonale sprawdzi się zarówno podczas zabiegów na skórze młodej, jak i dojrzałej. Z zabiegu Tixel powinny skorzystać również osoby, które chcą poprawić koloryt skóry, zredukować cienie oraz obrzęki pod oczami. Kontrolowane działanie ciepła pozwala nie tylko na podniesienie powieki, ale też rewitalizację skóry na powiekach oraz pod oczami. Dzięki temu uzyskuje się kompleksowy efekt odmłodzenia całej twarzy oraz wyrazistego i pełnego spojrzenia. Ponadto, jeśli zależy Ci na:

  • ujędrnieniu górnych powiek,
  • pozbyciu się kurzych łapek,
  • wyrównaniu kolorytu skóry w obrębie oczu,
  • ujędrnieniu skóry pod oczami,
  • redukcji cieni pod oczami,
  • skutecznym podniesieniu opadającej powieki,
  • stymulacji produkcji kolagenu i elastyny,
  • odzyskaniu młodzieńczego i wyrazistego spojrzenia,
  • odsłonięciu oczu,
  • odmłodzeniu wyglądu twarzy,

a co więcej, chcesz pozbyć się niekorzystnych zmarszczek wokół oczu i raz na zawsze zlikwidować problem opadających powiek bez zabiegu chirurgicznego, to zabieg Tixel 2 będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Ponadto zabieg Tixel 2 będzie zabiegiem odpowiednim dla tych, którym zależy na nieinwazyjnym i bezpiecznym zabiegu, który nie wymaga rekonwalescencji.

Przebieg zabiegu

Zabieg jest mało bolesny i nie wymaga znieczulenia. Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog oczyszcza skórę z makijażu oraz zanieczyszczeń. Tak przygotowana skóra powiek może zostać poddana zabiegowi. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury głowicy urządzenia rozpoczyna się zabieg. Przy pomocy ząbków znajdujących się na głowicy urządzenia po dotknięciu skóry następuje efekt termiczny. Należy podkreślić, że ciepłe ząbki urządzenia dotykają skórę przez bardzo krótki czas, zaledwie przez ułamek sekundy. Wydzielane ciepło jest w pełni kontrolowane i dociera do skóry, pobudzając włókna kolagenowe.

laser frakcyjny tixel 2 warszawa

Po zabiegu skóra powiek może być zarumieniona i może towarzyszyć uczucie ciepła. Do 3 – 4 godzin po zabiegu może także pojawić się opuchlizna. Jednak znika ona samoistnie i nie powinna wywoływać u pacjenta niepokoju. Okres rekonwalescencji wynosi (w zależności od indywidualnych aspektów skóry pacjenta) od 1 do 4 dni. W tym czasie na skórze mogą pojawić się niewielkie strupki, które szybko znikają. Dlatego też zabieg należy zaplanować tak, aby po jego wykonaniu móc pozostać kilka dni w domu, jeśli utrzymywałaby się opuchlizna i zaczerwieniona skóra. Nie wymaga się żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych oraz ograniczeń po zabiegu Tixel 2.

Efekty

Na pierwsze efekty zabiegu Tixel 2 nie trzeba długo czekać, ponieważ widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra widocznie odzyskuje młodszy wygląd. Zmarszczki zostają skutecznie spłycone oraz poprawia się struktura skóry. Bez naruszenia ciągłości skóry górna powieka zostaje widocznie uniesiona, odsłaniając oko oraz unosząc spojrzenie. Zabieg może być przeprowadzony niezależnie od rodzaju skóry, przynosząc takie same efekty. Zabieg Tixel 2 wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza obrzęki i cienie pod oczami oraz rewitalizuje skórę powiek i wokół oczu. Aby uzyskać pełne i długotrwałe efekty, należy powtórzyć od 3 do 4 zabiegów. Przy czym należy pamiętać, że odstęp między kolejnymi zabiegami powinien wynosić minimum miesiąc.

Jeśli chcesz skutecznie oraz bezinwazyjnie poprawić jędrność skóry na górnych powiekach tym samym pozbywając się opadających powiek, to zabieg Tixel 2 w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom.

#Cienie pod oczami #Ptoza
konrad szymanski
Lek. Konrad Szymański

Specjalnością doktora Konrada Szymańskiego jest diagnostyka i leczenie chorób skóry, błon śluzowych, włosów oraz narządów płciowych. Lekarz zajmuje się także dermatologią estetyczną. Jest lekarzem rezydentem w Klinice Dermatologii i Wenerologii UCK WUM SKDJ. Dba o...