Problem z oporną tkanką tłuszczową oraz cellulitem jest zmorą wielu osób. Na szczęście medycyna daje możliwość na skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki bez użycia skalpela. Do jednej ze skuteczniejszych metod walki o idealną sylwetkę należy endermologia. Dlatego warto wiedzieć, czym jest zabieg endermologii oraz jakie efekty można uzyskać za jego pomocą.

Co to jest endermologia?

Endermologia to zabieg, który polega na podciśnieniowym masażu skóry. Masaż ten w szczególności oddziałuje na tkankę łączną skóry sprawiając, że uaktywnia się metabolizm tkanki tłuszczowej. Ponadto zabieg endermologii stymuluje organizm do produkcji włókiem kolagenowych. Dlatego jest zalecany zarówno w przypadku odchudzania, jak i modelowania sylwetki. Zabieg, jakim jest endermologia LPG dodatkowo pobudza metabolizm organizmu i sprawia, że szybciej usuwa toksyny oraz tłuszcz. Skóra zyskuje nowy oraz promienisty wygląd, mimo że zabieg nie ingeruje w ciało pacjenta.

Endermologia – jak wygląda zabieg?

Endermologia jako zabieg na cellulit oraz zabieg modelujący i wyszczuplający ciało przeprowadzany jest za pomocą głowicy sterowanej komputerowo. Na głowicy znajdują się dwie niezależnie pracujące rolki oraz komora ssąca. Pod wpływem ciśnienia skóra pacjenta zostaje wciągnięta między dwie rolki. Dzięki temu skóra jest masowana zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Podczas takiego masażu pobudzona zostaje głęboka warstwa skóry, a tkanka zostaje zregenerowana.

endermologia icoone

W przypadku zabiegu przeprowadzanego na ciele pacjenta, wymagane jest założenie specjalnego kostiumu, który chroni skórę przed mechanicznymi uszkodzeniami, szczypaniem oraz podrażnianiem włosków. Natomiast w przypadku masażu twarzy, głowica bezpośrednio dotyka skóry pacjenta. Intensywność masażu jest ustalana w zależności od obszaru masowanego ciała. Podciśnienie można dowolnie regulować w trakcie masażu. Co więcej, głowica dostępna jest w różnych rozmiarach, aby precyzyjne wykonywać masaż na całym ciele. Zabieg nie należy do długich i trwa około 30 minut.

Endermologia LPG

Endermologia nie tylko na odchudzanie

Dzięki masażowi wykorzystującemu podciśnienie nie tylko możemy się pozbyć cellulitu i tkanki tłuszczowej, ale również odmłodzić wygląd skóry. Jak to możliwe? Wszystko dlatego, że masowana podczas zabiegu skóra oraz jej komórki zostają pobudzone do produkcji kolagenu. To z kolei sprawia, że skóra staje się elastyczna, bardziej napięta oraz ujędrniona. Dlatego też endermologia posiada opinie pozytywne również w przypadku odmładzania skóry. Stosując zabieg na twarz, dodatkowo spłyca się zmarszczki, redukuje cienie oraz modeluje kontur twarzy bez użycia skalpela.

Warto również mieć na uwadze, że endermologia wykorzystywana jest w leczeniu bólu pleców i mięśni, uszkodzeń więzadeł i ścięgien oraz w likwidowaniu obrzęków.

Endermologia ICOONE

Efekty zabiegu

Endermologia i jej efekty widoczne są nawet po pierwszym zabiegu. Skóra staje się zauważalnie wygładzona oraz ujędrniona. Jednak, aby uzyskać pełne efekty zaleca się przeprowadzenie kilku lub kilkunastu serii. Zazwyczaj jest to od 8 do 12 zabiegów, które powinno powtarzać się dwa razy w tygodniu. Oczywiście masaż na cellulit pozwala również zmienić wygląd sylwetki poprzez wyszczuplenie ud, pośladków lub brzucha.

Po przeprowadzeniu masażu twarzy, można zauważyć zredukowanie zmarszczek, cieni pod oczami, a co więcej poprawia i wyrównuje się koloryt skóry. Cała seria zabiegów pozwala na efektywne wymodelowanie konturów twarzy oraz pozbycie się tak zwanego drugiego podbródka. Warto również podkreślić fakt, że masaż podciśnieniowy może być przyjemny, dlatego też jest formą relaksu i odpoczynku. Natomiast endermologia i efekty uboczne, jakie mogą wystąpić po zabiegu, to głównie uczucie bólu u osób bardzo wrażliwych oraz powstanie zaczerwienień i wybroczyn. Jednak te dolegliwości szybko mijają.

Ile kosztuje zabieg endermologii?

Endermologia i jej cena uzależniona jest przede wszystkim od ilości serii. Każda seria, czyli jedna wizyta u kosmetyczki kosztuje w granicach 150 zł. Dotyczy to masażu całego ciała. Natomiast w przypadku zabiegu na twarz, cena jest nieco niższa i wynosi około 50 złotych za jedną serię.

Ze względu na to, że każdy pacjent ma inną potrzebę co do ilości zabiegów, trudno jest oszacować całkowitą kwotę zabiegu, jakim jest endermologia. Warszawa to miejsce, gdzie znajduje się wiele gabinetów kosmetycznych oferujących zabieg endermologii. Pamiętajmy jednak, aby wybierać tylko te sprawdzone i doświadczone, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o efekty oraz jakość przeprowadzanego zabiegu.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu endermologii?

Zabieg endermologii jest bezinwazyjny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do masażu. Są to przede wszystkim:

  • choroba nowotworowa,
  • infekcje skóry w miejscu zabiegu,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • stany zapalne naskórka.

Ponadto zabiegu nie zaleca się kobietom w ciąży, zaraz po porodzie oraz podczas karmienia piersią. Dlatego przed podjęciem pierwszego masażu wymagana jest konsultacja z lekarzem lub kosmetyczką w celu wykluczenia przeciwwskazań.

#Cellulit #Cienie pod oczami #Owal twarzy #Podwójny podbródek #Przebarwienia skórne #Zmarszczki i kurze łapki
katarzyna osipowicz
Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Należy do grona lekarzy, którzy swój zawód traktują jako powołanie. Wykonywanie zawodu lekarza jest jej pasją, dlatego nie pozwala sobie na stanie w miejscu i nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonali umiejętności oraz implementuje najnowsze rozwiązania.Jest...