Z roku na rok do gabinetów medycyny estetycznej zgłasza się coraz więcej osób. Chętnych na skorzystanie z wyspecjalizowanej pomocy jest wielu, ponieważ ceny dostępnych zabiegów stają się coraz bardziej przystępne. Same zabiegi medycyny estetycznej również są coraz bardziej powszechne i gwarantują młody wygląd oraz pozbycie się mankamentów urody. Takie cechy sprawiają, że medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna i z roku na rok zyskuje większą rzeszę zwolenników. Jak przygotować się do pierwszej wizyty w klinice medycyny estetycznej? Jak ona wygląda i na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej – kiedy jest na nią pora?

Zmiany skórne, stres oraz postępujący proces starzenia się skóry sprawiają, że ciało się zmienia. Najlepszym momentem na skorzystanie z oferty gabinetów medycyny estetycznej jest ten, w którym istnieje potrzeba specjalistycznej konsultacji. Nie ma żadnej górnej ani dolnej granicy wieku, a z porad specjalistów mogą korzystać zarówno osoby młode, które chcą poprawić defekty swojej urody – rozjaśnić blizny potrądzikowe, skorygować odstające uszy, jak i starsze społeczeństwo, u którego obserwuje się pierwsze zmarszczki.

Oferta gabinetów medycyny estetycznej jest skierowana także do młodych matek, które po porodzie nie są w stanie zaakceptować zmian na swoim ciele. Występuje wiele powodów, dla których warto odwiedzić gabinety lekarzy medycyny estetycznej, jednak każdy z nich jest spowodowany chęcią zadbania o siebie, poprawy samooceny i samopoczucia.

Przed skorzystaniem z usług gabinetu medycyny estetycznej

Decydując się na wybór kliniki medycyny estetycznej należy dokładnie zweryfikować gabinet i proponowaną ofertę. Skutki zabiegów przeprowadzanych w nieodpowiednich warunkach bywają niebezpieczne dla zdrowia, dlatego właśnie należy zweryfikować przede wszystkim:

  • Czy gabinet działa zgodnie z prawem,
  • Czy zabiegi wykonuje lekarz z odpowiednimi uprawnieniami,
  • Z jakiego sprzętu i preparatów korzysta gabinet,
  • Czy w klinice panuje odpowiednia, intymna i przyjemna atmosfera.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej zazwyczaj polega na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem. Specjalista dermatologii estetycznej rozmawia z zainteresowanym i dokonuje oceny skóry. Podczas pierwszego wywiadu najważniejsza jest szczerość, dlatego więc warto omówić stan swojego zdrowia, przynieść aktualną dokumentację medyczną oraz otwarcie wyjaśnić problem. Na podstawie uzyskanych informacji lekarz może zaproponować odpowiednie formy terapii oraz wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.

Należy w precyzyjny sposób określić problem i sprecyzować oczekiwania. Warto zastanowić się, co tak naprawdę przyczyniło się do wizyty w gabinecie oraz opisać oczekiwania dotyczące efektu. W celu jego uzyskania należy zdać sobie sprawę, że zabiegi w renomowanych gabinetach nie są najtańsze, dlatego już na wstępie warto poruszyć kwestię środków, jakie można na nie przeznaczyć.

Każda z otrzymanych informacji jest dla lekarza bardzo ważna, ponieważ na jej podstawie może zaproponować optymalny plan terapii.

Jak przebiega pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej?

Pierwsza wizyta w gabinecie to przede wszystkim rozmowa z lekarzem medycyny estetycznej. Dzięki precyzyjnej odpowiedzi lekarz poznaje potrzeby pacjenta oraz jego oczekiwania. Następnie specjalista rozrysowuje, w jakich obszarach oraz w jakim celu będzie stosował określone techniki zabiegowe.

W miarę dostępnych możliwości pokaże także efekty, jakie można osiągnąć po poddaniu się określonemu zabiegowi. Po omówieniu planu działania oraz wyjaśnieniu, na czym polega zabieg oraz jakie rezultaty może przynieść zalecana metoda terapii, bardzo często wykonuje się jeden z zaplanowanych zabiegów. Takie działanie jest możliwe jedynie za zgodą pacjenta i po odpowiednim przygotowaniu się.

#Blizny #Odstawanie uszu #Zmarszczki i kurze łapki
katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania.Jest...