Wraz z wiekiem skóra stopniowo traci swoją jędrność i elastyczność, a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Wtedy instynktownie inwestujemy w drogie kremy i kosmetyki, które nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Lepszym rozwiązaniem będzie więc zdecydowanie się na zabieg liftingujący z wykorzystaniem nici PDO, które zadbają o poprawę kondycji Twojej skóry na długi czas.

Rewitalizacja skóry nićmi PDO

Nici PDO z haczykami wykonane są z włókien syntetycznych o jednolitej strukturze, która zapobiega namnażaniu się szkodliwych patogenów. Ich wyjątkowość polega na wykorzystaniu materiałów stopniowo rozpuszczających się pod skórą, co ma kluczowe znaczenia dla jej procesów rewitalizacyjnych. Działanie to pobudza syntezę nowych włókien kolagenowych i elastyny, dzięki czemu komórki skóry stopniowo się odbudowują, poprawiając jej jędrność i elastyczność.

Kolagenowe nici PDO na twarz i ciało w Klinice OT.CO w Warszawie

Płynne wprowadzenie nici liftingujących pod skórę nie powoduje uszkodzenia naskórka, dzięki czemu zabieg nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji w przeciwieństwie do wielu innych metod liftingujących z wykorzystaniem skalpela.

Nici PDO – efekty przed i po

Lifting skóry nićmi PDO wykonuje się zarówno w obrębie twarzy, jak i całego ciała. Nici PDO pod oczy lub nici PDO na opadające powieki pomagają skutecznie odmłodzić i odświeżyć zmęczone spojrzenie, a efekt ten trudno uzyskać za pomocą kosmetyków lub codziennego makijażu.

Wiele osób wraz z wiekiem boryka się również z utratą jędrności skóry, która może powodować problemy z zachowaniem właściwych proporcji twarzy. Nici PDO na policzki skutecznie jednak unoszą je ku górze, a uzyskany efekt prezentuje się naturalnie oraz świeżo, jakby ubyło nam kilka lat.

liftingujace nici pdo

Efekty nici PDO dają jednak zadowalające rezultaty również w innych partiach ciała. Nici PDO i szyja to kolejny zgrany duet, który sprawi, że skóra w tej okolicy odzyska dawną elastyczność, gładkość oraz jędrność. Wiele kobiet decyduje się również na zabieg liftingujący w okolicach biustu, który traci swoją jędrność i kształt nie tylko wraz z wiekiem, ale również po porodzie i karmieniu piersią.

Nici PDO na biust pozwalają unieść go ku górze i zapoczątkować procesy regeneracji włókien kolagenowych i elastyny, dzięki czemu efekt zabiegu stopniowo się uwypukla nawet do kilku tygodni po wykonaniu wszczepienia nici liftingujących.

Nici PDO czy kwas hialuronowy?

Wielu pacjentów naszej kliniki zastanawia się nad wyborem właściwego zabiegu liftingującego. Wśród najczęściej wykorzystywanych metod jest mezoterapia kwasem hialuronowym, który odpowiada za prawidłowe nawilżenie naszej skóry oraz nici liftingujące PDO.

Wykorzystanie kwasu hialuronowego zalecane jest przede wszystkim osobom z pierwszymi oznakami starzenia, ponieważ zabieg umożliwia uzupełnianie zmniejszających się naturalnych zasobów tego składnika w skórze. Uzyskane efekty widoczne są niemalże natychmiast i utrzymują się od 9 do 12 miesięcy.

Poprawa jakości skóry za pomocą nici jest zabiegiem bardziej skomplikowanym, jednak zalecanym osobom, którym potrzebny jest dogłębny efekty liftingujący oraz biorewitalizacja skóry. Wszczepienie nici pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien elastyny i kolagenu, a także syntezy naturalnego kwasu hialuronowego. Nici liftingujące pod skórą rozpuszczają się po około 6 miesiącach, jednak uzyskany dzięki nim efekt utrzymuje się nawet 2 lata.

Cena, opinie pacjentów

Wszczepienie nici PDO w klinice OT.CO w Warszawie to zabieg w pełni bezpieczny, wykonywany od początku do końca przez doświadczonych lekarzy. Dzięki temu nasi pacjenci pokochali lifting nićmi PDO. Jego dodatkową zaletą jest brak długotrwałej rekonwalescencji, ponieważ zabieg nie wymaga nacięć skóry. Nici wprowadzane są za pomocą specjalnej igły, do której są przytwierdzone, dzięki czemu aplikacja wymaga jedynie niewielkich nakłuć skóry. Cena Nici PDO uzależniona jest od obszaru zabiegowego oraz ilości zużytego materiału.

Powikłania

Rewitalizacja skóry z wykorzystaniem nici jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jego przeprowadzenie warto powierzyć profesjonalistom, co pozwoli uniknąć przykrych powikłań zabiegu.

Wśród nich wyróżnić można takie komplikacje jak obrzęk, krwiaki i siniaki, zakażenia, reakcje alergiczne lub infekcje. Najpoważniejszymi powikłaniami nici mogą być jednak migracje nici oraz uszkodzenie nerwów, dlatego zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonych lekarzy z wykorzystaniem oryginalnych materiałów z atestem bezpieczeństwa.

katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania....